Sgk Sorgulama

Sgk Sorgulama

Devlet kurumlarında yapabileceğiniz bir çok işlemi artık evinizden bilgisayarınızı kullanarak internet aracılığı e-devlet şifreniz ile sgk sorgulama işleminizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. E-devlet şifresi ile e-devlet sitesine girdikten sonra kamu kuruluşlarında gerçekleştirebileceğiniz hemen hemen her türlü işlemi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Kamu kuruluşlarında sıra beklememek ve zamanlarını kurumlarda bekleyerek geçirmek istemeyen vatandaşlar e-devlet şifrelerini ptt şubelerinden alarak e-devlet sitesi üzerinden yapıyorlar.

E-devlet sitesinin duyuru kısmı ile bir çok yeni haber ve duyuruya anında ulaşabilirsiniz. E-devlet sitesi aracılığı ile istek ve şikayetlerinizi kamu kuruluşlarına dilekçe yazarak kolayca bildirebilirsiniz. Emekli olmaya hak kazanmış veya emekli olmuş kişiler hizmet dökümü alarak herhangi bir yanlışlık olması durumunda kuruma dilekçe yazabilirler ve emekli olmalarını engelleyecek durumları ortadan kaldırabilirler. E-devlet sitesi ile sgk sorgulamaları, fatura ödemeleri, trafik ceza işlemleri, motorlu taşıt vergi hesaplama işlemlerini kolaylıkla yapabilirsiniz. Sgk gün sorgulama işleminizi aşagıdaki sgk hizmet dökümü linkimizi tıklayarak ulaşabilirsiniz.

SGK Sorgulama sayfasında E-Devlet Şirenizi girerek veya hemen sağdaki bağlantıyı kullanarak  SGK Hizmet Dökümü  e devlet şifresi olmadan alabilirsiniz. SGK Prim Sorgulama, SGK Gün Sorgulama, SGK Maaş Sorgulama gibi SGK Sorgulama işlemlerini yapabilirsiniz. Kişisel bilgilerin korunması kapsamında SSK Sorgulama işlemlerinin tek merkezden hızlı ve güvenli bir şekilde yürütülebilmesi için 1 Kasım 2010 tarihi itibariyle SGK Sorgulama işlemleri de artık sisteminden PTT’den alınacak kişiye özel şifre ile yapılabilecek.

e-devlet-ssk-sorgulama

SGK Sorgulama yapabilmek için Edevlet  sorgulama sistemine TC kimlik nove en yakin PTT’den aldığınız e-Devlet Şifresi’yle sisteme giriş yapmalısınız. Sisteme ilk girdiğinizde yeni şifre belirlemelisiniz. En az 8 karakter en az bir harf ve bir sayı içermesi gereken yeni şifreyle değiştirmeniz istenecek.

Etiketler: , ,

Bu yazı için 38 yorum yapıldı:

 1. kazım dedi ki:

  sgk sorgulama işlemimi şifresiz yapabilirmiyim?

 2. CANER dedi ki:

  SGK SORGULAMA

 3. ahmet sarı dedi ki:

  kaç günlük sigortalıyım

 4. ramazan özlahlan dedi ki:

  sgk bir sitemdir birtürlü kimliteki bilgileri yazıyorum birtürlü çıkmiyor lutfen bu sistemi düztin bunalımagırdım ben artık eregin arz ederi

 5. rıvan dedi ki:

  1tl aldm sonra 10 tlye aldm yine kayıp etim şimi 100tl mi verecem bu olandırıcılık

 6. admin dedi ki:

  Kazım Bey sgk sorgulama işlemlerinizi e devlet şifresi olmadan yapabilirsiniz. şifresiz sorgulama için tıklayınız.

 7. melih dedi ki:

  sgk sigortamın yatıp yatmadığını görmek istiyorum

 8. ateş sümerol dedi ki:

  sgk ya borcum varmı,öğrenebilirmiyim

Yorum Yaz