BİMER şikayet sorgulama

BİMER şikayet sorgulama

BİMER şikayet sorgulama işlemi internetten online olarak kolaylıkla yapılabilmektedir. İnternette BİMER şikayet sorgulama için 2 yöntem bulunmaktadır. Birisi Başbakanlığın resmi sitesi, diğeri ise birçoğumuzun bildiği E-devlet uygulama sayfası. Eğer e-devlet üzerinden BİMER şikayet sorgulama işlemi yapacaksanız sistemde kimliğinizi doğrulatmak zorundasınız. Kimliği doğrulattıktan sonra BİMER dahil birçok kuruluşa ait sorgulamayı dakikalar içinde gerçekleştirebilirsiniz. E-devlet kimliğinizi şu yöntemlerle doğrultabilirsiniz: E-devlet şifresi, Mobil imza, Elektronik imza ve T.C. Kimlik Kartı. Mobil imza yöntemi sayesinde Turkcell ve Avea hatlı kullanıcılar telefonlarından kolaylıkla kimlik doğrultabilir. Elektronik imza için ise bilgisayar ve internet tarayıcınızda Java™ programı kurulu olması gerekir. T.C. Kimlik kartı ise henüz tüm Türk vatandaşlarına verilmemiş olup test aşamasındadır. BİMER şikayet sorgulama için kimlik doğrulatmakta en çok kullanılan yöntem e-devlet şifresidir. Size özel E-devlet şifrenizi 2 TL karşılığında PTT şubelerinden öğrenebilirsiniz (T.C. Kimlik numaranızla beraber). “E-Devlet Başbakanlık Bimer Başvuru Sorgulama” için aşağıdaki linki tıklayınız.

E DEVLET BİMER ŞİKAYET SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ.

BİMER şikayet sorgulama

BİMER şikayet sorgulama

Başbakanlığın sitesinden de BİMER şikayet sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayfaya ise aşağıdaki linkten uşaşıp BİMER şikayet sorgulama yapabilirsiniz. web adresinden ulaşabilirsiniz. Linke tıkladığınızda karşınıza “BAŞVURU SORGULAMA” ana ekranı gelecektir. Gerekli alanlara T.C. kimlik numaranızı ve başvuru sayınızı girin. Ardından “Sorgula” butonuna basın. Böylelikle BİMER şikayetinizin durumunu kolaylıkla öğrenebileceksiniz.
Eğer yeni bir BİMER Şikayet Başvurusu yapmak istiyorsanız yine başbakanlığın sitesinin üst bölümünden –menülerin yer aldığı bölüm- “BAŞVURU YAP” bölümüne tıklamalısınız.

BİMER BAŞVURU SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ.

 

Etiketler: , , , , ,

Bu yazı için 35 yorum yapıldı:

 1. isa sarı diyor ki:

  Saygıdeğer başkanım ve Değerli çalışanları ortalama altı aydır abim çok borçlu olmasına rağmen yardıma muhtaç 1956 doğumlu Hasan Ahmak dayı’mada sahip çıkmaya çalışıyor benim sizden arzum kimsesiz dayımın bu süre zarfında maaşını, yardımını bakım parasını neden kesmişler,neden vermiyorlar. Etimesgut kaymakamlığından ilgi talep etmemize rağmen problem çözülememiştir. Dayım balkonlarda pencerelerde soğukta altı aydır memur bekliyormuş, vijdanınızla başbaşa bırakıyor Bu konuda yardımcı olmanızı bu sıkıntıyı çözmenizi saygılarımla arz ve talep ediyorum.

 2. Anonim diyor ki:

  Ben Mersin Erdemli toki evleri 1.bölğe Y-5 blok ta ikamet etmekteyim.Aynı blok 2.nolu dairede;kimliği belirsiz Suriyeli göçmen bekar gençler kalmakta olup,gün geçtikçe sayıları çoğalmakta.Gün gelip 6 kişi ,gün sekiz kişi oluyorlar.sayıları 5-6 dan aşağı düşmüyor.Ne yaptıkları.nasıl geçindiklerini bilmiyorum.Ama kuşku verdikleri şüphesiz.Durumun yetkililerce incelenmesini talep ediyorum.

 3. ziya acar diyor ki:

  tarım desteklerı ne zaman verılecek gosyermelık verdınız mılletın ağzını kapatmak için şimdı daha sertıfıkalı buğday arpa fasulye mazot gubre desteklerı bu ay içinde verılmiş olması gerekırken hala ses neden boyle çiftçiyi ezmek hukumetın hoşunamı dıdıyor ama çifçi sızı bır ezerse bıdaha o koltukları zor gorursunuz

 4. NİHAL KANMAZ diyor ki:

  SAYIN İLGİLİLER ,BİREYSEL EMEKLİLİK VE ŞAHIS SİGORTASI GERİ ÖDEMELERİ İLE İLGİLİ EVRAKLARIMIZI GÖNDERMİŞ BULUNDUĞUM BÜYÜK MÜKELLEFLER DAİRE BAŞKANLIĞINDAN HİÇ BİR CEVAP ALAMIYORUM STOPAJ İADELERİ HAKKINDA.EVRAKIMISORGULADIĞIMDA 23.07.2013 TARİHİNDE 265244 SAYI İLEGİRİŞYAPTIĞINI GÖRÜYORUMSİGORTA ŞİRKETİMİN TÜRÜ DE OLARAK GÖRÜLMEKTEDİR. SAYIN YETKİLİLER HİÇ BİR SÜRETTE BİLGİ ALMAK İÇİN BİRİMLERE ULAŞAMAMAKTAYIM ARACILIĞINIZLABİLGİLENDİRİLİRSEM SEVİNİRİM BU KONUYUDA BİLGİLERİNİZE ARZ EDERİM.TEŞEKKÜRLER

 5. Anonim diyor ki:

  konya yunak nüfusuna kayıtlı telli çetinkaya haksız olarak 3 tane maaş alıyor ilgililere duyrulur

Yorum Yaz