Askeralma, Seferberlik İle İlgili İşlemler

Askeralma, Seferberlik İle İlgili İşlemler

Askerlik terhis belgesi sorgulama, yedek subaylık işlemleri, doviz ile askerlik, seferberlik sorgulama, askerlik yoklama bilgileri askerlik terhis tarihi öğrenme, askerlik yeri öğrenme ve askerlik yeri öğrenme kısacası askerlik ve seferberlik ile ilgili bütün e-Devlet işlemlerini online olarak yapabileceğiniz linkler bulunmaktadır. “Askeralma ve Seferberlik” kategorisi; bir vatandaşlık görevi olan askerlik hizmetine yönelik çeşitli konuları içermektedir. Bunun yanı sıra, seferberlik ile ilgili konular da bu kategoride yer almaktadır. Askerlik işlemleri, er ve yedek subaylık işlemleri, yurt dışı işlemleri, dövizle askerlik, şehit ve gazilerimiz, nakdi tazminat gibi konulara ait bilgilere buradan erişebilirsiniz.

 

Askeralma İşlemleri

 

Er İşlemleri

 

Yedek Subay İşlemleri

 

Yurt Dışı İşlemleri

 

Dövizle Askerlik

 

Şehit ve Gazilerimiz

 

Nakdi Tazminat

 

Seferberlik

 

 

Askerlik 20 yılını doldurmuş her Türk erkeğinin yaptığı vatani bir görev olup, sadece askere gitmek için bile bir sürü bürokratik işlemlerden geçmeniz gerekmektedir. Askere gidecek gençler, hangi kurum veya kuruluşa gideceğini bilmiyorsa, edevlet üzerinden rahatça bu bilgilere ulaşabilir, yapması gerekenleri ve istenilen belgeleri detaylı bir şekilde öğrenip, e-devlet askerlik işlemleri ile ilgili gideceği yere eksiksiz bir şekilde gidip tek bir seferde işlemlerini halledebilir.

 

 

Devlet kurumlarının üzerindeki yükü daha faaliteye girdiği ilk günden beri hafifleten e-devlete kayıt yaptıran sayısı her heçen gün artıyor. E-devletin şu anda bilinen 10 milyon kullanıcısı var ve bunlardan 300 bini 65 yaş ve üzerindedir. Fakat 65 yaşında internet kullananların ülkemizde bu derece çok olduğunu söylemek imkansız ama devlet ile olan işlerini internet üzerinden bir tanıdıklarına yaptıran 65 yaş üstü kişiler, e devlet sayesinde artık kuyruk derdinden kurtuluyor. Her ne kadar internet kullanamsını bilemeseler de, internet kullanmayı bilen bir kişiye e-devlet şifresini vererek, istediği işlemi e-devlet üzerinden yaptırabilmektedir. E-devlet hizmetini türk-sat sağlıyor ve muhtemelen güvenliğini muhtemelen ordu tarafından sağlanmaktadır ki tüm ülkeyi yakından ilgilendiren bilgilerin Türk yada yabancı kurumların eline geçmesi ile olası yaşanacak krizin önüne geçilmiştir.

Etiketler: , , , , , , ,

Bu yazı için 6 yorum yapıldı:

 1. adil parlak diyor ki:

  sülüs tarihim nezaman ve nere gidecem

 2. yasin diyor ki:

  sülüs ümü almadım daha cıktığını düşünüyorum ama almaya gitmedim daha burdan örenmek istedim ?

 3. recep diyor ki:

  sülüs ümü almadım daha cıktığını düşünüyorum ama almaya gitmedim daha burdan örenmek istedim ?

 4. uğur utku diyor ki:

  sülüs tarihi ne zaman ve nereye gidecem

 5. onur ünal diyor ki:

  1993 doğumluyum amasya taşova köyündenim bu yıl kasım çıktı ama ben erken yazdırdım şimdi ne zaman gitcem onu öğrenmek istiyorum

 6. alişan diyor ki:

  onur bende amasya taşovalıyım hangi köylüsün bende erken gittmek için baş vurdum ama almıyorlarmış sen hallettinmi

Yorum Yaz