Şifresiz Hizmet Dökümü

Şifresiz Hizmet Dökümü

Her türlü kurumsal bilgiye edevlet sayesinde çok kolay bir şekilde özellikle SSK ve SGK hizmet dökümü’nüze ulaşabilirsiniz. E Devlet sisteminden e devlet şifresi ile alınan ssk hizmet dökümü artık şifresizde alınabilecek.Kurumlarla ve devlete bağlı başkanlıklarla alakalı olan işlemlerinizi siz de rahat bir şekilde internet üzerinden e-devlet sitesine girerek işlemlerinizi yapabilirsiniz. E-devletin verimliliği artırmak amacı vardır verimlilği dijital ortamda artırarak sizlere en iyi hizmeti vermeyi amaçlar.Bilişim teknolojilerinin stratejik biçimde kullanır,vatandaşlarve kamu kuruluşları arasında etkili bir iletişim oluşturur.Verimlilik, şeffaflık ve kalkınma hedeflerine ulaşmaya çalışır ve ülkemizdeki yeniden yapılanmanın başarılması amacına yönelik çalışmalar yapar. Böylece vatandaşlar işlerini daha rahat yaparlar.

 

 

E devlet kendine has özellikleriyle gelişme ve kalkınma hedeflerini yakalamada çok önemli rol oynamaktadır.Teknolojiye özgü avantajların kullanumı, haberleşme ve bilgi  paylaşımı düzeyinin pragmatik bir şekilde artmasıyla yeni sosyal ve ekonomik ağ toplumlarının oluşturulmasını ve sürekli büyümesini sağlar. E-devlet bu yolla bireylere taleplerini diledikleri zaman ve mekanda kolayca yapabilme imkanı sağlamaktadır. E-devletin benimsenmesi ile birlikte sosyal ve ekonomik kalkınnma sağlanacaktır. Bireyler devletle ilgili yapısal ve güncel bilgileri istedikleri anda alabilecelerdir.

 

 

Şifresiz Hizmet Dökümü Sorgulama İşlemi içinTIKLAYINIZ.

 

 

Sosyal Güvenlik Kurumu, büyük bir yanlıştan döndü. Kurumun internet sitesinde sigortalı olup olmadığını, patronunun kaç gün prim yatırdığını göremez hale gelen çalışanlara, sgk.gov.tr üzerinden yeniden e devlet şifresiz hizmet dökümü sorgulama imkanı getirildi. 15 Aralık’tan itibaren çalışanlar TC kimlik numaraları ile birlikte nüfus bilgilerini de girerek sorgulama yapabilecekler.

 

SGKdan yapılan yazılı açıklamada, Anayasa’da ‘kişisel verilerin korunmasına ilişkin’ değişiklikten sonra, kurumla ilgili bazı sorgulamaların internet sitesinde yapılamaz hale geldiği anımsatıldı. Bu tür bilgilerin e- devlet kapısına, www.turkiye.gov.tr adresine taşındığı belirtildi. Bu değişiklikten sonra, sigortalıların durumlarına ilişkin sorgulama yapabilmesi için PTT’den aldıkları kişisel şifre ile turkiye.gov.tr adresinden sorgulama yaparak kişisel verilerine ulaşabildikleri anlatıldı.

BABA ADI, AİLE NUMARASI İSTENECEK

Kurum Başkanlığınca yapılan değerlendirme sonucu bazı sorgulamaların yeniden kurum internet sitesinden yapılmasının doğru olacağı sonucuna varıldığı açıklandı. Bu çerçevede 15 Aralık 2011 tarihinden itibaren sigortalılara yeniden sgk.gov.tr adresinden sorgulama imkanı verileceği duyuruldu. Ancak daha önce TC kimlik numarası veya sigorta sicil numarası ile yapılabilen sorgulamalar, yeni dönemde kimlik numarasının yanısıra ‘kişinin baba adı, nüfusa kayıtlı olduğu il/ilçe, cilt no, aile sıra no’ gibi herkes tarafından bilinemeyecek özel bilgiler de istenecek. Bu bilgileri girdikten sonra şifresiz hizmet dökümü sorgulaması yapabilirsiniz.

 

Etiketler: , , , ,

Bu yazı için 82 yorum yapıldı:

 1. ali osman kanber dedi ki:

  ssk

 2. halit dedi ki:

  neden milli eğitim sitesine
  giremiyor

 3. DURMUŞ ATLI dedi ki:

  01.01.2012 EMEKLİ OLDUM.EMEKLİ MAAŞIM BİR SENEDİR 800 TL.YAKLAŞIK 6500 PİRİM ÜZERİNDEN EMEKLİ OLDUM. BANA GÖRE EMEKLİ MAAŞIM AZ. AZ OLMASININ SEBEBİ NEDİR ŞUANDA BİR ŞİRKETTE ÇALIŞIYORUM.MAAŞIMIN AZ OLMASININ SEBEBİ BU OLABİLİR Mİ? BU BANA AYRINTILI OLARAK BİLDİRMENİZİ İSTİYORUM.

 4. ömer akıllı dedi ki:

  Birde devlet yanlışından dönmez diyorlar bakın e-devlet şifresi olmadan ssk hizmet dökümü sorgulaması yapabildim.

 5. fikret dedi ki:

  Şifresiz yani edevlet şifresi olmadan alınabilen ssk hizmet dökümüm bence daha doğru iyi olmuş

 6. nazlı dedi ki:

  ısmım nazlı 3 cocuk annesıyım cocuklarım 7,9 10 yaslarinda ilk ogretimde okuyorlar yesilkartliyizesimden bosandim,eski esim 5 yildir nafaka tazminat yatirmiyor.benim saglik sorunlarim var uzun sure calisamiyorum.devletin veridigi 3 ayda bir cocuk parasini ben 200 uzeri hic almadim ve hatta zaman zaman 3 cocuga 90 tl aldigim oluyor neden bu boyle devlet cocuk yapin diyor 3 ayda bir 3 cocuga 90 tl 130 tl normal mi

 7. ahmet aykanli dedi ki:

  neden tc.no hizmet dökümüü sorgulama girişekranınaulaşamiyorum

Yorum Yaz