E Randevu (Pasaport İşlemleri)

E Randevu (Pasaport İşlemleri)

Eğer yurtdışına gidecekseniz pasaporta ve vizeye ihtiyacınız vardır. Pasaport hizmeti emniyet genel müdürlüğü tarafından verilmektedir. Pasaport başvurunuzu yaptıktan sonra durumu kontrol etmek için sürekli emniyet genel müdürlüğüne gitmeniz istenebilir. Sürekli gidip gelmek ve orda beklemek zor bir iştir. Bu nedenle e-devlet denilen online devlet işleri sistemini kullanarak ”emniyet genel müdürlüğü e-pasaport gönderi takibi sistemi” ni kullanarak pasaportunuzun durumunu kolayca öğrenebilir ve pasaportunuz çıkmışsa tek bir kere giderek pasaportunuzu teslim alabilirsiniz.

e-pasaport-sorgulama

Emniyet genel müdürlüğü e-pasaport gönderi takibi sistemi kullanıcıların kolaylıkla kullanabilecekleri bir sistemdir. E-devlet sitesi‘ne e-devlet şifresini kullanarak giriş yaptıktan sonra emniyet genel müdürlüğü e-pasaport gönderi takibi sistemine girebilir ve pasaportunuzun durumunu kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Eğer pasaportunuz kaybolmuşsa ve yeniden çıkartmanız gerekiyorsa emniyet genel müdürlüğü e-pasaport gönderi takibi sistemi üzerinden yeni pasaport almak için başvuruda bulunabilir ve pasaportunuzun durumunu yine emniyet genel müdürlüğü e-pasaport gönderi takibi sistemi ile takip edebilirsiniz.

Pasaport işlemleri:Pasaport işlemlerini yapabilmek için 2 adet resim, nufus kağıdının aslı , varsa parmak izi ile yoksa parmak izi emniyet müdürlüğünde yeniden  alınıyor, defter ve harç ücreti makbuzu getirip e randevu alması yeterli. Pasaport uzatma işlemleride bu şekilde yapılmakta.Yeşil pasaport il emniyet müdürlü pasaport şubesinden verimekte.

http://www.epasaport.gov.tr/
Yabancılar şube müdürlüğü
http://e-randevu.iem.gov.tr/yabancilar/dil_sec.aspx

Etiketler: , ,

Bu yazı için 5 yorum yapıldı:

 1. kayhan diyor ki:

  yurt disindan randevu almak istiyorum pasaportumu degistirmek icin bir turlu basaramadim

 2. Mehmet ünal diyor ki:

  pasaport degisikligi

 3. Hayrullah diyor ki:

  Pasaportum hangi aşamada
  Bilgi
  Almak istiyorum

 4. ahmet sahinkaya diyor ki:

  randevum onaylandimi

 5. NARGÜL ALTIN diyor ki:

  pasaport alma
  istıyorum

Yorum Yaz