e-Tapu Uygulaması

e-Tapu Uygulaması

e-Tapu uygulaması ile yavaş yavaş tüm tapu müdürlükleri online olarak otomasyon sistemine geçerek hizmet vereceklerdir. Bu uygulama ile tapu müdürlüklerinden online randevu sistemi ile veya e devlet sistemi üzerinden tapu işelemlerinizi rahatlıkla yapabileceksiniz. E-tapu uygulaması ile artık tapu müdürlüklerinde saatlerce beklenmeyecek randevu alınan saatte gidip tapu işlemlerinizi halledebileceksiniz.

Randevu Nasıl Alınır?

1. Online Randevu Sistemi TAKBİS-ORS giriş yapınız. Online işlemleri belli gün ve saat aralıklarında alabilirsiniz. Almış olduğunuz randevuları inceleyebilir veya iptal edebilirsiniz.

2. Randevular seçilecek tarihte, uygun bir saat aralığında, TC Kimlik ve Tapu Senet Bilgilerine göre müdürlük kontenjanına göre alınır.

3. Online randevu alınırken TC Kimlik ve Tapu Senet bilgileri uyumu kontrol edilir ve eşleme durumunda randevu verilmektedir. Bu eşleştirme T.C. Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü bilgisayar sistemi üzerinden yapılmaktadır. Bu nedenle randevu alma işlemi sırasındayanınızda muhakkak Nüfus Cüzdanı ve Tapu Senedi belgeniz yanınızda olmalıdır.

Randevu aldığınız saatten on beş dakika once başvuru yapmanız gereklidir. Gecikirseniz on beş dakika sonra randevunuz iptal olur.

Aynı yıl içerisinde TC Kimlik ve Tapu Senedi için alınan randevu 3 kere gerçekleşmez ise 1 yıl içinde yeni bir randevu verilmemektedir.

Bir TC Kimlik ve Tapu Senedi için alınan randevu başka bir TC Kimlik ve Tapu Senedi ile değiştirilememektedir.

 

 

 

Etiketler: , , ,

Bu yazı için 4 yorum yapıldı:

 1. serhat diyor ki:

  e-tapu uygulamasıyla artı sıra beklemek yok.güzel bi uygulama

 2. mehmet sli türkmen diyor ki:

  tapuya haciz

 3. hakkı çankeloğ diyor ki:

  dökumanımı nasıl ala bilirim

 4. mustafa HARMANŞA diyor ki:

  HAYIRLI GUNLER BEN MUSTAFA HARMANSA TC,KİMLİK NO.MERAM GÖDENE MEVKİİNDE TAPULU ARAZİM VAR,DURUMU HAKKINDA BİLGİ EDİNMEK İSTİYORUM TAM OLARAKTA ADRESİNİ BİLDİRİRMİSİNİZ,BEN BELCIKADA KALIYORUM,
  SAYGILARIMLA

Yorum Yaz