Elektrik borcu sorgulama istanbul avrupa yakası

Elektrik borcu sorgulama istanbul avrupa yakası

Elektrik kullanımı hemen hemen hayatımızın her alanında yer alıyor. Evimizde, iş yerimizde, topluma açık alanlarda ve yanımızda taşıdığımız teknolojik aletlerde elektrikten faydalanılmaktadır. Elektrik kullanımının son derece yaygın olmasına rağmen ülkemizde elektrik dağıtım hizmeti tek bir kurum tarafından sağlanmaktadır. Elektrik borcu sorgulama ve elektrik borcu ödeme gibi işlemler, elektrik dağıtım hizmeti veren TEDAŞ kurumu üzerinden yapılmaktadır.

 

TEDAŞ elektrik borcu sorgulama yada elektrik borcu ödeme işlemlerini yapmak için ödeme noktalarına gitmenize gerek yoktur. Evinizden, iş yerinizden yada internet erişimi olan herhangi bir noktadan online elektrik borcu sorgulama işlemini gerçekleştirebilmeniz mümkündür. İstanbul avrupa yakasında yaşayan vatandaşların tedaş elektrik borcu sorgulama işlemini gerçekleştirebilmesi için Edevlet sitemizin İstanbul avrupa yakası elektrik borcu sorgulama sayfasını dikkatli bir şekilde okumaları yeterlidir.

Elektrik borcu sorgulama işlemleri online olarak nasıl yapılır?

TEDAŞ elektrik borcu sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilmeniz için ilk olarak TEDAŞ resmi web sitesine giriş yapmanız gerekiyor. TEDAŞ resmi web sitesine giriş yaptıktan sonra, FATURA SORGULAMA menüsüne tıklayın. FATURA SORGULAMA menüsüne tıkladıktan sonra, elektrik borcu sorgulama istanbul avrupa yakası sayfasına erişim sağlayacaksınız. Bu sayfa üzerinden işlem yapabilmeniz için elektrik faturanızın yanınızda olması gerekiyor.

 

Elektrik faturanız yanınızda değilse online elektrik borcu sorgulama işlemini gerçekleştirmeniz söz konusu değil. TEDAŞ FATURA SORGULAMA sayfasında abone borç sorgulama bölümü yer alıyor. Bu bölümde TEDAŞ kurumu tarafından online elektrik borcu sorgulama işlemi için bazı bilgiler isteniyor. TEDAŞ resmi web sitesinde vatandaşlardan istenilen bilgiler alttaki gibidir.

TEDAŞ Online Abone Borç Sorgulama İşlem Merkezi :

* İl adı,

 

* İşletme kodu,

 

* Abone numarası,

 

* Vergi numarası.

 

Yukarıda paylaştığımız bilgileri elektrik faturanızdan tedarik edebilirsiniz. İlgili alanlara gerekli bilgileri girip SORGULA butonuna tıkladığınızda detaylı elektrik borcu dökümünüz karşınıza çıkıyor. Elektrik borcu dökümünüzde geçmiş dönemlere ait borç bilgilerinizin açıklamasını, tutarını, faiz oranını ve güncel borcunuzun faiziyle birlikte genel toplamını öğrenebilirsiniz.

 

NOT : İstanbul avrupa yakasında yaşayan vatandaşlar alttaki resme tıklayarak TEDAŞ resmi web sitesinin online elektrik borcu sorgulama sayfasına E devlet sitemiz üzerinden direkt erişim sağlayabilirler.
edevlet, tedaş elektrik borcu sorgulama, elektrik borcu sorgulama, tedaş borç sorgulama, tedaş fatura sorgulama, elektrik borcu sorgulama istanbul, elektrik borç sorgulama, www.edevlet.com

Etiketler: , , , , , ,

Bu yazı için 12 yorum yapıldı:

 1. zczxc dedi ki:

  Elektrik borcu sorgulama istanbul avrupa yakası borcumu göstermiyor.

 2. zeliha omaç dedi ki:

  Elektrik borç sorgulamada İstanbul hiç bir yerde çıkmıyor.İst. Avrupa yakası borç öğrenme için yardım lütfen….

 3. Kemal Karabay Ayhanlar Yol A.Ş. Teminat Mektubu Sorumlusu dedi ki:

  Bankaya Teminatı Tazmin ile ilgili mail gelmiş. Borcumuzu hemen yatıracağız ancak hiç bir siteden güncel borç bilgilerimize ulaşamadğımız için tutarla ilgili yönetime bilgi veremiyorum.

 4. dalip çalışkan dedi ki:

  istanbul avrupa yakası borcuma ulaşamıyorum yardımcı olun.

 5. ZAFER DUYGUSAL dedi ki:

  borç ögrenemıyorum sorgulamada avrupa yakası istanbul ili çıkmıyor

 6. arif karataş dedi ki:

  istanbul ili arama sayfasında yok ve bir çok il çıkmıyor kardeşim bu nedir yaaaa

 7. çok mu önemli dedi ki:

  İstanbul ili listede yok elektrik borcumuzu nasıl öğreneceğiz? bir el atın yaf.

 8. Araz dedi ki:

  lafa gelince koskoca bir şirket hemde tüm piyasayı elinde bulunduran. ama bir internet sayfası düzenleyecek vasfa sahip değil. Eğer okuyan bir zatı muhterem var ise şu lanet Avrupa yakası borç sorgulamaya el atılabilir mi ???

 9. Serpil Çiçek dedi ki:

  Uzun zamandır il kısmında istanbul yok.Neden acaba?haberlerimi yok yetkililerin?acil düzeltilmesi rica olunur…..

 10. Füsun Tunca dedi ki:

  İstanbul ili listede yok, neden acaba?

 11. sally b dedi ki:

  Yurt disinda yasamaktayim. Istanbul Avrupa yakasindaki evimin elektrik borcunu uzun zamandir sorgulayamiyorum. Il seciniz kisminda Istanbul yok. Ne oldu??????

 12. cem engin dedi ki:

  Yahu bu nasıl bir sayfa hatasıdır ki düzeltmesi (sadece burada ki mesajlardan yola çıkarak) 25 Şubat 2013 den beri düzeltilememiş.. Düzeltilmesi gereken duruma da hata demek kibarlık kaçıyor biraz! Hata vardır, HATA vardır. 23 ilimiz mevcut, Ankara, İstanbul, İzmir de dahil olmak üzere gerisi yok!
  Ve 25 Şubat 2013 den, 9 Şubat 2014 kadar geçen sürede hiçbir şey yapılmamış!
  Bu işi yönetenleri tebrik etmek lazım, beceriksizlik konusunda çok şeffaflar doğrusu…

Yorum Yaz