E Devlet İstirahat Parası Sorgulama

E Devlet İstirahat Parası Sorgulama

İstiraat parası diğer değişle rapor parası çalışamadığımız ve rapor alarak geçirdiğimiz bir döneme ait çalıştığımız kurumdan alamadığımız maaşın sgk kurumundan verilmesidir.

Çalışanların rahatsızlıklarından dolayı iş göremez durumunda hastanelerden aldıkları istirat raporuna karşılık SGK bu döneme ait parayı gerekli şartlar sağlandıktan sonra ptt şubelerine yatırır.

İstiraat parası yatırılıp yatırılmadığını edevlet şifreleri ile www.turkiye.gov.tr adresine giriş yaparak kontrol edebilirler.

Geçici olarak düzenlenmiş olan istiraat raporunun bir örneğini çalıştığımız kuruma teslim etmemiz ve çalıştığımız kurumun sgk  bildirmesi gerekir.

İş veren kurum çalışan hakkında gerekli tüm bilgileri sosyal sigortalar kurumuna eksiksiz olarak bildirmeli ve sgk da ne kadar rapor parası ödeneceğini bu bilgileri esas alarak düzenlemekle yükümlüdür.

 

E Devlet İstirahat Parası Sorgulama İçin Tıklayınız.

 

 

Etiketler: ,

Bu yazı için 2 yorum yapıldı:

 1. adem dedi ki:

  2000 öncesi 1349
  2000-2008 arası- 2689
  2008-2010 sonrası-1705
  toplamda 5743 gün prim ödemem var.01/08/1989 sgk girişim ne kadar emekli maaşı alırım

 2. admin dedi ki:

  Adem bey bu bilgiler ile ne kadar emekli maaşı alırım diye sormuşsunuz. Ne kadar emekli maaşı alırım yazımızda farklı bilgileriniz istenecektir sgk.gov.tr adresinden orada ne kadar emekli maaşı alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Yorum Yaz