Doğalgaz Borcu Sorgulama Bursa

Doğalgaz Borcu Sorgulama Bursa

 

Bilişim çağını yaşadığımız günümüzde artık birçok işlem internet üzerinden online olarak yapılabiliyor.  Kurumların ve özel kuruluşların sunduğu online hizmetler sayesinde vatandaşlar birçok işi internet üzerinden tek bir tıkla online gerçekleştirerek işlerini halledebiliyor. İnternetin potansiyelinin farkında olan çok sayıda kurum online hizmetler sunmaya başlayarak müşterilerinin ve vatandaşların işlerini kolaylaştırmayı amaçlıyor. İnternet yoluyla online olarak yapabileceğiniz işlemlerden bir tanesi de doğalgaz borcu sorgulama işlemi. Edevlet sitemizin bu yazısında Bursa ve çevresinde yaşayan vatandaşların doğalgaz borcu sorgulama işlemini gerçekleştirebilmeleri için yapmaları gereken işlemler hakkında bilgiler vereceğiz.

Doğalgaz borcu sorgulama işlemi online olarak nasıl yapılır?

Bursa il sınırı içerisinde yaşayan vatandaşların online doğalgaz borcu sorgulama Bursa işlemini gerçekleştirebilmeleri için ilk olarak Bursa’da doğalgaz dağıtım hizmetini sunan şirketin resmi web sitesine bağlanmaları gereklidir. Bursa ve çevresinde doğalgaz dağıtımı yapan şirket BURSAGAZ şirketidir. BURSAGAZ şirketinin resmi web sitesine bağlandıktan sonra şirketin resmi web sitesi üzerinden online doğalgaz borcu sorgulama işlemini gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Vatandaşlara BURSAGAZ resmi web sitesi üzerinden sadece online doğalgaz borcu sorgulama hizmeti sunulmayıp, farklı online hizmetlerde sunulmaktadır. BURSAGAZ online hizmetlerinin tamamı alttaki gibidir.

BURSAGAZ ONLİNE HİZMETLER :

1. Borç sorgulama,

 

2. Endeks bildirimi,

 

3. Tahmini tüketim hesabı,

 

4. Abone numarası sorgulama,

 

5. Online çözüm noktası,

 

6. e-Fatura,

 

7. İç tesisat firma online.

 

Yukarıda paylaştığımız hizmetlerin tamamı BURSAGAZ tarafından vatandaşlara ücretsiz olarak sunulmaktadır.  Doğalgaz borcu sorgulama hizmetinden faydalanmak için Borç sorgulama seçeneğine tıklamalısınız. Bu aşamadan sonra BURSAGAZ doğalgaz borcu sorgulama sayfasına erişim sağlayacaksınız. Daha sonra, açılan sayfada sorgulama yapmak için sizden kullanıcı adı ve parola şeklinde üyelik bilgileri isteniyor. Online hizmetlerin tümünden faydalanmak isteyen vatandaşlar sisteme üye olarak tüm online hizmetlerden faydalanabilir.

 

Sadece doğalgaz borcu sorgulama işlemi yapmak isteyen vatandaşların sisteme üye olmadan doğalgaz borç sorgulaması yapabilmeleri mümkündür. Üye olmadan sorgulama yapmak için sayfanın sağ alt kısmında yer alan ÜYE OLMADAN GİRİŞ YAP bölümüne tıklayarak sisteme bağlanabilirsiniz.  Bu bölümde sizden İLK ENDEKS, SON ENDEKS ve SAYAÇ BASINCI bilgileri istenmektedir. Doğalgaz faturanızda yer alan bu bilgileri sisteme girerek HESAPLA butonuna tıkladığınızda, sistem borç miktarınızı TAHMİNİ FİYAT kutusu içerisinde yazmaktadır.

 

NOT : Sorgulama işlemini gerçekleştirmek için Internet Explorer tarayıcısı kullanın.
edevlet, bursagaz doğalgaz borcu sorgulama, doğalgaz borcu sorgulama, bursagaz borç sorgulama, bursagaz fatura sorgulama, doğalgaz borcu sorgulama bursa, doğalgaz borç sorgulama, www.edevlet.com

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz