E-Devlet SSK Sorgulama

E-Devlet SSK Sorgulama

Devlet, sigorta primlerinizi elektronik ortama aktararak sigortalı çalışan vatandaşlarına büyük bir iyilik yaptı. Belki büyük şirketlerde değil ama daha küçük firma ve kobiler çalıştırdıkları işçilerin sigortalarını ya gecikmeli ya da eksik yatırabiliyorlardı. Şimdi bu sorun tamamen aşıldı ve işçi istediği zaman SSK sorgulaması yaparak, sigorta prim gün sayısını kontrol edebiliyor. Devlet bürokratik işlemlerden kurtararak hızlıca ulaşılması için internet sitesine yerleştirdiği bu bilgilerin vatandaş tarafından sorgulanması için iki yol sunuyor. Bu yollardan bir tanesi Sosyal Güvenlik Kurumu internet sitesi…
Eğer Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası bilginizi ve Sosyal Sicil Numarası bilginiz elinizdeyse kolaylıkla sigorta gün prim sayısı öğrenme ekranından bilgilerinizi öğrenebilirsiniz. Eğer Sosyal Sicil numaranızı bilmiyorsanız internet üzerinden Sosyal Sicil No öğrenmek yazarak bu numaranıza kolaylıkla ulaşma imkanınız bulunuyor. Fakat bu tarz bir işleme girmek istemiyorsanız devlet aynı zamanda E-Devlet adı verilen internet sitesi üzerinden de bu sorgulama imkanını sizlere sağlıyor. E-Devlet nedir diye soran arkadaşlar için basitçe anlatalım. E-devlet internet sitesi bir süre önce vatandaşların ihtiyaç duydukları bilgileri sağlaması üzerine devlet tarafından kuruldu, bu site sayesinde devlet ile ilgili ne işiniz varsa kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Ödediğiniz vergiler, ödeyeceğiniz vergiler, askerlik durumu, SSK sorgulama, hakkımda dava var mı öğrenme gibi birçok soru cevabını bu internet sitesi sayesinde buluyor.
E-Devlet üzerinden SSK Sorgulama yapmak için bir ptt şubesine gidip e-devlet şifresi edinme talebinde bulunmanız gerekiyor. Bu şifre karşılığında sizlerden 2 Türk Lirası ücret istenecektir. Şifre bir defa alınıp, ömür boyu kullanıldığı için sizlerden bu şifre için bir daha ekstra ücret alınmaz. Emeklilik sorgulama, SSK gün sorgulama ve aynı zamanda 4A Hizmet Dökümü almak site içerisinde bulunan bilgilerdir.

Etiketler: , ,

Bu yazı için 59 yorum yapıldı:

 1. BAYRAM dedi ki:

  NE ZAMAN EMEKLİ OLABİLIRİM

 2. yüksel-candemir dedi ki:

  ssk-gün-sayımım

 3. badeser dedi ki:

  e devlet şifresı ilenasıls gfırcemya

 4. Nurullah sarişın dedi ki:

  E devlet sıfrem gulc9sar

 5. yılmaz dedi ki:

  12/02/1991 den 24/03/2008 tarihine kadar memurdum 10/05/2011 den buyana SSK lı olarak çalışıyorum doğum tarihim 06/08/1967 ne zaman emekli olurum olursam SSK danmı olacam

 6. ferhat dedi ki:

  halka edevlet şifresi satıyonuz
  fakat kimse bilgi alamıyor
  hizmet anlayışınız okadar

 7. ferhat dedi ki:

  güvenli diyenler var şifremizle bile giremiyoz tabi güvenli olur

 8. abdurrahman.ekici dedi ki:

  Ssk.Gun.sayısı

 9. admin dedi ki:

  Abdurrahman Bey SSK Gün Sayısı Sorgulaması için verdiğim linke tıklayıp yazımısın sonundaki SSK Prim Sorgulama tıklarsanız şifresiz olarak işlem yapabilirsiniz.

 10. ali dedi ki:

  ssk pirim dökümü

 11. RAMAZAN dedi ki:

  SSK PIRIM SORULAMA

 12. canan dedi ki:

  Agustos maasimi bilmek isterim e devlet sifrem ile

 13. Hicri Kaya dedi ki:

  SGK pirim sorgulama

 14. necdet dedi ki:

  edevlet ssk sorgulama edevlet şifresi ile yapılıyo arkadaşlar.

Yorum Yaz