E-Devlet Girişi

E-Devlet Girişi

Kamu kurum ve kuruluşlarının internet ortamında vücut bulmuş hali olan E devlet otomasyonu hizmete girdiği 2008 aralık ayından günümüze kadar, insan ve hizmet odaklı çizgisinden sapmayarak, hem bünyesindeki kamu kurum ve kuruluşları, hemde vatandaş için büyük bir rahatlık ve kolaylık sağlamıştır. Bizde bu hizmetlerin daima ve artarak devam edeceğine eminiz. Yararlarından defalarca bahsettiğimiz e devlet otomasyonuna giriş yapmak ve işlemlerimizi gerçekleştirmemiz için başvurabileceğimiz bir kaç yöntem mevcut dilerseniz bu yöntemlerden kısaca bahsedelim.

1- E devlet şifresi ile sisteme giriş

E devlet bilgi ve hizmet portalına giriş yapmak için en çok başvurulan yöntem kendimize özel bir şifre ile gerçekleşmektedir. E devlet şifresini oluşturmak, internet üzerinden diğer sitelerdeki üyelikler gibi olamıyor maalesef. E devlet şifresi elde etmek için yapabileceğimiz tek yöntem herhangi bir PTT şubesine giderek T.C. Kimlik numarasının bulunduğu fotoğraflı kimliğinizi (nüfus cüzdanı, evlilik cüzdanı, pasaport ve ehliyet) ibraz etmek şartı ile olmaktadır. E devlet şifresinin ücreti 2 TL. dir. Edevlet şifrenizi bir yere kaydetmeyi veya sisteme ilk giriş yaparken telefon numaranızı ve e- posta adresinizi kaydetmeyi unutmayın. Çünkü ikinci bir e devlet şifresi almak için 4 TL. ödemeniz gerekmektedir.
2- Mobil imza ile giriş
E devlet sistemine giriş yapabilmek için kullanacağınız bir başka yöntemde mobil imzadır. Mobil imzanızı almak için kullandığınız GSM operatörüne başvurmanız yeterli olacaktır. Kişisel imzanızın benzeri yani size özgü ve güvenli bir işlem olan mobil imza için her operatörün belirlemiş olduğu aylık ve yıllık belirli bir ücret vardır. Mobil imza aylık kullanım güncel fiyatları Türk telekom için 4,85TL – Vodafone için 5 Tl- Turkcell için 6 tl. dir. fakat operatörler bazı ek ücretlerde isteyebilmektedir.

3- Elektronik imza ile giriş

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından yetkili Elektronik Sertifika Hizmet Sağlayıcısı firmaları tarafından verilen elektronik imza ile e devlet sistemine giriş yapabilirsiniz.
4- İnternet bankacılığı ile giriş

Bazı bankaların internet şubelerine girerek edevlet şifresine gerek duymadan, E devlet otomasyonuna güvenli bir şekilde ulaşabilir ve ihtiyacınız olan bilgi ve işlemlere erişebilirsiniz.

 E Devlet Girişi İçin Tıklayınız.

 

Etiketler: , , ,

Bu yazı için 90 yorum yapıldı:

 1. admin dedi ki:

  Polat bey ikinci defa e devlet şifresi alma ücreti 4 TL dir bilginiz olsun.

 2. zafer kılıncarslan dedi ki:

  devlet sifremle giriş yabmıyorum

 3. halimgenç dedi ki:

  icraborclarım

 4. halimgenç dedi ki:

  edevlet girişimi yapamıyom

 5. cumhur savran dedi ki:

  e devlet şifremle giriş yapamıyorum

 6. mehmet dedi ki:

  sayın başbakanım ben afyon şeker fabrikasında 5 ay 20 gün çalışan işçiyim tayip erdoğan hastasıydım sizden kadro verir diye çok umudum vardı bütün hayallerim kırıldı benim ve arkadaşlarımın bizlerinde çoluğu çocuğu var bizler nasıl geçiniyoruz önce allahtan sonra sizden bir seviçli bir haber bekliyoruz saygılarımla.

 7. TURGAY DİNKTEPE dedi ki:

  SABIKA KAYDI CIKTISI ALMAM GEREK AMA BASARAMADIM YARDIMCI OLABILIRMISINIZ

 8. SALİH ÖZSOY dedi ki:

  Kaç. İşgünüm. Olmuş

 9. Anonim dedi ki:

  nezaman emekli olurum

 10. Hasan kara. dedi ki:

  Büyük. Kolaylık. Herkese. Hayırlı. Olsun

 11. bedi dedi ki:

  şifremi unuttuğumdan pttyeni şifre aldım.eski şifremi bilmediğimden yeni şifremi oluşturamıyorum ne yapmalıyım?

 12. özkan dedi ki:

  ben e devlet şifremi unuttum ne yapmam gerekir

 13. KUTBETTIN KARATAY dedi ki:

  saygıdeger admin : her unuttugumuzda 4 tl vermek zor degılde …çalışanların ptt den şifre yenileme yada yenıden şifre alma durumu kolay görunmuyor malum..çözüm lütfen ?

  k.karatay

 14. akif avcı dedi ki:

  e devlet ssk sorgulama

 15. KUTBETTIN KARATAY dedi ki:

  BEDİ vatandaşımızın bahsettıgı gibi : eski şifresini bilse ( hatırlasa ) yenisini neden alsın : (

Yorum Yaz