Evde Bakım Parası Sorgulama

Evde Bakım Parası Sorgulama

Geçtiğimiz aylarda yasallaşan bakım parası sayesinde bakıcılar da rahat nefes aldılar. Yaptıkları işlerin hakkını daha iyi almalarını sağlayan bu uygulama sayesinde bakıcılar daha rahat ediyorlar. Bu da elbette sosyal güvenlik açısından oldukça etkilidir. Evde bakım parası sorgulama hizmetinin de sitemize dahil edilmesiyle birlikte daha kolay verim alacağınızı var sayabilirsiniz. Günümüzde teknolojinin ileri bir seviyeye gelmesiyle birlikte en iyi sonuçları elde etmek için artık belli kurumlara başvurmanıza gerek yok.

Evde bakım parası sorgulama sistemini kullanarak dilediğiniz zaman paranızın hesabınıza geçtiğini ya da işinizin hakkının ne kadar verildiğini öğrenebilirsiniz. Sistemin tamamen teknolojiye odaklanmasıyla birlikte sitemizden yararlanarak kolaylıkla sorgulama yapabilirsiniz. Sektörün en iyi sitesi olarak sizlere hizmet sunduğumuz sitemizi kullanarak dilediğiniz zaman işlerinizi yoluna koyabilirsiniz. Uğraşıp zaman kaybetmek yerine kolayca sitemizden faydalanabilirsiniz.

Evde bakım parasını sorgulamak için yapmanız gerekenler çok basit. Sitemize herhangi bir üyelik yapmadan, herhangi bir ücret ödemeden kolaylıkla sitemize girip, gerekli alanları doldurduktan sonra sorgulamayı gerçekleştirebilirsiniz. Sitemizin kolay kullanılır ara yüzünden faydalanarak sorgulama işlemlerinizi kısa bir zamanda yapabilirsiniz. Boş zamanlarınızda bu gibi işlerle uğraşmak yerine oturduğunuz yerden işlemlerinizi yapabilir, zamanın size kar kalmasını sağlayabilirsiniz. Teknolojiden yararlanarak dilediğiniz gibi sorgulama kolaylığını yaşayabilirsiniz.

2013 yılı ilk altı ayında alınacak evde bakım maaşı miktarı: 700,58 TL

2013 İkinci altı ayında alınacak evde bakım maaşı miktarı:
731,29 TL olacaktır…

Evde bakım maaşlarındaki artışa parelel olarak 2013 yılında evde bakım maaşı almak için gelir kriteride değişmiş oldu.

Bakım ücreti alabilmek için kişi başı gelirin 2013 yılı ilk 6 ayı için 467.00 TL, ikinci 6 ay içinse, 487.52 TL olmuştur

Etiketler: , ,

Bu yazı için 5 yorum yapıldı:

 1. Arzu Yazar diyor ki:

  iyi gunler. Ben ALS hastasi olan anneme 3 senedir bakiyorum,annem solunum makinesine bagli yasiyor,mideden besleniyor ve hic bir yeri tutmuyor. Yani %99 islev gormuyor. Ben isimi gucumu biraktim ve kendimi anneme adadim. Fakat annemin kendi maasi ve babamdan kalan maasi 1700 Tl. gibi ancak bu bize yeterli olmuyor masraflarimiz cok.Neden bakan insan isini gucunu birakipta annesinin yanina gelip ona bakiyorsa neden ben bu maasi hak etmiyorum. Halbuki 24 saat annemleyim.Hic bir sosyal yasamim yok eve bagliyim ve geceleri bile rahat uyumuyorum cunku yatakta onu dondurmem gerekiyor,bogazini aspire etmem gerekiyor v.s. Yani kisi basi gelir bolundugunde 400 kusurattan fazla olursa baglanmiyor. Neden boyle ben 3 senemi heba ettim neden baskalari islerini kitabina uyduruyor ama ben durustce yapamiyorum? Lutfen bir yardim!!!!!
  Tesekkurler,saygilar.

 2. ayse özdemir diyor ki:

  e valla çok doğru

 3. Nurcan diyor ki:

  Merhaba benim özürlü 1 yaşında kızım var ona %40 özürlü raporu almıştım bu durumda kaç TL bakım maaşı alabilirim?sorumu cevaplarsanız sevinirim

 4. arif ümit uztürk diyor ki:

  36 yaşında %65 raporlu spastik oğlum var eşimin 1400 tl benim de 2626 tl aylık gelirim var.Evde bakım parası hakkım olabilir mi.Şu ana kadar hiçbir konuda engellilere tanınan haklarda yararlanamadık.

 5. kader karalar diyor ki:

  evde bakım parasıyla ilgili bilg,i almak istemiştim nereye başvurmak gerekiyor şartları nelerdir teşekkür ederim

Yorum Yaz