E-Devlet Giriş

E-Devlet Giriş

E-Devlet Ülkemizde yeni bir kavram olan  e-devlet, verimliliği artırmak amacıyla ve çağdaş toplum olmanın bir gereği olarak e devlet giriş sistemi ortaya çıkmıştır. Bu anlamda yönetenlerle yönetilenler arasındaki her türlü ödev ve yükümlülüklerin karşılıklı olarak “dijital ortamda” sürekli ve güvenli bir biçimde gerçekleştirilmesi anlamına gelmektedir.

E Devlet Şifremi Unuttum

Türkiyenin e devlet giriş portalı  turkiye.gov.tr sitesinden yapılmaktadır şifrenizi unutma veya kaybetme durumunda yapmanız gereken işlemleri sizler için edevlet.com sitemizde bu konuda detaylı bilgi ve yönlendirme yapacağız. E devlet şifresini unuttum ne yapmalıyım, nasıl alabilirim, nasıl öğrenebilirim diyorsanız gerekli açıklamalar burada !

e devlet girişi

 

 e devlet giriş için tıklayınız.

 

 

E Devlet Şifresi

E devlet sitesi ( e devlet şifresi ) Bilgilendirme ve doğrudan yönlendirme sayfamızda e devlet şifresi konusunda varsa öğrenmek istediğiniz sorunlar bunları bize sorabilirsiniz sayfamızda yorumlarınızı bekliyoruz .

E Devlet Şifremi Unuttum?  

E-devlet şifresini unuttum ne yapmalıyım, e devlet Şifre Hatırlatma ve Sıfırlama hakkında ve şifre nasıl alabilirim, nasıl öğrenebilirim diyorsanız gerekli açıklamalar alt tarafta mevcut (e devlet şifresi).

E devlet sitesi ( turkiye.gov.tr ) şifrenizi unuttuysanız yapabilecekleriniz şunlar.

Eğer e devlet şifresini ilk olarak ptt ler aracılığıyla aldıysanız ve şifrenizi unuttunuz yada kaybettiyeseniz turkiye.gov.tr sitesi üzerinden bu şifreyi hatırlatılması veya sıfırlanması yapılmamaktadır. Tekrar bir Ptt şubesine giderek bu sefer 10 tl karşılığında yeni şifrenizi almak zorundasınız. Bu güvenlik için yapılan bir uygulamadır.

E devlet sitesi bu konudaki kullandığı ifadeler şöyledir.

“e-Devlet şifrenizi içeren zarfınızı PTT Merkez Müdürlüklerinden, şahsen başvuru ile, üzerinde T.C. Kimlik numaranızın bulunduğu kimliğinizi ibraz ederek temin edebilirsiniz.

Bu uygulama, sizin yerinize başka bir kişinin şifre alıp adınıza işlem yapmasının önüne geçilmesi için gerekmektedir. e-Devlet Giriş üzerinden verilen hizmetler yüksek güvenlik seviyesi gerektirdiğinden, şifreler başvuru sahipleri için özel olarak oluşturulmaktadır. Bu nedenle ancak kimlik ibrazı ve şahsen başvuru ile şifreler verilmektedir.

Şifre ilk alındığında PTT tarafından işlem masrafı olarak 2 TL tahsil edilmektedir. Şifrenin kaybedilmesi, unutulması vb. durumlarda PTT’den alınacak her şifre için ayrıca 4 TL ücret ödenmektedir. Bu işlem masrafı dışında herhangi bir yıllık ücret ödenmesi söz konusu değildir.”

Etiketler: , , ,

Bu yazı için 196 yorum yapıldı:

 1. vedat diyor ki:

  34 JJ 3136 Nolu plakanın sorgulanması araçkime kayıtlı..

 2. koray diyor ki:

  mahkeme ogrenme

 3. mustafa diyor ki:

  sicil sorgulama

 4. erol yeşilyurt diyor ki:

  şifre kaybı

 5. fatma sakaünal diyor ki:

  şifremi umuttum galiba

 6. yusuf diyor ki:

  E devlet sistemine giriş yapmak için e devlet şifresi mecburimi acaba ?

 7. admin diyor ki:

  Yusuf bey e devlet girişi yapmak için en sık kullanılan yöntem e devlet şifresidir. Edevlet şifresini PTT Şubelerinden 2 TL karşılığında alabilirsiniz. Şifrenin kaybedilmesi ve unutulması durumunda 2. defa e devlet şifresi alınırken 4 tl ücret ödenmektedir unutmayınız.

 8. İRFAN ÖREN diyor ki:

  SRC1

 9. erdoğan birvar diyor ki:

  güzel bir uygulama teknoloik kolaylık

 10. Hasan kara diyor ki:

  Büyük. Kolaylık. Herkese. Iyi. Kullanmalar

 11. gamze4 diyor ki:

  e devlet giriş için edevlet şifresi şartmı tc kimlik no yetmiyormu ?

 12. admin diyor ki:

  Gamze hanım şu an e devlet şifresiile giriş yapmanız gerekmektedir. İlerleyen yıllarda tc kimlik no ile edevlet girişi yapılacak.

 13. ertan diyor ki:

  e devlete giriş neden girmek bu kadar zor

 14. önder şahin diyor ki:

  ssk prim sorgulama

 15. naime diyor ki:

  Sayın Cumhur Başkanımız , bir kızım ve aldığımız birde evimiz var çok şükür ama eşim askerliğini yapamadı daha.ailesine bakmak zorundaydi ozaman simdide bize.kizim bakıcı ve bende o da ozel sektordeyiz.yani ikimizinde is garantisi yok ve su halde bile kizin bakicisi, masrafı, ev kredisi zor yetiyoruz hatta çoğu zaman yetmiyoruz.bu nedenle sizden bir anne bir es ve mutsuz bir kadın olarak bedelli askerligin çıkmasını rica ediyorum. Umarım sesim duyulur

Yorum Yaz