Bimer Şikayet Başvurusu

Bimer Şikayet Başvurusu

Bilişim ve iletişim teknolojilerinin gelişimine paralel olarak devlet tarafından hayata geçirilen halkla ilişkiler uygulaması olan BİMER aracılığıyla devlet ve vatandaş arasında iletişim kanalı oluşturulmuştur. Sağlıklı bir halkla ilişkiler yürütebilmek amacıyla güncel iletişim teknolojileri kullanılmıştır. Ülkenin her yerinden ve her zaman hızlı ve aktif bir şekilde vatandaşlar istek ve şikayetlerini BİMER üzerinden devlete iletebiliyor. Sadece kağıtla değil aynı zamanda telefon ve internet aracılığıyla da başvuru kabul eden BİMER’in ekonomik bir müracaat süreci getirdiğini söyleyebiliriz.

Alo 150 hattı aracılığıyla Başbakanlığa talep ve şikayetlerinizi iletme imkanına sahipsiniz. BİMER’e şikayetlerinizi iletirken telefon, internet ve mektup yöntemlerinden birini kullanabilirsiniz. Şahsen müracaatlarınızı BİMER kapsamında valilik, kaymakamlık ve bakanlıklara kurulan bürolardan yapabilirsiniz. Telefonla müracaat etmek için ise ülke genelinde kullanılan Alo 150 hattını kullanabilirsiniz. Sabit veya cep telefonlarınızdan arayabileceğiniz bu numarayla BİMER’e ulaşabilirsiniz. İnternet üzerinden BİMER’e ulaşmak için Başbakanlık resmi web sitesine girerek ilgili bölüme tıklayınız. Mektupla başvurmak için ise kaymakamlık, Başbakanlık veya valiliklerin halkla ilişkiler bürolarını kullanmak gerekiyor.

Alo 150 hattı üzerinden herhangi bir şehirden başvuru yapıldığında ilgili halkla ilişkiler görevlisi telefonu cevaplayarak bilgisayarından Başbakanlık resmi site üzerine vatandaşın kişisel bilgi ve müracaat sebebini kaydeder. Kaydedilen bu başvuru Valilik’te bulunan yetkili aracılığı ile Kaymakamlık, İl Müdürlüğü veyahut Bölge Müdürlüğü’ne iletilir. Başvuru burada neticelendirilerek müracaat sahibine cevap bildirilir. Eğer Başbakanlığı ilgilendiren bir müracaat söz konusuysa sistem üzerinden Başbakanlığa gönderilir. Dolayısıyla yerel seviyede çözümlenebilen başvurular Başkanlığa gelmeden yanıtlandığı için zaman ve maddi açıdan tasarruf elde edilir. BİMER uygulamasının en büyük avantajı web üzerinden yapılmasıdır. Bu sayede ülkenin en ücra köşesinden yapılan başvurular bile Başbakanlığa ulaşabilmekte ve takip edilebilmektedir.

Etiketler: , , ,

Bu yazı için 277 yorum yapıldı:

 1. perihan arıkan dedi ki:

  9 mayıs 2014 ter 6,5 yıl sonra belediyenin sondeğerlendirmesine göre şubatta bitmeyen mahkememiz için randevü aldık salladılar 9 mayısta avukatımız ve biz 6 asliye hakimi raşit ekmen tarafın dan dosyayla ilgili bile konuşmadan benim şimdi izinim var sonra adli tatil eylülde gel denilerek kovulduk nerdeyse girmemiz ve çıkmamız anlık oldu adaletin terazisi eğilmiş 1 yıl daha uzayacak yığma evlerde imar sorunu çözümlenemeden siyaset güdülerek ölüme mahkum ediliyoruz kanserli annemin gözyaşları dinmiyor başbakanım allah rızası için yardım edin. mütahite kentsel dönüşüme gireceğiz önümüz siyasetten tıkanıyor .

 2. ömer ayar dedi ki:

  sayın başbakanım ben 4 senedir ülseratif kolit hastasıyım imüran diye bir ilacım var 3+1 kullanmamı söyledi doktorlar az kullanınca tekrar hastalığım nüksediyor raporum 3+1 ama sgk bunu 1+1 ödüyor lütfen buna bir düzenleme getirilmesini saygılarımla arz ederim.

 3. mehmet dedi ki:

  Başbakanın sizi çok seviyorum

 4. aydın akçiçek dedi ki:

  bursa gürsu ilçesinde olan .. okumuş tarım gıda gaz sanayi ve tic ltd şti ….. den çiftçilik le uğraştığım için zirai ilaç alış verişi yaptım bu 2009 2010 yılları arasında oldu ve ben borcumu ödediğim halde bana makbuz vermediler ve alış veriş yapmak için senet imzalamıştım borcumu ödediğim halde senedi imha etmemişler ve buna dayanarak bana dava açtılar bu olaydan doğan … bursa 1 . icra müd 2010.8186 sayılı icra davası açtılar buna keza eski alış veriş lerimde de ne fiş ne fotra kesmediler ve beni mağdur ettiler benim gibi bölgemizde dolandırılan düzinelerce insan var ve buna karşın ben bu firmadan şikayetçiyim inşallah bu davranış ları yanlarına kalmaz çünki bizler köylü insanlarıyız bizlerin de haklarını savunan birileri vardır umarım saygılarımla ………….

 5. Erdinç Aktaş dedi ki:

  Sn.Başbakanım,ben Türk Telekom mağduru olarak bu mağduriyetimin çözümü konusunda yardımınızı bekliyorum yanlızca kendim için değil, benim gibi bir çok mağdur yurtdaşımızında haklarını aramaları konusunda ,anlaşmaların sürelerinin bitimi sonunda, bir çok kurumsal işletme anlaşmaları bitirmeme konusunda abonelerine çeşitli zorluklar çıkarmaktadırlar.Örn. Turkcell,Digitürk,Türk Telekom…

 6. Anonim dedi ki:

  ben tedasta calisan bir tasaro işcisiyim tedas özelesince vanda türkerler adı bir holdin aldı ve tasron firmada calısanı tazminat hakının vermesini istedi tasaron firmada tazmınat hakını bankaya yatırıp sonra geri alıyordu vermiyen olucada işten cıkardı ne olur bir ilgilenin tasrun firma asya avrupadır

 7. hakan ince dedi ki:

  SAYIN BAŞBAKANIMIZ SEVGİLERİMİZ VE SAYGILARIMIZI SUNARIM.ÇOÇUKLARIMIZ MEHMET AKİF İLK/ORTA ÖĞRETİM OKULUNDAN HAKAN İNCE VE NURGÜL İNCE OKUMAKTADIR.3 YILDIR OKUL ÇOÇUK PARASINI ALAMIYORUZ.NEDEN? BUNUN CVABINI SİZDEN EN KISA SÜREDE BEKLİYORUZ SAYGILARIMIZLA…

Yorum Yaz