Mahkeme Dava Dosyası Sorgulama

Mahkeme Dava Dosyası Sorgulama

Eğer bir soruşturmanın içerisindeyseniz ve mahkeme dava dosyası sorgulamanız gerekiyorsa, e-devlet sitesine girerek sorgulama işlemini kolay bir şekilde halledebilirsiniz. E-devlet hizmeti, devlet kurumlarındaki işlemlerin bir çoğunu gerçekleştirebileceğiniz sanal ortamdır. Mahkeme dava dosyası sorgulama hizmeti de bunlardan bir tanesidir. Duruşmanız varsa ve duruşmaya gitmeden önce durum öğrenmek istiyorsanız, e-devlet sitesindeki mahkeme dava dosyası sorgula kısmına girebilir ve kolay bir şekilde sorgulamanızı gerçekleştirebilirsiniz.

Genelde mahkemede duruşma durumlarında size haberler geç gelmektedir ve bu nedenle duruşma zamanını kaçırabilirsiniz. Duruşma zamanını kaçırmamak için ”mahkeme dava dosyası sorgulaması” yapabilir ve duruşmanıza zamanında gidebilirsiniz. Ayrıca duruşmanızın sonucunu öğrenmek için sürekli adliyeye gitmenize de gerek yok. Edevlet sitesine girebilir ve mahkeme dava dosyası sorgulama kısmından duruşmanızın durumunu öğrenebilirsiniz. Şahit olduğunuz davalar varsa bu davalar hakkındaki duruşma zamanı, dava sonucu gibi bilgileri de e devlet sitesinden öğrenebilirsiniz.

Mahkeme Dava Dosyası Sorgulama

E-DEVLET kapısı üzerinden yapılan işlemlerden biriside Adalet Bakanlığı Mahkeme Dava Dosyası Sorgulatma işlemidir. Bu işlemin nasıl yapılacağına dair aşağıda detaylı bilgi bulunmaktadır. Adalet Bakanlığı Mahkeme Dava Dosyasını Devletin kısayolundan sorgulaya bilirsiniz.Bu hizmetten faydalanmak için öncelikle sisteme giriş yapmanız gereklidir.

Etiketler: , ,

Bu yazı için 57 yorum yapıldı:

 1. ali özemir dedi ki:

  arkadaşlar bu yahudu fitnesi türkiyede dolaştıgı sürtece bizim tüm özgürlüklerimiz parayla karşılanacaktır uyap diye bir fitne cıkarmışlar dava dosya sorgulamada bu uyap vitnesi ekranda karşını cıkıyor biz uyap vitnesinin ekranda vermiş oldugu numarayı aramamız izin dava dosyası sorgulamayı zorlaştırdılar bu uyapı icat edenin ve bu uyap vitnesini bu sözde hizmet vermeyetkisini verenen anasını avradını yedi sülalesini….

 2. osman gündoğdu dedi ki:

  hakkımda açılan herhangi bir dava varmı

 3. mehmet kıray dedi ki:

  2010/150 mahkeme dava dosyamı sorgulamayı başardım.

 4. ali özdemkerim dedi ki:

  daha önce danıştay dava dosya sorgulamadan mahkeme dosyamızın ne aşamada oldugunu en kolay şekilde görebiliyor ve ögerenebiliyorduk şimdi uyap diye bir fitne cıkardılar

 5. mustafa ulusan dedi ki:

  hakkımda acılmıs herhangı bır dava varmı

 6. ayşe sevinç dedi ki:

  mahkememi sorgulayacağım

 7. hamdi dedi ki:

  adıhamdikısa hakkımdaacılan dvamvarmı

 8. hamdi dedi ki:

  hamdikısa mahkememi sogulacagım

 9. ahmet bayram şat dedi ki:

  21 kasım 2012 tarihli adana’da açılmış olan trafik kazası mahkememin gidişatını öğrenmem mümkünmü?

  ayrıca ; ankara 17. icra müdürlüğündeki 2009/8978 dosyamın akıbetini nasıl öğrenebilirim ?

 10. ahmet aydın dedi ki:

  mahkeme dosyam varmı

 11. ahmet aydın dedi ki:

  hakkımda açılmış dosya varmı

 12. muhammet dereli dedi ki:

  yargıtaydaki itiraz dilekcem ne oldu

Yorum Yaz