Bağkur Borç Sorgulama

Bağkur Borç Sorgulama

E-devlet sitesi vatandaşların devlet kurumlarındaki işlemlerini internet üzerinden online bir şekilde gerçekleştirebilmeleri için geliştirilmiş sistemdir. Çalışan veya emekli olan bütün vatandaşların, birçok işlemini gerçekleştirebileceği e-devlet sitesinde bağkur çalışanları için de hizmetler verilmektedir. Bu hizmetler arasında 4B borç durumu sorgulama işlemi de vardır. 4B borç durumu sorgulama işlemi 4B statüsünde çalışan kişilerin borç durumlarını sorgulayarak, borçları hakkında bilgi almaları ve ödemelerini zamanında yapmaları için e-devlet sistemleri arasına eklenmiştir.

 

4B statüsündeki bağkur çalışanları e-devlet şifrelerini alarak e devlet sitesine girerek kolay bir şekilde ”4B borç” durumlarını sorgulayabilirler. E-devlet şifresine sahip olmak oldukça kolaydır. Herhangi bir ptt şubesine giderek T.C kimlik numaranızı söyleyerek e-devlet şifrenizi anında alabilirsiniz. E-devlet şifrenizi aldıktan sonra e-devlet sitesine girerek işlemlerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz. E-devlet sitesini kullanmak oldukça kolaydır. Bağkur çalışanları 4B borç durumlarını e-devlet sitesinde sorgulayabilir, hem zaman kazanmış olurlar, hem de sırada beklemekten kurtulurlar.

 

Bağ-kur Borç sorgulama bilgisini, Bağkur Borç sorgulamasını, ne zamandan beri sigortalı olduğunuzu, ne kadar bağkur priminizin yatırıldığını ve tutarlarınızı gösteren hizmet dökümünüzü sorgulayabilirsiniz.

Bağkur’lu olarak toplam hizmet dökümü bilgileriniz, hangi tarihten itibaren bağkur’lu olduğunuz, yatırdığınız ya da yatıramadığınız bağkur prim tutarlarını gün, ay ve yıllık peryotlarda görüntüleyebilirsiniz. Şu ana kadar toplam ödenen bağkur prim toplamını ve Bağkur emeklilik için ödenmesi gereken prim tutarını da sorgulayabilirsiniz.

Etiketler: , ,

Bu yazı için 30 yorum yapıldı:

 1. mutlu karaman diyor ki:

  borc sorgulama

 2. cengiz akın diyor ki:

  borc sorgulama

 3. ismail diyor ki:

  2 saattir internetten bağkur borçu sorgulucam ne haltsa bi türlü giremedim sonunda edevlet.com dan girebildim şükürler olsun

 4. Faruk KUZU diyor ki:

  borcum nereye var öğrenebilirmiyim

 5. nejat çetin diyor ki:

  nereye ne borcum var öğrenebilirmiyim

 6. ademgüvenç diyor ki:

  başlangıç 1995 nezamanemekliolurum

 7. ersin çakır diyor ki:

  bağkur borç sorgulama

 8. ismail diyor ki:

  bagkkur borc

 9. mahmut güner diyor ki:

  borcum nekadar oldugunu oren mek ıstıyorum.

 10. erkan bütün diyor ki:

  Borcumu öğrenmek istiyorum

 11. admin diyor ki:

  Erkan bey yazımızda verdiğmiz linki tıklayarak bağkur borcunuzu öğrenebilirsiniz.

 12. mustafanayman diyor ki:

  bagkur borcumu ögrenmek istiyorum

 13. Arslan kara diyor ki:

  Bağkur borç sorgulama

 14. Arslan kara diyor ki:

  Bağkur borcumu görmek istiyorum

 15. SAMİT TÜRKMEN diyor ki:

  SRC BELGESİ BAŞVURUSUNDA BULUNDUM 10 AY OLDU HALLA SRC BELGEM GELMEDİ NE YAPMAM GEREKİR BANA YARDIMCI OLABİLİRMİSİNİZ

Yorum Yaz