IMEI SORGULAMA

IMEI SORGULAMA

Sıfır yada ikinci el mobil bir cihaz almak istiyor ancak alacağınız yere ya da kişiye karşı şüpheleriniz varsa sizin için güzel bir uygulamayı bu yazımızda tanıtmak istiyoruz. Bilindiği üzere mobil cihazlar günümüzün en çok rağbet gören teknoloji ürünleri . Başta cep telefonları olmak üzere milyonlarca telefon ülkemize yasal ya da yasal olmayan yollarla giriyor. Bu cihazlar arasında biz alacağımız cihazın yasal yollarla ülkemize girip girmediğini anlamak için IMEI sorgulamalarını yaparız.

Kayıt sistemleri konusunda devletin geliştirdiği IMEI sorgulama özellikle mobil cihazların takibi konusunda son derece etkili bir sistemdir. Son yıllarda internet üzerinden devletin verdiği en iyi hizmetlerin başında gelen bu hizmetin birçok kişi tarafından sürekli şekilde kullanıldığını ve sistemin genel itabariyla çalıntı mobil cihazların bulunmasında kullanıldığını söyleyebiliriz. İnternetin bu türden gelişmelere göre hareketinden önemli görülen ayrıntıların sürekli şekillenmesinin IMEI sorgulamasının etkisi büyüktür. İnternetin bu yönde kullanılmasını sağlayan yine vatandaşların aldığı cihazların kontrolünü sağlayan devlet kurumlarıdır.

Kayıp cihaz konusunda başvuru yapılacak adreslerin geçmişte çok fazla şekilde dallandığını ve bir cihazın çalıntı olduğunu duyurmak için birçok masrafın ve koşuşturmanın içine girdiğimizi söylemeliyiz. İnternet üzerinden sağlanan e devlet hizmetlerinin gün geçtikçe artan bir eğilimle özellikle cihaz kullanımı konusunda bilgi edimek isteyenlerin sürekli şekillerde kullandığı bir sistemdir. Bu türden hizmetlerin genel olduğu noktalarda e devlet hizmetlerinin bir bütün olarak bütün sistemin içinde olduğunu söyleyebiliriz.

Etiketler: , , , , , ,

Bu yazı için 3 yorum yapıldı:

 1. Rasit Er diyor ki:

  Yurt disindan gelen telofonlarimiz kilitlendi
  imei numaramiz 2 adet parasi sali gunu yatirildi hala acilmadi
  iki adet Samsung mobile telofon
  parasi vakiflar bankasina yatti hala acilmadi
  isim Rasit ER
  ve Sukran ER gelis Australia gelis tarihimiz 21/05/2013
  telofon numarasi lutfen bu numaralarimii aciniz

 2. Rasit Er diyor ki:

  Ozur dilerim imei numaramda yanlislik yaptim ilk mailimde dogrusu bu dur

  Yurt disindan gelen telofonlarimiz kilitlendi
  imei numaramiz 2 adet parasi sali gunu yatirildi hala acilmadi
  iki adet Samsung mobile telofon
  parasi vakiflar bankasina yatti hala acilmadi
  isim Rasit ER
  ve Sukran ER gelis Australia gelis tarihimiz 21/05/2013
  telofon numarasi 05326755648
  lutfen bu numaralarimii aciniz

 3. yasin izci diyor ki:

  25-02-2014de 24 ay tahadütle almış oldugum huaweı marka 863493021061372 seri numaralı cep telefonum çalındı cihazın bulunup tarafıma iyade edilmesini rica ederim

Yorum Yaz

Devlet ve Politika