Danıştay Dava Dosyası Sorgulama

Danıştay Dava Dosyası Sorgulama

Dava Dosyası Sorgulama sistemi, Danıştay’da görüşülen dosyalara ait bilgilerin internet üzerinden kullanıcılara ulaşmasını sağlayan bir sistemdir. Dosyasının ne durumda olduğunu öğrenmek isteyen kullanıcılar, dosyalarına ait ilgili yıl ve numara bilgilerini girerek dosyaları hakkında bilgi edinebilirler.

 

danistay-dava-dosyasi-sorgulama

 

Danıştay Dava Dosyası Sorgulama yapılırken ekranda görülen ‘evrak türü’ 3 ana başlık altında gruplandırılmıştır.
1. Normal: Bu başlık altında ilk derece mahkemesi olarak Danıştay’da görülen davalar, ilk derece mahkemelerinden (idare ve vergi mahkemeleri) temyizen incelenmek üzere gelen dosyalar ve ilk derece mahkemelerinin ısrar kararlarının temyizen incelenmesi için gönderilen dosyalar yer almaktadır.
2. Temyiz: Bu başlık altında ilk derece mahkemesi olarak Danıştay Dava Dairelerinde görülen dosyalara ilişkin İdari ve Vergi Dava Daireleri Kurullarına yapılan temyiz başvuruları yer almaktadır.
3. İtiraz: Bu başlık altında ilk derece mahkemesi olarak Danıştay Dava Dairelerinde görülen dosyalara ilişkin yürütmenin durdurulması istemi hakkında İdari ve Vergi Dava Daireleri Kurullarına yapılan itiraz başvuruları yer almaktadır.

Etiketler: , ,

Bu yazı için 24 yorum yapıldı:

 1. nefize hocaoğlu diyor ki:

  dosyam 2010 yılında temyize gitti.hala karara bağlanamadı.danıştay başkanlığına dilekçe gönderdim cevap alamadım.dosyam tetkik hakiminden iade.evrak numaram:178842.yaşım ilerledi.emekli olmak istiyorum.dolayısıyla kararı bekliyorum.daha ne kadar bekleyeceğim?acaba ömrüm yetecek mi?saygılarımla…

 2. ABDULMUTTALİP KAYA diyor ki:

  Danıştay 11.daire esas no 2010-8527{evrak no 153408}kayıtlı bulunan temyiz davası ek bir dava sorgulama dilekçesi göndermeme rağmen bir sonuç alamadım,böyle bir basit davanın bu kadar zamanda sonuçlanmaması simgeniz olan adalet terazinizi sorgulamaktadır.temyiz edilmesi bile gerekmeyecek basit bir dava bu kadar süre sonuçlansın lütfen saygılarmla.

 3. murat coşkun diyor ki:

  2011 yılının aralık aylarında temyize bir dosya gönderdim hale sonuçlanmadı ve bilgi alamıyorum yardımcı olurmusunuz

 4. şahin deir diyor ki:

  sayın yetkili. esas 2012.7655 idari dosyamla alakalı her hangi bir cevap alamamaktayım ilginize sunar bu konuda yardımınızı bekliyorum saygılar

 5. mustafa cantürk diyor ki:

  danıştay11.direde 5mart 2011 den deri bir temyiz dosyam var.evrak no.3512 esasno.1720temyiz no.92 kararno.1912 sıra no.1.1 bu dosya ankara 14.idare mahkemesi tarafından 5mart 2011 de esasno.2010,2576 karar no.1912 olarak göndderıldi.dosyamın akibetini öğrenmek mümökünmü.saygılsrımla

 6. nataliya kotik_bilgetekin diyor ki:

  daniştay 10.dairede e:2008/6362 karar:2012/5559 vatandaşlıkla ilgili düzeltme kararıtarafıma henüz tebli edilmedı,dosyamın akıbetini öğrenmek mümkünmü,teşekkürlar,saygılar

 7. Memet CÜCÜ diyor ki:

  Slm TC NO ile Benim dava sonuçlanma tarihi ne zaman 3.Yıla yakın oldu sonuçlanmadı.

 8. enginkurukaya diyor ki:

  memuriyetten men cezası nedeniyle konya1.idare mahkemesi tarafından 2\3 0y çokluğu ile verilen nem cezasının temyizi için Danıştay a gönderilen 2010\245 nolu dosyamdan 4.yıldır sonuç alamadım.DOSYAMIN AKIBETİNİ NASIL ÖĞRENEBİLİRİM tŞK.

 9. akmeşe diyor ki:

  bilgi için teşekkürler

Yorum Yaz