GSS Tescil sorgulama

GSS Tescil sorgulama

SGK’nın GSS Tescil sorgulama uygulaması sayesinde herkes kolaylıkla ödemesi gereken prim olup olmadığını kontrol edebiliyor. GSS Tescil sorgulama uygulamasını kullanarak prim sorgulamak çok kolay. Bu uygulamaya giriş yapabilmek için sadece kimlik bilgileriniz yeterli.

 

 

GSS Tescil sorgulama uygulaması için SGK E-SGM Hizmet Sorgulama ekranını açmak gerekiyor aşağıdaki e devlet şifresiz gss tescil sorgulama linkimize tıklayınız. Karşımıza çıkan sayfada T.C. kimlik numaramızı giriyoruz ve diğer kimlik bilgilerimizi de gerekli alanlara yazıyoruz. Güvenlik kodunu da doğru şekilde girdikten sonra “SORGULA” butonuna basıyoruz. Bu şekilde GSS Tescil sorgulama işlemini gerçekleştirmiş olup ödenmemiş primlerinizi görüntülüyebilirsiniz.

 

GSS Tescil sorgulama işlemini aynı zamanda e-devlet sistemi üzerinden de yapabilirsiniz. Fakat bu yöntemi kullanmak için kişiye özel verilen bir e-devlet şifrenizin olması gerekiyor. En yakın bir PTT şubesine gidip T.C. kimlik numaranızla size özel e-devlet şifrenizi öğrenebilirsiniz. E-devlet şifrenizi biliyorsanız öncelikle aşagıdaki e devlet şifresi ile gss tescil sorgulama linkimize tıklayınız. Karşımıza “Henüz kimliğinizi doğrulamadınız…” uyarısı çıkacaktır. “Kimliği şimdi doğrula” linkinin üzerine tıklıyoruz ve e-devlet şifresini seçiyoruz. Çıkan ekranda T.C. kimlik no ve e-devlet şifremizi yazıp “Gönder” butonuna tıklıyoruz. Bu sayede sisteme giriş yapıp GSS Tescil sorgulamayı gerçekleştirebiliriz.

E DEVLET ŞİFRESİZ GSS TESCİL SORGULAMA

E DEVLET ŞİFRESİ İLE  GSS TESCİL SORGULAMA

Genel Sağlık Sigortası Sorgulama (GSS Sorgulama)

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz