E-Devlet Girişi

E-Devlet Girişi

E-devlet  her ne kadar isminden de anlaşılacağı üzere yoğunluklu olarak, sürekli devlet kurumlarına işi düşenlere ağırlıklı olarak hitap ediyor gözüksede işin aslı her Türk vatandaşına hitap ettiğidir. Öğrenciler, artık yurt başvurularını e-devlet üzerinden yapabileceği gibi burs başvurularını da yine aynı site üzerinden yapabilecektir. Ayrıca bu başvurularının sorgulama işlemlerini de bu site üzerinden rahatça yapabilecek olan öğrencilerde e-devletin en çok her işlemlerin tek bir çatı altında toplanmasından memnun.

 

Çağımız bilgi çağı, teknoloji çağı; teknoloji ile bilginin buluştuğu e-devlette mahallenizin önündeki nöbetçi polisin kim olduğunu öğrenebilmek bile mümkün. İhtiyaçların doğrultusunda, 7/24 kesintisiz hizmet verebilmesi için bir çok kurum yada kuruluş e-devlete destek olması gerekmektedir. E-devlet girişi yapabilmek için e-devlet şifresine gereksinim var. E-Devlet Şifresi   PTT şubelerinden 2 TL karşılığında alınabilmektedir. Edevlet ile nelerin yapılıp nelerin yapılamayacağını halen daha ülke genelindeki insanlar bilmemektedir. E-devlet konusunda toplum bilinçsizdir ve yeterince basın yayında tanıtımı yapılmamış olup, buna rağmen e-devletin büyük ilgi görmesi oldukça şaşırtıcı.

 

E Devlet Girişi İçin Tıklayınız.

 


 

Etiketler: , , , , ,

Bu yazı için 86 yorum yapıldı:

 1. admin diyor ki:

  Polat bey ikinci defa e devlet şifresi alma ücreti 4 TL dir bilginiz olsun.

 2. zafer kılıncarslan diyor ki:

  devlet sifremle giriş yabmıyorum

 3. halimgenç diyor ki:

  icraborclarım

 4. halimgenç diyor ki:

  edevlet girişimi yapamıyom

 5. cumhur savran diyor ki:

  e devlet şifremle giriş yapamıyorum

 6. mehmet diyor ki:

  sayın başbakanım ben afyon şeker fabrikasında 5 ay 20 gün çalışan işçiyim tayip erdoğan hastasıydım sizden kadro verir diye çok umudum vardı bütün hayallerim kırıldı benim ve arkadaşlarımın bizlerinde çoluğu çocuğu var bizler nasıl geçiniyoruz önce allahtan sonra sizden bir seviçli bir haber bekliyoruz saygılarımla.

 7. TURGAY DİNKTEPE diyor ki:

  SABIKA KAYDI CIKTISI ALMAM GEREK AMA BASARAMADIM YARDIMCI OLABILIRMISINIZ

 8. SALİH ÖZSOY diyor ki:

  Kaç. İşgünüm. Olmuş

 9. Anonim diyor ki:

  nezaman emekli olurum

 10. Hasan kara. diyor ki:

  Büyük. Kolaylık. Herkese. Hayırlı. Olsun

 11. bedi diyor ki:

  şifremi unuttuğumdan pttyeni şifre aldım.eski şifremi bilmediğimden yeni şifremi oluşturamıyorum ne yapmalıyım?

Yorum Yaz