4A Hizmet Dökümü

4A Hizmet Dökümü

SSK-SGK Hizmet Dökümü Nasıl Alınır ?

4A Hizmet dökümü Sosyal Sigortalar Kurumu üzerinde en fazla çalışana sahip olan ve aynı zamanda en çok sorgulama yapılan döküm unvanını almıştır. 4A Hizmet Dökümü Sorgulama e-devlet adı verilen internet sitesi üzerinden gerçekleşmektedir.
E-devlet internet sitesi üzerinden 4A Hizmet Dökümü alabilmek için en başta e-devlet şifreniz olması gerekmektedir. E- devlet şifresi ile SSK Sorgulama nasıl yapabilirim sorusunu ileten vatandaşlarımız oluyor. İşe yeni girdiyseniz veya bundan önce hiçbir e-devlet sorgulaması yapmadıysanız cebinize 2 lira koyup bir PTT şubesine gitmeniz gerekmektedir. 2 lira ile e-devlet şifresini anında PTT şubesinden elde edebilirsiniz. E-devlet şifremi unuttum ne yapmam gerekiyor diyen vatandaşlar için PTT yine devreye giriyor. Bir PTT memuruna şifremi unuttum diyerek 4 Lira karşılığında yeni şifre alma imkanınız doğruyor. E-Devlet şifresi alıp 4A Hizmet Dökümü öğrenme işlemi için internet sitesine şifre girmeniz yeterlidir.

4A Hizmet Dökümü ne işe yarar?

4A Hizmet dökümü şu ana kadar girmiş olduğunuz iş yeri bilgileri, bu iş yeri bilgilerinin size kaç gün sigorta primi yatırdığına dair birçok bilgi vermektedir. Aynı zamanda TC Kimlik No ile 4A Hizmet Dökümü öğrenme seçeneği ile Kimlik Numarası ve kimlik üzerinde bulunan cilt no gibi bilgilerle de işlem yapılabilmektedir. Elinizde sadece TC Kimlik numaranız var ise TC Kimlik Numarası ile Cilt No öğrenme siteleri de mevcuttur. 4A Hizmet dökümü size sigorta primlerinizi, askerlik borçlanması öğrenme, Ne zaman emekli olurum gibi soruların öğrenilmesi için yardımcı olur. Aynı zamanda ilaç kesintisi gibi bilgileri de maaş bilgilerinizi de 4A Hizmet Dökümü sorgulama belgesi ile öğrenebilirsiniz. 4A Hizmet Dökümü çıkartma ile yazıcıdan belgeyi çıkarma imkanınız da bulunmaktadır.

 

Etiketler: , ,

Bu yazı için 146 yorum yapıldı:

 1. Taşbey Gedik dedi ki:

  SGK SORGULAMA

 2. erkangüneş dedi ki:

  nezaman emeklı olabılırım

 3. ben ferit dedi ki:

  edevlet şifresini bir kez aldım şifremi unutum gene her seferde on tele verip şifremi alacaz asgari çalışanlara alaha yardım

 4. mehmetkulak dedi ki:

  ssk pirim ögrenmek istiyorum

 5. evren oruç dedi ki:

  4A Hizmet dökümüme uzun zamandır şifreli olduğu için bakamıyordum sitenizden şifresiz olarak baktım teşekkürler.

 6. mehmet levent dedi ki:

  ssk sorgukama şifresız

 7. kemal kaya dedi ki:

  ssk

 8. ahmet sevimli dedi ki:

  ssk hizmet dökümü işlemini geçenlerde edevlet.com dan yaptım gerçekten faydalı bilgiler veriyor.

 9. sıtkı karataş dedi ki:

  emekli aylık bilgilerime görmek istiyorum

 10. saffet yılman dedi ki:

  kar desim bu nasıl is bir turlu sisteme giremiyoz bunu bir cocuk hazırlasa bından daha iyi hazırlar allahbilir kac para odendi bu sisteme

 11. murat deryalı dedi ki:

  ne yorumu yapalım

Yorum Yaz