E-devlet Emekli Maaşı Sorgulaması

E-devlet Emekli Maaşı Sorgulaması

E-Devlet dünyasının hayatımızdaki edindiği yer hiç kuşkusuz inkar edilemez. Çünkü milyonlarca Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşlarına zahmetsiz, sorunsuz bir hizmet sunma anlayışı ortaya çıktı. Üstelik herhangi bir kamu kurum ve kuruluşuna gitmeden oturduğunuz yerden 7 gün 24 saat boyunca hizmet alma şansı elde ettik. İlk kullanıma sunulan e-devlet ile şimdiki e-devlet arasında dağlar kadar fark bulunmaktadır. İlk etapta deneme amacı ile yayına başlayan site, sonrasında ise aklınıza gelebilecek her türlü işlemin internet ortamına aktarması ile gücüne güç kattı.

E-Devlet sistemi üzerinde aklınıza gelebilecek her türlü kamu kurum ve kuruluşu hizmet sunmaktadır. E-Devlet üzerinde en çok tercih edilen kurumlardan bir tanesi de Sosyal Güvenlik Kurumu ve hizmetleridir. Bu hizmetler daha çok 3 başlık altında aranmaktadır. 4a, 4b, 4c hizmetleri adı verilen bu hizmetleri, önceki adlarına göre sıralayacak olursak, 4a- ssk hizmet bilgisi, 4b- bağkur hizmet bilgisi, 4c ise yazımzın başlığı da olan e-devlet emekli maaş sorgulaması hizmet bilgisinden oluşmaktadır.

Böyle bir başlık için yapılabilecek sorgulama ise tabi ki e-devlet sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Bunun için ise yine olmazsa olmazlarımız arasında yer alan e-devlet şifresine ihtiyacımız olacaktır. Yine diğer tüm yazılarımızda da ele aldığımız gibi bu şifreyi PTT şubeleri ve müdürlüklerinden ilk kez şifre alacaklar 2 TL, ikinci kez şifre alacaklar ise 4 TL hizmet bedeli ödemek zorunda kalacaklardır. Bu işlemden sonra kapalı bir zarf içerisinde şifre sizlere teslim edilecektir. Sonra bu şifre ile sisteme giriş yapmanız ve bilgileri eksiksiz ve doğru girmeniz gerekmektedir. Bu işlemden sonra ise sistem ilk kez giriş yapan vatandaşları otomatik olarak şifre değiştirme ekranına yönlendirecektir. Bunun sebebi ise kişisel bilgilerinizin güvenliğinin sağlanmasıdır. Bunun için ise pek çok güvenlik seçeneği sunulmaktadır. En çok tercih edileni ise e-devlet şifresi ile yapılan giriş işlemidir.

4C emekli maaşı sorgulaması yapmak için kişisel bilgilerinizi girmeniz ve ardından sisteme giriş seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır. Böylelikle emekli maaşınız ile ilgili tüm bilgilere kısa bir süre içerisinde; üstelik yerinizden kıpırdamadan öğrenebilirsiniz.

 

 

e-devlet-emekli-maas-sorgulamasi

 

 

Etiketler: , ,

Bu yazı için 104 yorum yapıldı:

 1. selahattin ağır dedi ki:

  maaşımı öğrenmek istiyorum

 2. Ahmet YILDIRIM dedi ki:

  Mart 2014 te ne kadar maaaş alacağım?

 3. salih soku dedi ki:

  net maşım kac para

 4. erol dedi ki:

  EMEKLİ MAAŞİMİ ÖGRENMEK İSTİYORUM

 5. şerafettin davul dedi ki:

  E-devlet Emekli Maaşı Sorgulaması yaptım teşekkürler edevlet.com

 6. dursun uzun dedi ki:

  e devlet şifremi istiyorum

 7. dursun uzun dedi ki:

  emekli maaşım net kac lira

 8. dursun uzun dedi ki:

  maaşım kaclira ben dursun uzun

 9. admin dedi ki:

  Dursun bey emekli maaşınızı e devlet şifrenizi girerek turkiye.gov.tr adresinden alabilirsiniz veya emekli maaşı sorgulama yazımızdan e devlet şifreniz olmadan yapabilirsiniz.

 10. Hüsamettin dedi ki:

  Ben yüksekokul mezunu ve çok iyi bilgisayar kullandığım halde iki saattir emekli maaş dökümüne ulaşamadım. Admin lütfen siteyi ve konu başlıklarını daha sade ve anlaşılır biçimde yapınız. Sayfadan sayfaya yönlendirilmekten bıktım ve hala maaş dökümüne ulaşamadım.

 11. ismail türkel dedi ki:

  benim emekli maaşım niye düşük

 12. erol dedi ki:

  emekli maaşımı ögrenemiyorum

 13. ahmet sabuncu dedi ki:

  MAASIM NE KADAR ACABA

 14. zekiyahşi dedi ki:

  ne kadar maaş

Yorum Yaz