Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK)

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK)

Üniversiteyi çalışan gençler yüksek öğrenim kredi ve yurtlar kurumu kısa adı ile KYK  genel müdürlüğü tarafından yurtlara yerleştirilmektedir. Eğer üniversiteyi kazanmışsanız, ksıa bir süre içerisinde yüksek öğrenim kredi ve yurtlar kurumu genel müdürlüğü’ne yurt başvurusu yapmanız gerekmektedir. Bu işlemi hızlı ve kolay bir şekilde yapmak için e-devlet  sitesini tercih edebilirsiniz. En gelişmiş teknolojiyi kullanan e-devlet sitesinde web sitesi çökmeleri gerçekleşmediği için işleminizi vakit kaybetmeden zamanında hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

kyk-borc-sorgulama

Yüksek öğrenim kredi ve yurtlar kurumu genel müdürlüğü, yüksek öğrenim eğitimi alan öğrencilere burs ve kredi hizmeti vermektedir. Sayfamızda Öğrenim kredisi borç sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Eğer üniversite kazanmışsanız ve maddi durumunuz üniversite okuyacak seviyede değilse e-devlet  sitesi üzerinden yüksek öğrenim kredi ve yurtlar kurumu genel müdürlüğü kredi ve burs başvuru yapabilirsiniz. Yurt başvrunuzu yaparkan e-devlet sitesine girdikten sonra yüksek öğrenim kredi ve yurtlar kurumu genel müdürlüğü işlemleri altında yurt başvurusu ile beraber burs ve kredi seçeneğini de seçebilirsiniz.

Aşagıdaki linki tıkladıktan sonra karşınıza gelen kredi geri ödeme sorgu ekranı karşınıza gelecek Tc Kimlik No ve doğrulama işlemini yaptıktan sonra  öğrenim kredisi borç sorgulaması yapabilirsiniz.

Öğrenim kredisi borç sorgulama işleminizi yapabilmek için tıklayınız..

E devlet burs sorgulama için TIKLAYINIZ.

 

Etiketler: , , , , , , ,

Bu yazı için 3 yorum yapıldı:

 1. burhan diyor ki:

  kredi sorgulama

 2. Duygu diyor ki:

  Link calismiyor, sorgumu yapamiyorum.
  Lutfen yardimci olabilir misiniz?

 3. asli helvaci diyor ki:

  Ben kibrista okuyorm. Taahhutnameyi verdim fakat e devletten onay yapmadim. Onay yapmam gerekiyornuydu

Yorum Yaz