E-devlet askerlik sorgulama

E-devlet askerlik sorgulama

E-devlet askerlik sorgulama işlemi için öncelikle bir e-devlet şifresine ihtiyacınız vardır. Bu şifre ile e-devlet sitesine girip işlemimizi gerçekleştiriyoruz. Eğer kişiye özel olarak verilen e-devlet şifresini henüz almadıysanız size en yakın bir ptt şubesine başvurarak kısa zamanda e-devlet şifrenizi alabilirsiniz. Fakat her postane şubesi online işlem gerçekleştiremediğinden dolayı tüm postaneler e-devlet şifresi vermemektedir. Şifre işlemlerini genelde büyük ve merkezi yerdeki postaneler gerçekleştirir. Bu nedenle öncelikle gideceğiniz ptt şubesini arayarak ya da internetten araştırarak şifre işlemi gerçekleştirip gerçekleştirmediğini öğrenmelisiniz.

e-devlet-sifresi

E-devlet şifrenizi aldıktan sonra e-devlet askerlik sorgulama işlemi için Google arama motoruna edevlet diye aratın ve ilk çıkan siteye girin. Bu site e-devlet sisteminin resmi internet sitesidir veya aşağıda verdiğimiz linke tıklayınız. Siteye girin ve sitenin sağ üst köşesinde bulunan “Sisteme giriş” butonuna tıklayın. Çıkan ekranda E-devlet şifresi bölümüne tıklayın. Karşımıza gelen ekranda T.C. kimlik numaramızı ve bize özel verilen e-devlet şifremizi girip gönder butonuna tıklıyoruz. Karşımıza birçok işlemin yapılabilineceği bir ekran gelecektir. E-devlet askerlik sorgulama için öncelikle bu ekranda sol menüdeki sunulan hizmetler linkine tıklıyoruz. Buradan Milli Savunma Bakanlığı bölümünde Asal hizmetlerin en sonuncusu olan “Sevk edilecek eğitim merkezleri” yazısına tıklıyoruz. Böylece e-devlet askerlik sorgulama işlemini tamamlamış oluyoruz. Eğer askerlik durumunuzla alakalı henüz bir açıklama yapılmamışsa ya da askerliğinizi bitirdiyseniz “Hakkınızda herhangi bir sonuç bulunmamaktadır” yazısı ekrana çıkacaktır.

 

Etiketler: , ,

Bu yazı için 51 yorum yapıldı:

 1. serhat dedi ki:

  merhaba abi ben 3 ay hava degişimi aldım ankara gata da bi 3 ay hava degişimi daha alırsam sonra muafmı olurum bilgi verirseniz çok sevinirim

 2. mehmet dedi ki:

  ya ben nasıl öğrenicem e devlet şifresi de aldım nereye gidecegimi nasıl öğrene bilirim acaba

 3. admin dedi ki:

  Mehmet bey lütfen yazımızı okuyunuz.

 4. hakan dedi ki:

  ben şifrem ile giriyorum ama hata veriyor nasıl öğrenicem neresi bana çıktığını sistemde sorun mu var acaba?

 5. dilaver dedi ki:

  askerliğim ne zaman be ya

 6. ilker dedi ki:

  askere ne zaman gidicem ?

Yorum Yaz