E VERGİ LEVHASI SORGULAMA

İnternetin bütün devlet sisteminde dahil olmasıyla birlikte birçok alanda yapılan yenilikler ticari dünyaya da yansımaya başladı. Özellikle internet üzerinde bir edevlet hizmeti olan e vergi levhası özellikle son yıllarda en fazla merak konusu olan hizmet türlerinden biridir. Şirketlerin ve ticari kuruluşların genel görüntülerinin oluşturulduğu durumlarda birçok kişinin yapabileceği ticari anlaşmaların gelende intenet üzerinde rahatlıkla sağlanabileceğini söylemeliyiz. E devlet hizmetlerinin bu kadar fazla gelişme sebebi vatandaşların devlete olan sonsuz güvenlerinden kaynaklandığını söyleyebiliriz.

 

 e-vergi-levhası-sorgulama

 

E devlet hizmetlerininde e vergi levhası sorgulama ile birlikte şirketin genel hareketlenmelerini takip edebileceksiniz. Ayrıca sistem içerisinde dahil olduğunuz numarayla devletin üzerinizde yaptığı işlemleri internet üzerinden rahatlıkla takip edebileceksiniz. E devlet hizmetlerinin bu kadar hızlı bir şekilde yayılan bir çevreye genellenmesinden dolayı özellikle internet konusunda çalışma yapacak kişilerin yaptıkları e devlet hizmetlerine olan ilgilerinin yüksek olduğunu belirtmek gerekiyor.

İkinci bir yol olarakta İnternet Vergi Dairesi resmi internet sitesi üzerindende bu işlem yapılmaktadır.

Adres: https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp?page=IVD_VRG_LVH  bilgilerinizi doğru girdikten sonra sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.