Plakadan borç sorgulama

Plakadan borç sorgulama

“Plakadan borç sorgulama” işlemi sayesinde aracımızın borcunu kolayla öğrenebiliyoruz. İnternet sayesinde plakadan borç sorgulamayı birkaç dakika içinde zahmetsizce halledebiliriz. Araç borcunuzu doğru şekilde sorgulayabilmeniz için size detaylı bir anlatım sunuyoruz.

 

 

 

 

Plakadan borç sorgulama için öncelikle Gelir İdaresi Başkanlığı İnternet Vergi Dairesi resmi sitesine(https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp) giriş yapmamız gerekiyor veya aşağıda verdiğimiz linke tıklayarak sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Karşımıza çıkan ekranda duyurular bölümünün altında 3 buton göreceksiniz. 3. butonda “Motorlu taşıt sorgulaması ve Kredi kartı ile ödeme” yazısı bulunmakta. Bu butona tıklıyoruz. Gelen ekranda aracınızın borcunu öğrenmek için sizden plaka, özel plaka, TC Kimlik ve tescil tarihi bilgileri istenmektedir. Plaka bölümüne plakanızı arada boşluk bırakmayacak şekilde girin. Aracınıza ait bir özel plakanın olup olmadığını seçin. TC Kimlik numarası ve tescil tarihi bölümünü de doğru şekilde doldurduktan sonra alt bölümdeki “Tamam” butonuna tıklayarak plakadan borç sorgulama işlemini gerçekleştirmiş olursunuz. Karşınıza çıkan ekrandan ceza işlemleri ya da motorlu taşıtlar vergisini seçerek borcunuzu öğrenebilirsiniz.

 

 

 

 

Yukarıda belirttiğimiz sitede plakadan MTV borcunuzu ve trafik ceza bilgileriniz öğrenebiliyordunuz. Aşağıda verdiğimiz linki tıklayarak  İspark Otopark borcunuzu plakadan sorgulatabilirsiniz. Otopark borcunuzu öğrenmek için yalnızca plaka ve güvenlik kodunu yazıp sorgula butonuna tıklamanız yeterlidir. Bu sistemde plakadan borç sorgulama işlemi dışında kredi kartı ile ödeme işlemi de yapabiliyoruz. Borcu ödemek için Denizbank’a ait hesap bilgileri de bulunuyor. Eğer borcunuz 50TL’nin altında ise park alanında bulunan bir personele ücreti teslim edip borcumuzu kapatabiliyoruz.

 

 

Etiketler: , ,

Bu yazı için 12 yorum yapıldı:

 1. Anonim diyor ki:

  arac sorgulama

 2. niyazi şumlu diyor ki:

  vergi borcumu öğrenmek istiyorum

 3. zahir yüzeil diyor ki:

  araç borç sorgolame

 4. mehmet ilik diyor ki:

  borç ögrenmek istiyorum

 5. ismail adıgüzel diyor ki:

  55 db 442 aracımın park cezası

 6. alaaddin tuğtepe diyor ki:

  pilaka borç 34fc243

 7. şako sensen diyor ki:

  Plakadan arabamın borçu varmı yok mu sorgulaması nasıl yapılıyor arkadaşlar

 8. ökmen diyor ki:

  şirket mödöröyim vergi borcumun olup olmadığinı tarafıma bildirilmesi

 9. ramazan kurt diyor ki:

  trafik borcu

 10. bekir aksoy diyor ki:

  28 k5304

 11. bekir aksoy diyor ki:

  28 k 5304 pilakanın borcu nedir

 12. Anonim diyor ki:

  E okul

Yorum Yaz