Bağkur Tarım Sigortası Hizmet Dökümü

Bağkur Tarım Sigortası Hizmet Dökümü

Herhangi bir iş yeri olan bağlı bulunduğu güvence kurumu Bağkur için yapılması gereken işlemler, SGK bünyesinde yapılmakta ve büyük bir hizmet döngüsünü kapsamaktadır. Vatandaşlar Bağkur aracılığıyla gelecekteki sosyal yaşamlarını garanti altına alırlar. Bağkur’dan sanatkarlar, işyeri sahipleri ve esnaflar yararlanmakta olup cüzi bir prim karşılığı emekli olabilmektedir. Bağkur tarım sigortası ise çiftçilere özel olarak verilen bir hizmettir. SSK tarım sigortasıyla çiftçiye ait olan tarla, bahçe, hayvan güvence altına alınır. Çiftçiye özel olan bu sigortanın %50’si devlet tarafından karşılanmaktadır. Bu sigorta belirlenirken çiftçinin tarla ve hayvan sayısı dikkate alınır. Devlet desteği hepsine olmakla birlikte mülkün miktarına göre sigorta değişim gösterir.

Bağkur tarım sigortası sorgulama işlemlerinizi E-SGM uygulaması üzerinden hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. İnternet olan her yerden bu işlemi kolaylıkla yapabilir tarım sigortanız hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. E-SGM sistemine giriş yaptıktan sonra ilgili ekranda sizden TC kimlik numaranız, doğum tarihi, cilt numaranız ve doğduğunuz yer gibi nüfus bilgileriniz istenecektir. Eksiksiz bir şekilde bu bilgileri girerek Bağkur tarım sigortanızı sorgulayabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra sağ bölümde yer alan seçenekler kısmında hizmet bilgisini seçerek gelen alt kategorilerden 4B hizmet bilgisini seçmeniz yeterlidir. 4B hizmet bilgisi ekranı size tarım sigortası sorgulama işlemini getirecektir.

SSK tarım sigortalı kişi hastalık durumunda teşhis ve tedavi için sağlık kurumundan yararlanma yardımı bulunmaktadır. Gerekli tüm klinik muayeneler ve tedavisi bu sigorta kapsamında sağlanır. Ayrıca tedavi için gerekli olan ilaçlar ve iyileştirme araçları sağlanır. Ayakta yapılan tedaviler için ilaç ücretlerinin %20’sini kişi kendisi karşılamak durumundadır. Sağlık hizmetlerinden yararlanılabilmesi için en az 120 günlük prim ödenmiş olmalıdır. Bu sigorta kapsamında kişinin geçindirmekle sorumlu olduğu kişiler karısı veya çalışamayacak durumda olan kocası, 18 yaşını doldurmamış çocuklarıdır. Yüksek öğrenim yapan çocuklar için 25 yaşını doldurmamış olma şartı vardır.

Bağkur Tarım Sigortası Hizmet Dökümü Sorgulama İçin TIKLAYINIZ.

Etiketler: , ,

Bu yazı için 20 yorum yapıldı:

 1. şaban olukbel dedi ki:

  bağkur fatura bilgileri

 2. abuzer karakaş dedi ki:

  düküman sorgulama

 3. nedim tutkavul dedi ki:

  nekadar prim ödemem var nezaman emekli olabilirim

 4. hicabi dedi ki:

  bagkur tarım sigortası

 5. harun bülbül dedi ki:

  ne kadar prim ödemem var ne zaman emekli olabilirim

 6. emine güler dedi ki:

  döküman sorgulama

 7. mehmet çelik dedi ki:

  bağkur fatura bilgileri

 8. fatma cin dedi ki:

  hızmet dokumu

 9. burhan topçu dedi ki:

  tarım sigortası hizmet dökümü

 10. mahmut türker dedi ki:

  bağkur tarım sigortası borç

 11. abdulvahap dinçar dedi ki:

  1949 doğumluyum 8sene tarımsigortam var emekli olmam için ne yapmam gerekiyor

 12. selamet üzmez dedi ki:

  ne kadar pirim
  oldugunu ögrenmek istiyorum

 13. taha gün dedi ki:

  bakur kaydı sorgulama

 14. salih tsun dedi ki:

  hizmet dükümü

 15. hüseyin ünal dedi ki:

  emeklilik dilekçemi verdim emekli olamadım

 16. ömeravcı dedi ki:

  bagkur

 17. mehmet dedi ki:

  bakur hesabmızı nasıl öğrenebiliriz

 18. özgül dedi ki:

  bağkur emeklisi olmak için kaç yıl ödeme yapmam gerekiyo

 19. nevzat dedi ki:

  ben nezan emeklisı olabilirim

 20. abdul baki pak dedi ki:

  bağkur borcumu öyrenmek

Yorum Yaz