Bimer Şikayet Başvurusu

Bimer Şikayet Başvurusu

Öncelikle BİMER nedir? ondan bahsedeyim sizlere.

BİMER Başbakanlığa İstek ve Şikayet başvurusunun yapıldığı bir sistemdir.

BİMER şikayet  Başvurusu şahsen telefon, mektup ve internet üzerinden şikâyet ve istek başvuruları için ulaşıla bilir.

Şahsen Müracaat Etmek

BİMER’e şahsen müracaat etmek için, kaymakamlıklar, Valilikler ve bakanlıklarda halkla ilişkiler müracaat büroları kurulmuştur. Vatandaşlar bu bürolara şahsen gelerek müracaatta bulunabilirler.

Telefon ile Müracaat Etmek

BİMER uygulaması için Türkiye genelinde “150” numarası tahsis edilmiştir. Bu numaraya sabit ve cep telefonlarından ulaşılabilir. Yine BİMER şikayet başvurusu sorgulamanızı da bu numara üzerinden yapabilirsiniz.

İnternet Üzerinden Müracaat Etmek

BİMER’e internet üzerinden başbakanlığın sitesinden ya da http://www.bimer.gov.tr/  adresinden ulaşıp her türlü başvuruda buluna bilirsiniz.Her türlü insan hakları ihlali içinde başvuruları BİMER’e yapabilirsiniz.

 

 

bimer-basvuru-formu

Bimer başvuru formu

BİMER İNTERNET ÜZERİNDEN MÜRACAAT NASIL YAPILIR

Bimer’e internet üzerinden online başvuru yapmak için öncelikle BİMER Başbakanlık sitesine giriş yapın. Sayfaya girdiğinizde karşınıza T.C. Başbakanlık İletişim Merkezi gelecektir. Şikayet başvuru yapmak için menüden öncelikle “Başvuru Yap” butonunu tıklayın. Karşınıza 4 tane seçenek gelecektir. Buradan “Şikayet” yazan bölümü seçin. Ardından gerekli alanları doldurup şikayetinizi gönderebilirsiniz. Bimer Şikayet için aşağıdaki linki tıklayınız.

BİMER ŞİKAYET BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ.

Etiketler: , , , , , ,

Bu yazı için 265 yorum yapıldı:

 1. abdulkadir eker diyor ki:

  Diyarbakirdan şehit polis sabri kün ilköğretim okulunda binada hasar var illaki 2500 öğrencinin başına bir felaket mi gelsin milli egitimi aradim çözüm yok valiliği aradım çözüm yok

 2. yusuf güneş diyor ki:

  gümüşhane kelkit kınalı taş köyünden yusuf güneş 2011 yılında trafik kazasında eşim ve iki evladımı kaybetdim bundan dolayı tanzimat alaçağımı söylediler avukat tutdum davam hale sürüyor madurum evlilik yapaçağım madi olarak durumum iyi deyil yardım istiyorum.

 3. Anonim diyor ki:

  ben akyol mahallesi sadıkçavuş sokakta oturuyorum burda ayıntep adında türkü bar açıldı bir diger adı bagımsız cumhuriyet partisi bu bar sabahlarakadar canlı müzik yapıyor buda yetmez gibi kapının önünde sohbet ediyorlar kavgaları bitmiyor emliyete bildirdik belediyeye bildirdik mühürlendi ama bu şahıslar yine açıyorlar inanın sabaha kadar uyuyamıyoruz bu sıçakta camlarımızı açamıyoruz burası resmen bir pavyon yetkililerden acilbir çözüm bekliyorux

 4. Anonim diyor ki:

  sayın başbakanım ben gaziantep şahinbey ilçesi akyol mahallesi sadıkçavuş sokakta oturuyorum 2ay önce mahallemizde ayıntaptürkü bar diger adıyla bagımsız cumhuriyet partisi ad altında bir lokel açıldı yannız bu lokal degil bildigimiz bir pavyon sabah5 lere kadar canlı müzik çalıyor inanın uyku nedir unuttuk kaçtır çocuk bu yüzden okula gidemiyor açıldıgı yer tamamem mesken üstü ev karşısı ev sagı solu ev bütün birimlere bildirdik sonunds kapandı ama gizlice yin açıyor bunun mahallemizden gitmesini istiyoruz yannız bizim annamadıgımız böyle biryerde bu bara nasıl ruhsat verildi inanın kavgaları bitmiyor kaç defa emniyetteki arkadaşlar şahit onlarda bıkmış sizden ricam mahallemizi bu pisliklerden kurtarın

 5. HÜSEYİN AZGIN diyor ki:

  Ben kırklareli demirköy armutveren karakolunda askerlik yapmaktayım. bizim burada sağlığımızla ilgilenen bi doktorumuz yok. iki hafta önce arkadaşım merdivenlerden düştü ve ilgilenen olmadı topallayarak yürümeye çalıştığı halde arkadaşıma nöbet yazılıyor, eğitimlere gönderiliyor,fakat hastahaneye göndermiyorlar. iki hafta sonra gelen bi doktor arkadaşımın bacağına baktı 7 günlük istirahat verdi ama yinede nöbete gönderiliyor eğitim yapılıyor asker olduğumuz halde bizi düşünmüyorlar.astsubaylarımızdan şikayetçiyiz geceleri sarhoş sorhoş bize kızıp ceza veriyorlar bu konuyla ilğilenilmesini istiyoruz biz burada vatan görevimizi yapıyoruz biz bu vatanın askerleriyiz bizim sağlımıza da önem verilsin istiyoruz..
  Bu konuyla ilgilenilmesini
  gereğinin yapılmasını arz ederim.

 6. Macit diyor ki:

  BENİM ÇOÇUĞUM ENGELLİ ÇOCUĞUM AÇIK LİSE OKUYOR HER DÖRT AYDA BİR İMTAHANLARA GÖTÜRÜYORUM MAMAK İLÇESİNDE OTURUYORUM MAMAK İLÇESİ HALK EĞİTİM ÇOÇUĞUMUN YÜZDE YETMİŞ ÜÇ RAPORU OLDUĞUNU KAYITLARINDAN BİLDİĞİ HALDE BİZLERİ ALTMIŞ EVLERDE OTURDUĞUMUZ HALDE İLÇEYE BAĞLI EN UZAK OKULLARDA İMTAHANA GÖNDERİYORLAR AYRİYETEN GİTTİĞİMİZ OKULLARIN ÇOĞUNUN TUVALETİNDE PİSİVAR TUVALETLER YOK. AYNI ZAMANDA ÇOĞU ENGELLİ ÇOÇUKLARI ÜST KATLARDAKİ SINIFLARA VERİYORLAR ÇOĞU VELİLER BENİM GİBİ İNSANLARDAN YARDIM İSTEYEREK TEKERLEKLİ SANDALYEDEKİ ENGELLİLERİ DÖRT BEŞ KİŞİ TUTUP ÜST KATTAKİ SINIFLARA ÇIKARTMAK ZORUNDA KALIYORUZ. SİZDEN RİCAM LÜTFEN GEREKLİ YERLERİ UYARMANIZ. İLGİNİZE ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.

 7. Anonim diyor ki:

  sinop türkeli güzelkent köyü saglık ocagındakı hemsire sevda öztürkten sikayetciyim hastalarıyla ılgılenmiyor vatandasın yanından gecerken salak diye bilecekkadar ruh hasTasıdır.burdaki saglık ocana onun yuzune gidemiyoruz.lütfen gereginin yapılmasını ıstıyorum.

 8. serap fikir diyor ki:

  adana yüreğir hastanesine gitim 4 12 2014 emar istendi 11 1 2015 tarihine atıldı ve acil olduğu halde sanırım ölmemiz gerekiyo durum olsa özele giderdim bu zamanda para konuşuyo bi emar büyük hastane bi çözüm bulmalarını arz ederim zor durumda olsanız napardınız

 9. coşkun mercan diyor ki:

  usulsüz aw bayisi açılmıştır tekrar incelenmesini arz ediyom konya ılgında bu aw bayisi sahibi pekcan bakır

 10. okan balaban diyor ki:

  oğlumuz özkan balaban acemi eğitimini ankara polatlıda yapıp yemin törenine 2 gün kala rahızlandı ve bunun yemek sırasında fenalaşıp revire gönderdiler revirde bunu devlet hastanesine kardiyoloji bölümüne sev ettiler ve bunda ritim bozukluğu çıktı sivildeykende bu rahazıslığı yaşadı ve bunun tayini hakkari çukurcaya çıktı ve bu askerimizde korku ve panik atak ta var ve uyumsuzluk vede bu askerimiz evli ve eşide epilepsi hastası ve eşi onu görmeden edemiyor acemi eğitimini ankara polatlıda 20 gün yapıp 20 gün boyunca 3 kere yanına gitti eşini görmek için şimdi tahini hakkariye çukurcaya çıktığı için yanına gidemiyor gidemediği içinde evde kriz geçiriyor ilgililere yardımcı olursanız seviniriz arz ederim

Yorum Yaz

Devlet ve Politika