İkametgah Yeri Doğrulama

İkametgah Yeri Doğrulama

Yerleşim Yeri Sorgulama Nasıl Yapılır?

Yeni taşındığınız adresinizi nüfus dairesine bildirmeniz gerekiyor. Aksi halde gelecek para cezası ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu işlemleri gerçekleştirmek artık internet üzerinden de mümkün hale getirildi. Ancak e devlet sisteminde ikametgâh yeri doğrulama işlemlerini gerçekleştirebilmeniz için mobil imzanızın olması gerekiyor. Yine bunu da e devlet sistemlerinden temin edebilirsiniz. Aylık bir ücrete tabi tutulan mobil imza ya da elektronik imza sayesinde ikametgâh yeri değiştirme işlemlerinizi yerinizden kalkmadan kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

E devlet sisteminin getirdiği kolaylıklar arasında yer alan ve herkesin işini kolaylıkla görebileceği şekilde hazırlanan basit tasarımı sayesinde nüfus dairesine gitmenize gerek kalmayacak. İkametgâh yeri doğrulama işlemlerini gerçekleştirmek için aşağıdaki linke tıklayarak turkiye.gov.tr adresine girdikten sonra TC kimlik numaranızı ve e devlet şifrenizi girmeniz gerekiyor. Bundan sonra Nüfus Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü bölümüne geçiş yaparak Adres Değişikliği Bildirimi yerine geldiğinizde gerekli işlemleri kolaylıkla yapabilirsiniz. Sormak istediğiniz sorular ve sistemin kolaylıkları hakkında daha fazla bilgi için internet sitemizden yorum yaparak sorabilir, kısa sürede detaylı cevapları alabilirsiniz.

 

 

Yerleşim Yeri Sorgulama

 

YERLEŞİM YERİ DOĞRULAMA

Etiketler: , , , , , , ,

Bu yazı için 7 yorum yapıldı:

 1. ayla çelik dedi ki:

  ikametgah değişikliği yapmak istiyorum

 2. MEHMET HÜNER dedi ki:

  ADRES DEĞİŞTİRMEK İSTİYORUM

 3. MEHMET HÜNER dedi ki:

  MERKEZ TOKUŞ KÖYÜ SİVAS

 4. atilla kılar dedi ki:

  eski adresim:toros mh.ptt cad.çukurova park konutları c.blok.kat.5 daire 10 çukurova-adana.

  yeni adresim:güzelyalı mah.t.özal
  bulvarı.81181 sk.no 2/3 kibritoğlu apt.D blok.zemin 2 çukurova/adana adresimin bu şekilde değiştirilmesi için gereğinin yapılmasını rica ederim.

 5. kani dedi ki:

  bunasıl site kardeşim şifremi yazıyorum giriş yapamıyorum defalarca girmeme ramen kimliginizi dogrulayınız diyor dalgamı geciyorlar lütfen yardımcı olurmusunuz

 6. yılmaz ergül dedi ki:

  ikametgah aile bildirim

 7. Tülay çil dedi ki:

  İkemetgah

Yorum Yaz