E-Devlet Kapısı Giriş

E-Devlet Kapısı Giriş

E-Devlet Nedir?

e-Devlet Kapısı, tüm kamu hizmetlerine tek bir noktadan erişim imkanı sağlayan bir internet sitesidir. E-Devletin amacı kamu hizmetlerini vatandaşlara, işletmelere, kamu kurumlarına bilgi ve iletişim teknolojileriyle etkin ve verimli bir şekilde doğru ve hızlı bir şekilde sunmaktır. Devletin vatandaş ile, vatandaşında devlet ile olan güvenini arttırır.

e-Devlet Kapısı, kamu hizmetleri konusunda bilgilendirme amaçlı “Vatandaş”, “İş” ve “Devlet” sayfaları, entegre elektronik hizmetler, kurumlar listesi ve güncel duyurular gibi kısımlardan oluşmaktadır. Bu sayede kullanıcılar ihtiyaçları doğrultusundaki bilgi ve hizmetlere kolaylıkla erişebileceklerdir. Farklı kurumlara ait uygulama, işlem ve hizmetlerin çoğu tek site üzerinden size özel kullanıcı ekranınızdan yapılabilecektir.

E-Devlet Kapısı Şifresi Nedir?

E-Devlet Şifresi yani turkiye.gov.tr üzerinden yapacağınız işlemlerde size özel bilgilere başkalarının erişiminin ve kötü amaçlı kullanımının engellenmesi amacıyla size özel verilen şifredir. Bu şifreyle tüm işlem ve uygulamalardan faydalanabilirsiniz. Şifreniz sayesinde kişisel bilgilerinize başka birinin ulaşması engellenmektedir.

E-Devlet Şifresi Nereden ve Nasıl Alınabilir?

E-Devlet Şifresi almak için kimliğinizle birlikte herhangi bir PTT şubesine başvurmanız yeterlidir. Burada gerekli sözleşmeler ve kullanım şartları imzalatılarak kapalı zarfta şifreniz verilir. İlk şifre alımında 2 TL ücret alınmaktadır. Şifre kaybı vb. sebeplerle yeni şifre istendiği takdirde bu ücret 4 TL dir. E-Devlet Kapısından ilk girişinizde  Şifrenizi e-devlet kullanıcı panelinizden değiştirebilirsiniz.

E-devlet şifresi kullanıcı girişi için kimlik doğrulama yöntemlerinden biri olup, mobil imza veya elektronik imza ile de kimlik doğrulama yaparak şifreye gerek olmadan giriş yapılabilmektedir.

E-Devlet Kapısı için tıklayınız.

Etiketler: , , , , ,

Bu yazı için 13 yorum yapıldı:

 1. selcan diyor ki:

  tam bir saattir şifre almaya çalışıyorum.olmuyor yaa ne yapmam lazım.

 2. admin diyor ki:

  edevlet şifrenizi merkez PTT lerden alabilirsiniz.

 3. ahmet diyor ki:

  edevlet sıfresıyle emeklı maasa nasıl bakabılırım

 4. sabri duyar diyor ki:

  SSK hizmet dökümünû mobilden göremiyorum neden

 5. ADİL diyor ki:

  ŞİFREYI GIRIYOM OLMUYOR

 6. hasan diyor ki:

  ben sifre aldım sonra değiştirdim değiştirdiğim şifre siteyı açmıyor neden aceba

 7. Anonim diyor ki:

  E.devlet

 8. ferhat diyor ki:

  yaw herşeyim war ama sisteme giremiorum. neden habire deiştirirlerki bu sistemi ank

 9. Anonim diyor ki:

  ŞİFREYİ DEĞİŞTİRDİM SAYFAYI AÇMIYOR

 10. ahmet gülsüm diyor ki:

  sgk emeklimaaş zamları

 11. meşkure diyor ki:

  ALLAHIM ALLAHIM YA DELİRİCEM ŞİFREYİ TCKİMLİK NOSUNU DOĞRU YAZIYORUM YANLIŞ DİYE DİYE EN SONUNDA ŞİFRE İPTAL BU NASIL İŞ YAAAA

 12. elife öztürk diyor ki:

  e devlet şifresi aldıktan sonra mahkeme açılmışmı açılmamışmı nasıl öğreniriz

Yorum Yaz

Devlet ve Politika