E Devlet Adli Sicil Kaydı Sorgulama

E Devlet Adli Sicil Kaydı Sorgulama

“Sabıka kaydı”, e-Devlet kapısından alınmaya başladı Türksat AŞ ile Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında, bugünden itibaren sabıka kaydına ilişkin Adli Sicil Belgeleri, e-Devlet Kapısı’ndan alınabilecek

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na bağlı Türksat AŞ ile Adalet Bakanlığı Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında, vatandaşlar, sabıka kaydına ilişkin “Adli Sicil Belgelerini” bugünden itibaren e-Devlet Kapısı’ndan alabilecek.

Sabıka kaydı almak için aşağıdaki linke tıklayınız.

Türksat’tan yapılan yazılı açıklamaya göre, “www.turkiye.gov.tr” adresli e-Devlet Kapısı üzerinden alınacak adli sicil kayıt belgelerinde bir barkod numarası da bulunuyor. Vatandaşların e-Devlet kapısından alacakları belgenin ne için kullanılacağı bilgisini, dikkatlice tanımlamaları gerekiyor.

e-Devlet Kapısı kullanıcıları, çıktı alarak bu belgeyi ilgili kurumlarla paylaşabilecek. Paylaşım yapılan kurum yetkilileri, e-Devlet üzerinden giriş yaparak, belge üzerindeki barkod numarası ve belge sahibinin T.C. kimlik numarası ile belgenin orijinalini görüntüleyerek doğrulayabilecek. Böylece sahteciliğin de önüne geçilmiş olacak.

Türkiye’de günde ortalama 45 bin kişinin bireysel adli sicil kayıt başvurusu yapıldığı bildirilen açıklamada, adli sicil kaydı belgelerinin e-Devlet üzerinden verilmesiyle, vatandaşların büyük bir zaman kaybından kurtulmuş olacağının altı çizildi.

E-Devlet üzerinden belgeyi alabilmek için “e-Devlet Kapısının kayıtlı kullanıcısı” olmak gerektiği kaydedilen açıklamada, bugün itibariyle yaklaşık 15 milyon kayıtlı e-Devlet kapısı kullanıcısı arasında bulunmayanların, en yakın PTT merkezlerine giderek şifrelerini alıp kayıtlı kullanıcı olabilecekleri ifade edildi. Açıklamada, e-Devlet Kapısı’nın aynı zamanda elektronik imza veya mobil elektronik imza ile de kullanılabildiği hatırlatıldı.

Etiketler: , , ,

Bu yazı için 15 yorum yapıldı:

 1. turgut çelik diyor ki:

  sabıkamın olupolmadığını öğrenmek istiyorum

 2. admin diyor ki:

  Sayın Turgut bey sabıka kaydınızın olup olmadığını öğrenmek için e devlet sistemine giriş yaparak e devlet şifresi ile öğrenebilirsiniz.

 3. Celal Gürsoy diyor ki:

  Sabıka kaydı sorgulanmasını istiyorum

 4. UĞUR ŞEN diyor ki:

  Yurt disinda PTT yok, biz nasil e-devlet sifresi alacagiz? Konsolosluk vermiyor, nasil bir sistemdir bu anlamadim.

 5. KOKSAL diyor ki:

  15 YAŞINDA OĞLUMUN ADLİ SİCİL KAYDINI ALMAK İSTİYORUM AMA BENİM SİCİL GÖRÜNÜYOR OĞLUMUN ADLİASIL ALIRIM SİCİLİNİ N

 6. admin diyor ki:

  Koksal bey oğlunuz içinde edevlet şifresi alarak e devlet sistemine giriş yaptıktan sonra oğlunuzun adli sicil kaydını alabilirsiniz.

 7. ahmet diyor ki:

  sabıkam varmı

 8. CUNEYT KAVARNA diyor ki:

  tesekurler

 9. ÖZCAN ARI diyor ki:

  Herkesin rahat bi şekilde girip merak ettiklerini görmesi gereken e devlet olayı hayret

 10. Ali Küçüktaş diyor ki:

  sabıkamı öğrenmek istiyorum

 11. emin ürkmez diyor ki:

  Merhabalar
  uygulanmada bulunan vatandasi bilgilendirmek adina actiginiz bu site oldukca faydali,,ben oldukca memnunum,, Haciz KARARI ile bir arastirma yapmak istedim,,,henüz bu konuda bilgi göremedim yada gözümden kacti,,incelemeye devam edicem,,
  saygilarimla

 12. nursel diyor ki:

  oğlum 17 yaşında vize için adli sicil istediler ptt.den e-devlet şifresini almaya gittik 18’den küçük olduğu için sağlık sig.kimden yararlanıyorsa onun tc.üstünden alacağını söylediler.sağ.sig.babanın üstünden alıyor (özel yani iş bank.sağ.sig.) ancak e-devletten oğlumum sicil kaydı gelmiyor.ne yapmalıyız acaba.teşekkürler.

 13. admin diyor ki:

  Nursel hanım sorunuz için teşekkürler. Oğlunuzun adli sicil kaydını adliyeden alabilirsiniz.

 14. hicran diyor ki:

  Sabıka kaydım varmı ben ce yok

 15. yücel balcı diyor ki:

  ertelenmis cezamın kalkıp kalkmadıgını ögrenmek istiyorum hakkıma acılan dava varmı

Yorum Yaz