E Devlet Hizmet Dökümü

E Devlet Hizmet Dökümü

E Devlet Kapısında artık SSK (Sosyal Sigortalar Kurumu) ve SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) işlemlerinizin tamamını E-Devlet’ten yapabilirsiniz. E Devlet Hizmet Dökümü, SGK (SSK, BAĞKUR, EMEKLİ SANDIĞI) işlemlerinizin tamamını resmi kurum ve kuruluşlarda sıra beklemeden yapabilirsiniz. Bu işlemleri yapabilmek için e devlet şifrenizi PTT’den 2 TL karşılığında almanız gerekiyor. Şifrenin unutulması veya kaybedilmesi durumunda PTT’ den ikinci şifreniz için 4 TL ödeyeceğinizi unutmayınız.

Sisteme T.C. kimlik numarası ve e-devlet şifresi ile kolay bir şekilde giriş yapılabilmektedir. Ara yüz açısından oldukça basit bir hizmet sunan bu sistemi kullanabilmek için ekstra bir bilgi gerekmemektedir. Her insanın rahatlıkla girip işlerini halledebileceği kullanıcı odaklı bu sistem kamuoyundaki birçok kişi tarafından büyük beğeni toplamıştır. Sitenin sağ üst tarafında bulunan sisteme giriş bölümünden kolay bir şekilde kimlik bilgileriniz ile sisteme giriş yapabilirsiniz. Sisteme girdikten sonra dilediğiniz işleme sitenin altında bulunan rehber yardımıyla ulaşabilirsiniz. Sistemde sol tarafta bulunan öğren bölümü sayesinde dilediğiniz hizmete kolay bir şekilde erişebilirsiniz.

E-devlet kullanım açısından basit olduğu kadar güvenli bir sistemdir. Sistem üzerinde yapacağınız her işlem gizli tutup başka kullanıcılarla paylaşılmamaktadır. Vatandaşın güvenini kazanan bu sistem ülkemizde kullanım açısından giderek yaygınlaşmaktadır. Zaten devlet dairelerine gidildiği zaman artık vatandaşlarımız birçok işlem için bu sisteme yönlendirilmektedir. Bu sistem ile artık birçok işlemin e-devlet sistemi üzerinden yapılmasını hedefleyen devlet yönetimi bu sistemi sürekli güncelleyerek yeni hizmetleri kullanıcılara sunmaya çalışmaktadır.

 

Etiketler: , ,

Bu yazı için 26 yorum yapıldı:

 1. kerım gungorrencez diyor ki:

  yav ınternetten bagkur nasıl og

 2. umit diyor ki:

  e devlet hizmet dökümü

 3. hasan yürük diyor ki:

  ne zaman emekli olabilirim

 4. adıl dağlı diyor ki:

  maaşım nekader

 5. ZAKİR YILDIRIM diyor ki:

  ARKADAŞLARA.KATILIYORUM.RESMEN.SOYGUNCULUK

 6. feyzikorkut diyor ki:

  edevletgirişi

 7. osman diyor ki:

  emekli mağşıı

 8. süleyman varol diyor ki:

  ssk

 9. muhlis doğan diyor ki:

  pirimimi öyrenmek istiyorum

 10. hatice eren diyor ki:

  ssk sorgulama

 11. Ö.Faruk Saydan diyor ki:

  şifref doğru olmasına rağmen e devleti açamıyorum. Buna bir düzenleme getirilsin. Posata çalışanları ile neredeyse akraba olacağız. e devlet şifresi için

Yorum Yaz