Proloterapi yöntemi nedir?

Proloterapi yöntemi nedir?

Proloterapi bir fizik tedavi yöntemidir. Ameliyatsız ağrı tedavisi olarakta adlandırılabilir. ”Proloterapinin insan vücudundaki tüm bağ, tendon ve eklemlere uygulanabilen başarılı ve doğal bir tedavi yöntemidir”.

 

 

 

Omuzundaki ağrı nedeniyle 1.5 senedir sağlık sorunları yaşayan 62 yaşındaki Fatma Gündüz, Özel Selçuklu Hastanesi’nde uygulanan Proloterapi tedavi yöntemiyle şifa buldu. Özel Selçuklu Hastanesi Fizik Tedavi Polikliniği’ne başvuran hasta Fatma Gündüz’e FTR Uzmanı Dr. Nadir Hansu tarafından ‘Rotator Cuff’ tanısı kondu.

 

 

proloterapi-nedir-nereye-nasıl-uygulanilir

 

Emar sonuçlarına göre, hastanın omuzunda tendon incelmesi, zedelenmesi ve ödem oluşmuştu (parsiyel rüptür). Hastanın omuzuna Dr. Nadir Hansu tarafından dört seans Proloterapi tedavi yöntemi uygulandı. Proloterapi tedavisi sonrasında ağrılarından ve fonksiyon kaybından kurtulan Fatma Gündüz, Dr. Nadir Hansu’ya teşekkür ederek, “1,5 senedir yaşadığım omuz ağrısı nedeniyle kolumu kaldıramıyordum. Kıyafetlerimi giyemiyor, saçımı dahi tarayamıyordum. Günlük işlerimi yerine getirmekte çok zorlanıyordum. Şimdi çok daha rahatım.” dedi.

Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yaz