E-Bordro Sorgulama

E-Bordro Sorgulama

Teknolojinin hızla ilerlemesi ve ülkemizde internet kullanım oranının artması ile birlikte artık birçok işimizi internet üzerinden yapmaktayız. Teknolojinin bize sağladığı faydalardan bir tanesi de E-Bordro sistemidir. Maliye bakanlığının başlattığı bu uygulamada her şeyin çok kolay bir şekilde internet üzerinden yapılmasını sağladı.
E bordro uygulaması ile birlikte kamu çalışanların kullandığı sistem de maaş hesaplama, maaş öğrenme, maaş kesintilerinizi öğrenmek ve bunların dökümünü almanız sağlanmıştır ve e-bordro sistemi ile bütün çalışanların işleri daha da kolaylaşmıştır.
Sistem üzerinden her ayın 15’inden sonra maaş bordrosu  çıktısı alabilirsiniz. Eski maaş bordrolarınızı görmeniz için çalışmalar devam ediyor. Sistemden gerekli bilgilere çok kolay ulaşabilirsiniz.

E-bordro sorgulama için Tıklayınız.

Maaş Bordrosu sorgulama
Maliye bakanlığının bu sisteme geçmesiyle çalışan herkesin işi daha da kolaylaştırmıştır. Eskiden maaşları hesaplamak veya öğrenmek devlet dairelerinde kapı kapı gezerek  imza almak gerekiyordu. Teknolojinin ilerlemesiyle artık internet üzerinde çok kolay bir şekilde sadece Tc kimlik numaranızı girerek her ay ne kadar maaş aldığınızı ve toplamda size ne kadar para yattığını ne kadar kesintiniz oldugunu öğrenebilirsiniz.

e-bordro-sorgulama
E-bordro sorgulama sistemi kimler kullanabilir, kimler faydalanabilir. E Bordro sisteminden öğretmenlerler yani Mili Eğitim çalışanları ile tüm kamu çalışanları faydalanmakta. Sağlık Bakanlığı personeli de aynı şekilde E bordro sistemini kullanmaktadırlar.Memurların daha çok ziyaret ettiği bir uygulamadır bunun yanında kamu çalışanları ve devlete bağlı işçiler ve özel sektörde çalışanlarda bu sistemi son zamanlarda kullanmaya başlamıştır. E-bordro sorgulamanızı yapmak için aşağıdaki linkte tıklamanız yeterlidir.

 

İnternette getirilen bir e devlet hizmeti olan e bordro hizmeti genel anlamıyla birçok kişi tarafından sürekli şekilde kullanılan bir hizmet olarak karşımıza duruyor. Özellikle çalışanların sürekli şekilde kullandığı hizmetlerin başında gelmesinin sebebi kullanılacak olan durumlarda e bordro hizmetinin gereken konumlardan öncelikli olarak çalışanların yapacakları atılımlarla kolaylıkla sağlanabileceğimi söylemeliyiz. Özellikle internette gelişmekte olan sistemelerin e devlet adı altında gelişmesi insanların bu tür sistemlere karşı ilgisinin yüksek olmasını sağlıyor. Bu tür noktalarda önemli olan geri dönüş hizmetlerinin başında gelen bu türden hizmetler özellikle çalışanların bilgisi dahilindedir.

 

E devlet uygulamaları çoğu kez başarıya ulaşan nitelikli çalışmalar olduğu için sistem içerisinde genellemelerin yapılacağı önemli noktaların oluştuğu hizmetler olması bakımında internet üzerinden devletin bazı hizmetlerinin alınması özellikle çalışanları son derece mutlu eden bir durumdur. E devlet hizmetleri özellikle şahışların kullandığı genel hizmetler olarak ayrıntılı şekilde ilerleyen durumlarda kullanılan bir web hizmeti olarak karşımızda dırıyor.

 

 

Etiketler: , , , , ,

Bu yazı için 8 yorum yapıldı:

 1. NurtenYılmaz diyor ki:

  Emekli maaş bodrosu

 2. dursun tuylu diyor ki:

  EMEKLİMAAŞBODROSU

 3. Vedat GÖKTAŞ diyor ki:

  ARALIK – 2012 EMEKLİ MAAŞ BORDROSU

 4. mustafa tafa diyor ki:

  maas bodro

 5. ALİ ERYOL diyor ki:

  SGK SSK 2013 Nisan ayın aitemekli maaş bordrom

 6. SİYAMİ diyor ki:

  son durum

 7. ayhan diyor ki:

  ekim–2013 maaş bodrom…

Yorum Yaz