Mahkeme Karar Sorgulama

Mahkeme Karar Sorgulama

Danıştay Dava Dosyası Sorgulama
Dava Dosyası Sorgulama, Danıştay’da görüşülen dosyalara ait bilgilere kullanıcılar tarafından internet üzerinden erişilmesini sağlayan bir sistemdir. Dosyasının ne durumda olduğunu öğrenmek isteyen kullanıcılar, dosyalarına ait ilgili yıl ve numara bilgilerini girerek dosyaları hakkında bilgi edinebilmektedirler.

Anayasa Mahkemesi Kararları
Anayasa Mahkemesi karar bilgi bankası

Yargıtay Dosya Sorgulama
Yargıtay dosya sorgulama ekranı ile Yerel Mahkemelerden temyiz başvurusu sonucu Yargıtay’a intikal etmiş dosyaların kayda girdiği tarihten itibaren ilgili kişilerin dosya safahatı hakkında bilgiye ulaşmaları sağlanır.

Yargıtay Emsal Karar Arama
Yargıtay Emsal Karar Arama ekranı ile Yargıtay’ın internet sitesinde içtihat niteliğinde yayınlanan ve emsal niteliği olan Yargıtay Kararlarına ulaşım sağlanır.

Danıştay Bilgi Bankası
Emsal olarak ayrılan kararların kimlik, özet ve metin bilgisi ile kararı veren Danıştay Dairesi’nin adı, karar yılı, karar numarası, esas yılı, esas numarası ve karar tarihinden oluşan verilere, tüm kullanıcıların internet üzerinden serbest erişimini sağlayan bir sistemdir. Aynı sistem dahilinde, Danıştay ve İdarî Yargı ile ilgili mevzuatın metinlerine de ulaşmak mümkündür. Ayrıca, diğer kanunların da tertip numarası, kanun numarası, madde numarası, kanun adı ve iptal olup olmadığı bilgileriyle sistemde tutulur. Her karar konu dizinleri ile ilişkilendirilebildiği gibi mevzuatla da ilişkilendirilir. Her karar birden fazla mevzuatla da ilişkili hâlde olabilir. Söz konusu sisteme Danıştay içi kullanıcılar tarafından internet vasıtası ile de erişilmesi mümkündür.

Etiketler: , ,

Bu yazı için 83 yorum yapıldı:

 1. Ahmet diyor ki:

  Bimere bas murmus oldugum dolandiriciliktan 2012 den bu tarafa kadar haber alamadik turkiyedeki mahkemelerinin bukadar yavas isledigini gormus oluyoruz antalyada mustafa celik elini kolunu sallaya sallaya cirit atiyor devletimizde bunu yakalayipta bizleride bu sorunlardan kurtarmaya acizligini gormus oluyoruz

 2. yücel balcı diyor ki:

  askeri mahkemede olan 1ay erteleme hapis cezamın ne zaman kalkıcagını bilmek istiyorum

 3. fikri bulazar diyor ki:

  cok guzel

 4. Kenan iyibilenler diyor ki:

  Hertür adli konu hakkında yararlanabilecek biroluşum.

 5. zihni küçük diyor ki:

  benim adıma dava varmı acaba

 6. İbrahim sarp diyor ki:

  Antalya 2.ağır ceza Mah kemesindeki karar

 7. Anonim diyor ki:

  3senedir süren davam hala sonuc bulmadı aracım baglandı otaparkta 3 senedir yatıyo muane sigota vegi borcları otopark cezası arabamın degerinden fazla oldu

 8. mustafa colak diyor ki:

  mahkeme sonucunu öğrenmek ıstıyorum

Yorum Yaz