Ssk emeklilik sorgulama

Ssk emeklilik sorgulama

T.C. SGK E-SGM Hizmet Ekranı ile Ssk emeklilik sorgulama bilgilerine ulaşılabilmektedir. Bu sorgulama işlemi internet üzerinden online olarak gerçekleşmekte ve hiçbir ücret alınmamaktadır. Türkiye Cumhuriyeti Sosyal Güvenlik Kurumu E-SGM Hizmet Ekranı ile ssk emeklilik sorgulama işlemi için e-devlet sistemindeki gibi herhangi bir şifre gerekmemektedir. İsteyen herkes hiçbir ücret ödemeyip e devlet şifresi kullanmadan E-SGM ekranını kullanabilir ve anında emeklilik bilgisi sorgulayabilir. T.C. E-SGM ile SSK emeklilik hesaplama işlemini birkaç adımda kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

 

T.C. SGK E-SGM Hizmet Ekranı ile Ssk emeklilik sorgulama

 

Öncelikle T.C. SGK E-SGM ekranı için aşağıdaki linkimizi tıklayarak sgk kurumunun resmi  internet sitesine girilmelidir. Karşımıza Sosyal Güvenlik Kurumunun bir sorgulama uygulama sayfası çıkacaktır ve bizden gerekli olan birkaç bilgi isteyecektir. İstenilen alanlara Kimliğimizde bulunan bilgileri girmemiz gerekmektedir. İşlemi başlatmadan önce ilk olarak uyruğumuzu seçmeliyiz. Ardından T.C. kimli numaramızı (eğer uyruğumuz T.C. ise), nüfus ilimizi, cilt numaramızı, doğum yılımızı ve doğru bir şekilde güvenlik numarasını ilgili alanlara yazın. Tüm alanları doldurduktan sonra “sorgula” butonuna basarak SSK emeklilik sorgulama işlemini başlatabilirsiniz. Girişi yaptığınızda sağ bölümde menülerin bulunduğu bölümü göreceksiniz. Bu menülerden istediklerinizi seçerek emekliliğiniz ile alakalı birçok sorgulanmayı gerçekleştirebilirsiniz. “SSK Emeklilik hesaplama” için emeklilik bilgisi menüsünden 4A ya da 4B seçeneğini seçin. Karşınıza sigorta numaranızın alındığı günden itibaren bilgileri detaylı olarak görebileceksiniz.

 

Etiketler: , ,

Bu yazı için 6 yorum yapıldı:

 1. deniz diyor ki:

  ssk emeklilik hesaplaması yaptım para ile ssk emeklilik hesaplatanlara kanmayın arkadaşlar.

 2. karanfil-80li@hotmail.com diyor ki:

  e devlet emeklilik hesaplama işlemi

 3. gülsen diyor ki:

  ne zaman emekli olurum

 4. perihan yilmaz diyor ki:

  Sayin.salih yanar beymasimin henuz baglanip baglanmadigi bilgidine ulasamiyorum .Eksik olan evraklari dise postayla gonderdim şayet size ulasmadiysa bilgilenmek isterim .emeklilik islemlerimdeki aksakliklar varsa acil gidermek gayretindeyim lutfen beni bilgilendirin .hayirli calismslar diliyorum .
  Perihan yilmaz .almanya

 5. ibrahim diyor ki:

  ne zaman emekli olabilirim acabaa

 6. mustafa pak diyor ki:

  ssk pirimi

Yorum Yaz