Bimer Şikayet Başvurusu

Bimer Şikayet Başvurusu

Öncelikle BİMER nedir? ondan bahsedeyim sizlere.

BİMER Başbakanlığa İstek ve Şikayet başvurusunun yapıldığı bir sistemdir.

BİMER şikayet  Başvurusu şahsen telefon, mektup ve internet üzerinden şikâyet ve istek başvuruları için ulaşıla bilir.

Şahsen Müracaat Etmek

BİMER’e şahsen müracaat etmek için, kaymakamlıklar, Valilikler ve bakanlıklarda halkla ilişkiler müracaat büroları kurulmuştur. Vatandaşlar bu bürolara şahsen gelerek müracaatta bulunabilirler.

Telefon ile Müracaat Etmek

BİMER uygulaması için Türkiye genelinde “150” numarası tahsis edilmiştir. Bu numaraya sabit ve cep telefonlarından ulaşılabilir. Yine BİMER şikayet başvurusu sorgulamanızı da bu numara üzerinden yapabilirsiniz.

İnternet Üzerinden Müracaat Etmek

BİMER’e internet üzerinden başbakanlığın sitesinden ya da http://www.bimer.gov.tr/  adresinden ulaşıp her türlü başvuruda buluna bilirsiniz.Her türlü insan hakları ihlali içinde başvuruları BİMER’e yapabilirsiniz.

 

 

bimer-basvuru-formu

Bimer başvuru formu

BİMER İNTERNET ÜZERİNDEN MÜRACAAT NASIL YAPILIR

Bimer’e internet üzerinden online başvuru yapmak için öncelikle BİMER Başbakanlık sitesine giriş yapın. Sayfaya girdiğinizde karşınıza T.C. Başbakanlık İletişim Merkezi gelecektir. Şikayet başvuru yapmak için menüden öncelikle “Başvuru Yap” butonunu tıklayın. Karşınıza 4 tane seçenek gelecektir. Buradan “Şikayet” yazan bölümü seçin. Ardından gerekli alanları doldurup şikayetinizi gönderebilirsiniz. Bimer Şikayet için aşağıdaki linki tıklayınız.

BİMER ŞİKAYET BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ.

Etiketler: , , , , , ,

Bu yazı için 259 yorum yapıldı:

 1. abdulkadir eker diyor ki:

  Diyarbakirdan şehit polis sabri kün ilköğretim okulunda binada hasar var illaki 2500 öğrencinin başına bir felaket mi gelsin milli egitimi aradim çözüm yok valiliği aradım çözüm yok

 2. yusuf güneş diyor ki:

  gümüşhane kelkit kınalı taş köyünden yusuf güneş 2011 yılında trafik kazasında eşim ve iki evladımı kaybetdim bundan dolayı tanzimat alaçağımı söylediler avukat tutdum davam hale sürüyor madurum evlilik yapaçağım madi olarak durumum iyi deyil yardım istiyorum.

 3. HÜSEYİN AZGIN diyor ki:

  Ben kırklareli demirköy armutveren karakolunda askerlik yapmaktayım. bizim burada sağlığımızla ilgilenen bi doktorumuz yok. iki hafta önce arkadaşım merdivenlerden düştü ve ilgilenen olmadı topallayarak yürümeye çalıştığı halde arkadaşıma nöbet yazılıyor, eğitimlere gönderiliyor,fakat hastahaneye göndermiyorlar. iki hafta sonra gelen bi doktor arkadaşımın bacağına baktı 7 günlük istirahat verdi ama yinede nöbete gönderiliyor eğitim yapılıyor asker olduğumuz halde bizi düşünmüyorlar.astsubaylarımızdan şikayetçiyiz geceleri sarhoş sorhoş bize kızıp ceza veriyorlar bu konuyla ilğilenilmesini istiyoruz biz burada vatan görevimizi yapıyoruz biz bu vatanın askerleriyiz bizim sağlımıza da önem verilsin istiyoruz..
  Bu konuyla ilgilenilmesini
  gereğinin yapılmasını arz ederim.

 4. Macit diyor ki:

  BENİM ÇOÇUĞUM ENGELLİ ÇOCUĞUM AÇIK LİSE OKUYOR HER DÖRT AYDA BİR İMTAHANLARA GÖTÜRÜYORUM MAMAK İLÇESİNDE OTURUYORUM MAMAK İLÇESİ HALK EĞİTİM ÇOÇUĞUMUN YÜZDE YETMİŞ ÜÇ RAPORU OLDUĞUNU KAYITLARINDAN BİLDİĞİ HALDE BİZLERİ ALTMIŞ EVLERDE OTURDUĞUMUZ HALDE İLÇEYE BAĞLI EN UZAK OKULLARDA İMTAHANA GÖNDERİYORLAR AYRİYETEN GİTTİĞİMİZ OKULLARIN ÇOĞUNUN TUVALETİNDE PİSİVAR TUVALETLER YOK. AYNI ZAMANDA ÇOĞU ENGELLİ ÇOÇUKLARI ÜST KATLARDAKİ SINIFLARA VERİYORLAR ÇOĞU VELİLER BENİM GİBİ İNSANLARDAN YARDIM İSTEYEREK TEKERLEKLİ SANDALYEDEKİ ENGELLİLERİ DÖRT BEŞ KİŞİ TUTUP ÜST KATTAKİ SINIFLARA ÇIKARTMAK ZORUNDA KALIYORUZ. SİZDEN RİCAM LÜTFEN GEREKLİ YERLERİ UYARMANIZ. İLGİNİZE ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.

Yorum Yaz

Devlet ve Politika