Bimer Şikayet Başvurusu

Bimer Şikayet Başvurusu

Öncelikle BİMER nedir? ondan bahsedeyim sizlere.

BİMER Başbakanlığa İstek ve Şikayet başvurusunun yapıldığı bir sistemdir.

BİMER şikayet  Başvurusu şahsen telefon, mektup ve internet üzerinden şikâyet ve istek başvuruları için ulaşıla bilir.

Şahsen Müracaat Etmek

BİMER’e şahsen müracaat etmek için, kaymakamlıklar, Valilikler ve bakanlıklarda halkla ilişkiler müracaat büroları kurulmuştur. Vatandaşlar bu bürolara şahsen gelerek müracaatta bulunabilirler.

Telefon ile Müracaat Etmek

BİMER uygulaması için Türkiye genelinde “150” numarası tahsis edilmiştir. Bu numaraya sabit ve cep telefonlarından ulaşılabilir. Yine BİMER şikayet başvurusu sorgulamanızı da bu numara üzerinden yapabilirsiniz.

İnternet Üzerinden Müracaat Etmek

BİMER’e internet üzerinden başbakanlığın sitesinden ya da http://www.bimer.gov.tr/  adresinden ulaşıp her türlü başvuruda buluna bilirsiniz.Her türlü insan hakları ihlali içinde başvuruları BİMER’e yapabilirsiniz.

 

 

bimer-basvuru-formu

Bimer başvuru formu

BİMER İNTERNET ÜZERİNDEN MÜRACAAT NASIL YAPILIR

Bimer’e internet üzerinden online başvuru yapmak için öncelikle BİMER Başbakanlık sitesine giriş yapın. Sayfaya girdiğinizde karşınıza T.C. Başbakanlık İletişim Merkezi gelecektir. Şikayet başvuru yapmak için menüden öncelikle “Başvuru Yap” butonunu tıklayın. Karşınıza 4 tane seçenek gelecektir. Buradan “Şikayet” yazan bölümü seçin. Ardından gerekli alanları doldurup şikayetinizi gönderebilirsiniz. Bimer Şikayet için aşağıdaki linki tıklayınız.

Etiketler: , , ,

Bu yazı için 275 yorum yapıldı:

 1. perihan arıkan diyor ki:

  9 mayıs 2014 ter 6,5 yıl sonra belediyenin sondeğerlendirmesine göre şubatta bitmeyen mahkememiz için randevü aldık salladılar 9 mayısta avukatımız ve biz 6 asliye hakimi raşit ekmen tarafın dan dosyayla ilgili bile konuşmadan benim şimdi izinim var sonra adli tatil eylülde gel denilerek kovulduk nerdeyse girmemiz ve çıkmamız anlık oldu adaletin terazisi eğilmiş 1 yıl daha uzayacak yığma evlerde imar sorunu çözümlenemeden siyaset güdülerek ölüme mahkum ediliyoruz kanserli annemin gözyaşları dinmiyor başbakanım allah rızası için yardım edin. mütahite kentsel dönüşüme gireceğiz önümüz siyasetten tıkanıyor .

 2. ömer ayar diyor ki:

  sayın başbakanım ben 4 senedir ülseratif kolit hastasıyım imüran diye bir ilacım var 3+1 kullanmamı söyledi doktorlar az kullanınca tekrar hastalığım nüksediyor raporum 3+1 ama sgk bunu 1+1 ödüyor lütfen buna bir düzenleme getirilmesini saygılarımla arz ederim.

 3. mehmet diyor ki:

  Başbakanın sizi çok seviyorum

 4. aydın akçiçek diyor ki:

  bursa gürsu ilçesinde olan .. okumuş tarım gıda gaz sanayi ve tic ltd şti ….. den çiftçilik le uğraştığım için zirai ilaç alış verişi yaptım bu 2009 2010 yılları arasında oldu ve ben borcumu ödediğim halde bana makbuz vermediler ve alış veriş yapmak için senet imzalamıştım borcumu ödediğim halde senedi imha etmemişler ve buna dayanarak bana dava açtılar bu olaydan doğan … bursa 1 . icra müd 2010.8186 sayılı icra davası açtılar buna keza eski alış veriş lerimde de ne fiş ne fotra kesmediler ve beni mağdur ettiler benim gibi bölgemizde dolandırılan düzinelerce insan var ve buna karşın ben bu firmadan şikayetçiyim inşallah bu davranış ları yanlarına kalmaz çünki bizler köylü insanlarıyız bizlerin de haklarını savunan birileri vardır umarım saygılarımla ………….

 5. Erdinç Aktaş diyor ki:

  Sn.Başbakanım,ben Türk Telekom mağduru olarak bu mağduriyetimin çözümü konusunda yardımınızı bekliyorum yanlızca kendim için değil, benim gibi bir çok mağdur yurtdaşımızında haklarını aramaları konusunda ,anlaşmaların sürelerinin bitimi sonunda, bir çok kurumsal işletme anlaşmaları bitirmeme konusunda abonelerine çeşitli zorluklar çıkarmaktadırlar.Örn. Turkcell,Digitürk,Türk Telekom…

Yorum Yaz