Elektrik borcu sorgulama izmir

Elektrik borcu sorgulama izmir

Edevlet sitemizin elektrik borcu sorgulama sayfasına hoş geldiniz. Bu sayfa üzerinden online elektrik borcu sorgulama işlemlerinin nasıl yapıldığı hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. İzmir ve çevresinde yaşayan vatandaşlarımız için oluşturmuş olduğumuz bu sayfada online elektrik borcu sorgulama izmir işleminin nasıl yapılacağı hakkında bilgiler vereceğiz. Bu nedenle sayfada paylaşılan bilgileri sonuna kadar dikkatli bir şekilde okumanızı tavsiye ediyoruz.

 

İzmir il sınırı içerisinde yaşayan vatandaşların online elektrik borcu sorgulama işlemini yapabilmeleri için ilk olarak İzmir ve çevresinde elektrik dağıtım hizmeti veren kurumun resmi web sitesine giriş yapmaları gerekmektedir. İzmir ve çevresinde elektrik dağıtımı TEDAŞ kurumu tarafından yapılmaktadır.

 

Vatandaşlar tedaş elektrik borcu sorgulama işlemini yapmak için geçmiş dönemlerde ödeme noktalarına gitmek durumundaydı. Ancak, günümüzde artık bu işlemin yapılabilmesi için ödeme noktalarına gidilmesine gerek olmayıp, İzmir ilinde elektrik dağıtım hizmeti veren TEDAŞ kurumunun resmi web sitesine giriş yapılması yeterlidir.

TEDAŞ online elektrik borcu sorgulama işlemi nasıl yapılır?

TEDAŞ resmi web sitesi üzerinden online elektrik borcu sorgulama işlemini gerçekleştirebilmek için FATURA SORGULAMA menüsüne tıklamanız gerekmektedir. Bu aşamadan sonra, ABONE BORÇ SORGULAMA merkezine erişim sağlayacaksınız. ABONE BORÇ SORGULAMA merkezinde online elektrik borcu sorgulama işlemini gerçekleştirebilmeniz için alttaki bilgileri sisteme girmeniz gerekiyor.

TEDAŞ ABONE MERKEZİ GEREKLİ BİLGİLER :

* İl adı,

 

* İşletme kodu,

 

* Abone numarası,

 

* Vergi numarası.

 

TEDAŞ online işlemler bölümünde ilgili alanlara gerekli bilgileri girdikten sonra SORGULA butonuna tıklamalısınız. SORGULA butonuna tıkladıktan sonra, detaylı borç bilgilerinizi görebilirsiniz. Borç bilgilerinizde güncel borcunuzun genel toplamını görebilirken, geçmiş dönemlere ait borç bilgilerinizi de inceleyebilirsiniz.

 

TEDAŞ elektrik borcu sorgulama işlemi sonrasında karşınıza çıkan borç bilgilerinde borç açıklamaları, borç dönemleri ve faiz oranları hakkında detaylı bilgiler verilmektedir. Aktarılan bilgiler sayesinde İzmir ve çevresinde yaşayan vatandaşlar iş yerlerinden, evlerinden yada internet bağlantısı olan herhangi bir noktadan tek bir tıkla bu bilgilere ulaşmanın keyfini sürebilirler.

 

Sizde internet üzerinden online elektrik borç sorgulama işlemini gerçekleştirmek istiyorsanız, ALTTAKİ RESME TIKLAYARAK TEDAŞ ABONE BORÇ SORGULAMA merkezine direkt erişim sağlayabilirsiniz.
edevlet, tedaş elektrik borcu sorgulama, elektrik borcu sorgulama, tedaş borç sorgulama, tedaş fatura sorgulama, elektrik borcu sorgulama izmir, elektrik borç sorgulama, www.edevlet.com

Etiketler: , , , , , ,

Bu yazı için 2 yorum yapıldı:

  1. mehmet kaçar diyor ki:

    elektirik borcu var mı

  2. selda sipahi diyor ki:

    tedaş borç sorgulama sitede sorgulamak yapmak için il seçeneklerinde İzmir olmadığından sorgulama yapamıyoruz gerekli güncelleme ve düzeltmenin yapılmasını tica ederim saygılar…

Yorum Yaz