Bağkur Sorgulama

Bağkur Sorgulama

Esnaf, sanatkar ve işyeri sahipleri için emekli olma imkanı veren bağkur hakkında merak edilen birçok şey bağkur sorgulama yaparak bağkur hizmet dökümlerine yıl yıl bakarak toplam prim gün sayısı öğrenebilmektedir. Kişiler yıllarca çalıştıkları Bağkur’dan ne zaman emekli olacaklarını merak ediyorlar. Bu hizmet sayesinde Bağkur prim ödemelerinizin yatıp yatmadığını, ne kadar süre sonra emekli olacağınızı ve daha pek çok ayrıntıyı öğrenebilirsiniz. İnternetin hayatımızın parçası haline geldiği günümüzde insanların hayatlarını kolaylaştıracak uygulamalardan birisi olarak karşımıza çıkıyor. Devletin elektronik ortama kaymasıyla birlikte birçok uygulamayı tek çatı altında birleştiren e-devlet sistemi aracılığıyla Bağkur sorgulama yapabiliyorsunuz. Bu sorgulamayı yapabilmeniz için ilk olarak e-devlet şifrenizin olması gerekir. E-devlet şifresi PTT şubeleri tarafından 2 TL karşılığında verilmektedir. Geçmişte hizmet dökümü E-SGM sistemi üzerinden de sorgulanabilmekteydi. Ancak yeterli ilgi görmediği için SGK tarafından süresiz olarak kapatılmıştır.

E-devlet şifrenizi aldıktan sonra sisteme giriş yaparak sorgulamanızı yapabilirsiniz. Bunun için ekstra bir ücret ödemeniz gerekmez. E-devlet sistemine aldığınız şifre ve TC kimlik numaranızla beraber giriş yaptıktan sonra online işlemlerden 4B Bağkur hizmet dökümü aratarak ilgili yere ulaşabilirsiniz. Yıllardır Bağkura bağlı olarak çalıştınız ve ne kadar hizmet verdiğinizi tam olarak hatırlamıyorsanız Bağkur sorgulama yaparak rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Bağkur prim yatırma süreniz dolduysa emekli olmak için dilekçenizi yine e-devlet sistemi üzerinden yazabilirsiniz. Farklı kategorilerde SGK hizmet dökümleri e-devlet üzerinden sorgulanabilmektedir. Bağkur’lu olanlar için ilgili sekme 4B hizmet dökümü yazan yerdir. Bağkur’lular bu hizmet kapsamına girmektedir. Ne zaman emekli olacağınızı bilmiyor, prim ödemelerinizi hatırlamıyorsanız. Sistem üzerinden kolaylıkla ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz. Ne kadar süre sonra emekli olacağınız öğrenebilir, eğer süreniz dolduysa emeklilik için gerekli olan başvurunuzu yapabilirsiniz. İnternet erişiminiz olan her yerden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bağkur Hizmet Dökümü

Bağkur Hizmet Dökümü işlemini yapabilmek için TC Kimlik No ve E-Devlet Şifrenizle Bağkur Borç Sorgulama, Bağkur Borç Durumu, Bağkur Hizmet Süresi Öğrenme ve Bağkur 4B Borç Durumu sorgulama yapabilirsiniz. 

Bağkur Hizmet Dökümü Sorgulama

Etiketler: , , ,

Bu yazı için 18 yorum yapıldı:

 1. samir dedi ki:

  Bağkur Hizmet Dökümü sorgulamamı yapmam için edevlet şifresi gerekiyor mu?

  1. admin dedi ki:

   Evet gerekiyor Ptt şubelerinden 1tl karşılığında alabilirsiniz. Daha sonra turkiye.gov.tr adresinden e devlet şifrenizi girip bağkur hizmet dökümünüzü sorgulayabilirsiniz.

 2. ibrahim gezginci dedi ki:

  bakur borcum nekadar

 3. ahmet yılmaz dedi ki:

  borcum varmı ne kadar

 4. harun dedi ki:

  tam rezilliik kardeşi,m e devlet dediniz aldık daha ne dolaşıyoruz sözde kolay erişilebilirlik?????? nerdeeeee

 5. ahmed söyleyici dedi ki:

  bagkur borç sorma

 6. osman KÜÇÜKHASAN dedi ki:

  e devlet şifremi girmeme ramen bağkur hizmetimi ve brcumu öğrenemiyorum

 7. sıtkı dedi ki:

  bakur mağşı

 8. ahmet dedi ki:

  bagkur borcumu ogrenmek ıstıyorum

 9. MUZAFFER BOZDOGAN dedi ki:

  NEKADAR BAGKUR BORCUM VAR

 10. ramazan dedi ki:

  devlet şifrem olduna rahmen dökümanı
  göremiyorum

 11. HANİFİ BOLAT dedi ki:

  BAGUR BORŞ ÖGRENME

 12. sadik dedi ki:

  borcum ne kadar

 13. salıh oguz dedi ki:

  bakur borcum varmı

 14. Abdi kaçan dedi ki:

  babam ökkeş kaçan kesintilerini 2yıldan buyana alamıyor NEDEN

 15. halil dedi ki:

  bağkur hizmet dökümüm

 16. nedim dedi ki:

  bağkur hizmet dökümüm ve borcum

 17. gülizar yılmaz kızıl dedi ki:

  1988 yılında işe girdim 1800 gün ssk var şuan 1 yıldır kendi işyeri açtım 365 gündür bağkur ödüyorum daha kaç yıl yatırmam gerekiyor