SRC Sorgulama

SRC Sorgulama

Günümüzde e devlet uygulaması sayesinde birçok işimizi kolaylıkla halledebiliyoruz. Neredeyse tüm devlet işleri ve devlet, kişi arasındaki belgeler, raporlar bu sistem üzerinden kolaylıkla sorgulanabiliniyor. E-devlet uygulaması sayesinde SRC Sorgulamasını da hızlı bir şekilde gerçekleştirebiliyoruz.

 

 

Eski yıllarda bu tür belgeleri çıkarttırmak ve sorgulamak için uzun bir süre devlet binalarında dolaşır ve zahmete girerdik. İnternetin hayatımızdaki yeri ve popülaritesinin artmasıyla birlikte devrim denebilecek bir uygulama da sisteme geçmiş oldu. Artık edevlet uygulaması üzerinden SRC Sorgulama işlemini de yapabiliyoruz.

 

Daha önceki yıllar Gazi Üniversitesi Karayolu Ulaştırması Uygulama ve Araştırma Merkezinin internet sitesinden öğrendiğimiz SRC Sorgulama işlemi artık e-devlet üzerinden yapılabiliniyor. E-Devlet uygulamasını kullanabilmeniz için öncelikle bir e-devlet şifresine ihtiyacınız var. Size en yakın PTT şubesine giderek kolaylıkla bu şifreyi öğrenebilirsiniz. Şifreyi öğrendikten sonra E-Devlet sitesine giriş yapıyoruz (turkiye.gov.tr). Sağ üst bölümde bulunan sisteme giriş butonuna tıklıyoruz. Ardından e-devlet şifresi bölümüne tıklayıp çıkan ekranda şifre ve tc nomuzu yazıyoruz. Bu sayede sisteme giriş yapmış olacağız. SRC Sorgulama için öncelikle karşımıza çıkacak ekranın solunda yer alan “Sunulan Hizmetler” bölümüne tıklıyoruz. Açılacak yerde “Mesleki Yeterlilik İşlemleri(SRC/ODY/ÜDY)” linkine tıklıyoruz. Bu linke tıkladığımızda karşımıza bir form gelecektir. Bu forma sırasıyla Nüfus cüzdanınızın seri ve no kısımlarını yazıyorsunuz. Ardından T.C. Kimlik numaranızı da yazınca SRC Sorgulama işlemini tamamlamış oluyorsunuz. E-Devletin bu sistemi sayesinde istediğiniz zaman kolaylıkla SRC sorgulayabilirsiniz.

 

SRC SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ.

Etiketler: , , , , ,

Bu yazı için 33 yorum yapıldı:

  1. Kenan iyibilenler diyor ki:

    SRC İÇİN BAŞ VURMUŞTUM BENİMLE BAŞ VURAN ARKADAŞLARA ULAŞMIŞ BEN NERDEN NASIL ALACAĞIMI BİLMİYORUM 4sene kadar oldu.

  2. HAKAN AKGÜL diyor ki:

    src borcumu öğrenmek istiyorum

  3. önder şahin diyor ki:

    src sorgulama

Yorum Yaz