KYK borç sorgulama

KYK borç sorgulama

KYK borç sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

Kredi Yurtlar Kurumunun kısaltılmışı olan KYK, üniversitede okuyan öğrencilere belli bir miktar ücret ödeyen kurumdur. KYK’ya başvuran tüm öğrenciler bu hizmetten yararlanabilir. Kredi Yurtlar Kurumu öğrencilere kredi ve burs adı altında iki seçenekle ücret ödemektedir. Burs alan öğrenciler KYK’nın verdiği parayı geri ödemek zorunda değilken öğrenim ve katkı kredisi alan öğrenciler ise bu parayı üniversite bittikten sonra geri ödemeye başlar. Kredi alan öğrenci burs alamazken aynı şekilde burs alan öğrenci de kredi isteğinde KYK’ya başvuramaz.

 

 

Kredi Yurtlar Kurumuna ödemeniz gereken ücreti KYK borç sorgulama sistemi sayesinde öğrenebilirsiniz. Üstelik bu sistem internet üzerinden sunuluyor. Bu sayede KYK borç sorgulama işlemini zahmetsizce ve hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.
KYK borç sorgulamak için öncelikle aşağıdaki linki tıklayıp siteye giriş yapıyoruz. Karşımıza kredi geri ödeme sorgu ekranı olacaktır. Bu bölümde borcu öğrenmek istenen öğrencinin TC Kimlik numarası ve sağ bölümde gözüken resmin hemen altına güvenlik kodu yazılır ve ara butonuna tıklanır. Bu sayede KYK borç sorgulama işlemini gerçekleştirmiş olursunuz. Eğer öğrencinin borcu varsa sorgu ekranında gözükecektir.

 

 

 

Kredi alacak öğrencilere birkaç tavsiyemiz var. Öğrenim ve katkı kredisi alırken bu krediyi faiziyle ödeyeceğinizi bilmelisiniz. Kredi faizleri sürekli güncellenmektedir. Bu nedenle alacağınız kredinin güncel faiz oranını öğrenmelisiniz. Ayrıca bankaya kredi borcunuzu öderken hangi tür kredinin borcunu ödediğinizi mutlaka personele bildirmelisiniz. Katkı ya da öğrenim kredisi olduğunu belirtmemeniz daha sonra size sorun çıkarabilir.

 

 

KYK BORÇ SORGULAMA İŞLEMİ İÇİN TIKLAYINIZ.

 

Etiketler: , , , ,

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:

  1. fikret karadağ diyor ki:

    icra ceza mahkemesi

Yorum Yaz