Elektrik Borcu Sorgulama Bursa

Elektrik Borcu Sorgulama Bursa

Bursa ve çevresinde yaşayan vatandaşlar için oluşturmuş olduğumuz online elektrik borcu sorgulama sayfası üzerinden borç sorgulaması yapılabilmektedir. Günümüzde teknolojinin iyiden iyiye gelişim göstermesi ve internet kullanımının yaygınlaşmasıyla artık birçok işlem internet üzerinden online yapılabiliyor. Elektrik borcu sorgulama işlemi de online yapılan işlemlerden bir tanesi.

 

Vatandaşlar internet üzerinden online elektrik borcu sorgulama işlemi yaparak hem zamandan tasarruf ediyor hemde ekonomik açıdan herhangi bir masraf yapmıyor. Üstelik elektrik borcu sorgulama işlemi sadece 1 saniye içerisinde gerçekleştirilebiliyor. Ayrıca, online elektrik borcu sorgulama Bursa işlemini gerçekleştirebilmek için Bursa’da bulunmanıza da gerek yok.

 

Bursa elektrik borcu sorgulama işlemini online olarak Türkiye’nin herhangi bir noktasından yapabildiğiniz gibi, ülkemizin sınırları dışında olan dünyanın herhangi bir ülkesi üzerinden de yapabiliyorsunuz. Online elektrik borcu sorgulama işleminin bu denli avantajlı olmasının dışında devlet güvencesinde sunulması da olası tüm riskleri ortadan kaldırıyor.

Online elektrik borcu sorgulama işlemi nasıl yapılıyor?

Bursa il sınırı içerisinde yaşayan vatandaşların online elektrik borcu sorgulama işlemini yapabilmeleri için ilk olarak bulundukları ilde elektrik dağıtımı yapan resmi kurumun web sitesine erişim sağlamaları gerekiyor. Bursa ve çevresinde elektrik dağıtım hizmeti TEDAŞ kurumu tarafından sağlanıyor. Tedaş elektrik borcu sorgulama işlemi için kurumun resmi web sitesine bağlandıktan sonra, FATURA SORGULAMA bölümüne tıklamanız gerekiyor.

 

FATURA SORGULAMA bölümüne tıkladıktan sonra, ABONE BORÇ SORGULAMA sayfasına erişim sağlayacaksınız. Bu sayfa sizin online elektrik borç sorgulama işlemini yapacağınız sayfa. Bu sayfada sizden, işletme kodu, il adı, abone numarası ve vergi numarası gibi bilgiler isteniyor. Bu nedenle elektrik faturanızın yanınızda bulunması gerekli.

 

Elektrik faturanız yanınızdaysa, sizden istenen bilgileri TEDAŞ ABONE BORÇ SORGULAMA sayfasındaki ilgili alanlara girmelisiniz. Daha sonra ekranın alt kısmında yer alan SORGULA butonuna tıkladığınızda geçmiş dönemlerle birlikte olmak kaidesiyle, güncel borç tutarınızın genel toplamını görebiliyorsunuz.

 

NOT : TEDAŞ üzerinden online elektrik borcu sorgulama işlemini yapmak için, ALTTAKİ RESME tıklamanız yeterlidir. Alttaki resme tıkladığınızda, edevlet sitemiz üzerinden TEDAŞ ABONE BORÇ SORGULAMA sayfasına hızlı, güvenli ve ücretsiz bir şekilde direkt erişim sağlayabilirsiniz.
edevlet, tedaş elektrik borcu sorgulama, elektrik borcu sorgulama, tedaş borç sorgulama, tedaş fatura sorgulama, elektrik borcu sorgulama bursa, elektrik borç sorgulama, www.edevlet.com

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz