E Okul öğrenci giriş şifresi alma

E Okul öğrenci giriş şifresi alma

E Devlet sitemizden öğrencilerimizin faydalanacağına inandığımız e okul öğrenci giriş şifresi nasıl alınır hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

 

 

E-okul sistemi hayatımıza girdiğinden beri çok şeylerin değiştiğini gözlemleyebiliyoruz. E-okul sistemi son zamanlarda devletin halka sunduğu en yararlı sistemlerden birisi olarak gösterilebilir. Bu sistem sayesinde hem merak süresi azalıyor hem de sistemli bir düzene geçilmiş olunuyor. Halkın geneline bakarsak öğretmen, öğrenci ve veliler bu uygulamadan memnunmuş gibi görünüyor. Özellikle çalışan veliler için e-okul sistemi öğrencinin not ve ödevlerini takip etmek için çok yararlı olduğu anlaşılıyor.

 

 

E-okul sistemi öğretmenler için de faydalı olsa da bazen sinirleri alt üst etmeye de neden olabiliyor. Çünkü e-okul sistemi sık sık hata veriyor ve öğretmenin bir gün önce girdiği notları tekrardan girmesini talep edebiliyor. Bu gibi hatalar yaşansa da bu sistemin öğretmenler açısından birçok yararı bulunuyor. Öğretmenler, bu sisteme sınav sonuçlarını anında girebiliyor, öğrencinin ders içi notlarını yayımlayabiliyor, ders öncesi hazırlık için bu sistemle testler hazırlayabiliyor, sınıfın ve sınıfın okuldaki ortalamasını görebiliyor. Öğrenciler ise öğretmenlerinin girdiği notlara bakabiliyor ve devamsızlık bilgisini görebiliyor. Aynı zamanda geçmiş yılların notları da e-okul sisteminde görünebiliyor. Veliler açısından bu sistemin yararı ise okula gitmeden internetten öğrencinin notlarını kontrol edebilmektir.

 

 

E Okul öğrenci giriş şifresi nasıl alınır?

E-okul sistemine girmek için özel bir şifre almanıza gerek yoktur. Bu sistemden yararlanabilmek için T.C. kimlik numaranızı ve okuldaki öğrenci numaranızı öğrenmeniz yeterlidir.   https://e-okul.meb.gov.tr/ilkogretim/veli/iov00001.aspx sitesine giriş yapıp E Okul öğrenci giriş şifresi almadan gerekli alanları doldurup “Tamam” butonuna basmanız yeterlidir. Karşınıza çıkacak panelden istediğiniz sorgulamayı yapabilirsiniz.

 

 

E OKUL ÖĞRENCİ GİRİŞİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Etiketler: , , , , ,

Bu yazı için 13 yorum yapıldı:

 1. alara sude dedi ki:

  ben yusuf sami imamhatip lisesinden okulumuz çok başarılı bir okul

 2. melise dedi ki:

  e okul öğrenci girişi açılmıyor

 3. Anonim dedi ki:

  Ahpi okulu başarılı

 4. demet dedi ki:

  girilmiyo nolur birisi söylesin nasıl girildiğini

 5. Anonim dedi ki:

  10-0
  eren

 6. merve dedi ki:

  notlarım

 7. sinem dedi ki:

  taktir geliyoooo

 8. dilara dedi ki:

  ne yaplım tatir geliyorsa benim ki de tatir eeee ne olmuş ben istemessemde hocalar zorla veriyoo okadar başarılıyım yani

 9. aslı dedi ki:

  E Okul öğrenci giriş şifresi alma

 10. RIDVAN dedi ki:

  OKUL SİFREMİ NASIL ÖRENECİM

 11. ELİZAMET dedi ki:

  ben şuana kadar çok iyiyim hahahahahahahahahahaha ben çok iyiyim

 12. ali dedi ki:

  arkadaşlar çalışınki allah sizi sevsin eger çalışmassanız allah o kulu sevmezz kendi emeginizle çalışın rabbim size kolaylık versinn
  amin……..

 13. Anonim dedi ki:

  antep hocaları bana taktir teşekür onur bel veriyler ben almim

Yorum Yaz