E-Okul Sistemi Nedir? Nasıl Kullanılır?

E-Okul Sistemi Nedir? Nasıl Kullanılır?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafınca 2007 yılında aktif olmuş bir web tabanlı öğrenci odaklı bilgi edinme sistemidir. Ocak ayında hizmet vermeye başlamış okul yönetim bilgi sistemidir.
e-Okul  herhangi bir öğrencinin  okulda başladığı ilk günden, mezun olana kadar ki süreçte yapılan tüm bilgiler, devamsızlıklar ve notları içermek ve bilgi vermektir.

e-Okul Nerelerde Kullanılmaktadır?

İlk olarak Milli Eğitim müfredatının yetkisi olan her yerde kullanılmaktadır. Özellikle ilk okullar, özel ilköğretim okulları, devlet liseleri, eğitim kurumları ve anasınıfına kadar olan eğitimde e-Okul bilgi sistemi kullanılır. Her geçen gün e-Okul sisteminde daha yeni bilgi sistemleri paylaşılmaya başladı.

e-Okul’da Neler Var?

Kuruluş aşamasından itibaren öğrencinin temel olarak okula kayıt tarihi, dosya bilgileri ve resminin sisteme işlenmiştir. Burda alternatif olarak yaptığınız nakiller, alınan nakiller, devamsızlık girişleri, devamsızlığın takibi ve okulun ders programından, gireceği dersler ve ders öğretmenleri, sınav tarihleri, gelişim raporları işlemlerine kadar bütün bilgileri e okul veli bilgilendirme sistemi’nden bulabilirsiniz.

e-Okul’da Olanlar?

Artık öğrencilerin sınav notları, proje ödevlerinden aldığı notlar, notlardan gelicek ortalamalar gibi herşeyi ” Not Bilgileri ” kısmından öğrenmeniz mümkündür. e-Okul veli bilgilendirme sistemi ile veliler çocuklarının eğitim hayatlarındaki gelişimine katkıda bulunabilirler. Sistem hala gelişmektedir.

Etiketler: , , , , ,

Bu yazı için 3 yorum yapıldı:

  1. abdullah ayyıldız diyor ki:

    oglum yusufun dersleri

  2. arda diyor ki:

    benmı eokulu acamıyorum arkadaşlar sıstemıyok

  3. saadet şimşek diyor ki:

    hala e- okul u nasıl kullanacağımı öğrenemedim şifre istiyor.

Yorum Yaz