SSK Hizmet Dökümü

SSK Hizmet Dökümü

Bilgisayar ve internet teknolojisinin gelişmesi ile birlikte hayatımıza pek çok yeni kavram ve bu kavramların getirdiği kolaylıklar geldi. Alışveriş, ticaret, sanal turlar, sosyal medya, haberleşme, telefon gibi pek çok kolaylığa oturduğumuz yerden ve 7 gün 24 saat olmak üzere ulaşma şansı elde etmiş olduk. Üstelik tüm bu saydıklarımızı bilgisayarları ve insanları bir birine bağlayan küçük bir ekran üzerinden yapıyoruz. Tabiri caizse bu ekrana dünyaları sığdırdık.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi internet ile hayatımız oldukça kolaylaştı. Bu kolaylık pek çok alanda olduğu gibi devlet ve vatandaş ikilisini de olumlu yönde etkiledi. Çünkü devlet ve devlet kurumları da aklımıza gelebilecek her alanda internet üzerinden vatandaşlarına hizmet sunmaya başladı. Sağlıktan, eğitime, ticarete, hukuk, sağlık gibi pek çok başlık sanal ortamda yerini aldı.

Sizler için ele aldığımız bu yazımızda Türkiye Cumhuriyeti Devletinin en büyük sosyal güvence ve sağlık hizmeti sunan kurumu olan Sosyal Güvenlik Kurumu’ nun internet ortamından sunduğu hizmetler ve bu hizmetler arasında en çok tercih edilen hizmetler seçilerek açıklanacaktır.

Sosyal Güvenlik Kurumu e-devlet üzerinden veya kendi web adresi üzerinden ssk hizmet dökümü sorgulama şansı bulabilmektedir. Hemen her gün binlerce vatandaş tarafından sorgulama işlemi yapılmaktadır. SSK hizmet dökümü denilince akla 3 farklı hizmet bilgisi gelmektedir. Bunlar; 4a hizmet bilgisi, 4b hizmet bilgisi ve 4c hizmet bilgisinden ibarettir. Kısa bir süre önce hayatımıza giren bu kavramlara yabancı olan vatandaşlar için daha açıklayıcı olacak olursak; 4a hizmet bilgisi, eski ssk kavramının, 4b hizmet bilgisi, eski bağkur kavramının, 4c hizmet bilgisi ise emekli sandığının yerini almıştır.

Tüm ülke genelinde bu hizmetlerin en çok alındığı platform e-devlet platformu olmuştur. E-Devlet platformu üzerinden bu hizmetleri almak isteyen bir kişi öncelikle e-devlet şifresine ihtiyaç duyacaktır. Bu şifreyi PTT şube veya müdürlüklerinden temin ettikten sonra sıra internet aracılığı ile www.turkiye.gov.tr internet adresine giriş yapmak geliyor. Bu aşamadan sonrası oldukça hızlı ve kolay olacaktır. Arama kutusuna ssk hizmet bilgisi yazmanız veya hangi hizmet bilgisinden yararlanıyorsanız, o başlığı yazmanız yeterli olacaktır. Sonrasında ise ssk sorgulama işlemini rahatlıkla yapabilirsiniz.

Etiketler: , ,

Bu yazı için 74 yorum yapıldı:

 1. sami kalaycı diyor ki:

  iyi hizmet

 2. dursune yılmaz diyor ki:

  Ssk pirim ögrenme

 3. sadık fındık diyor ki:

  prim dökumu

 4. isyankar_tayfur_355@hotmail.com diyor ki:

  ssk günümü öğrenmek istiyorum

 5. Ayten ülker diyor ki:

  E devlet şifremi aldım hiç kullanmadım e devlet hizmetlerinden faydalanabilmek için ne yapmalıyım?

 6. mehmet diyor ki:

  hizmet dökömu

 7. selim diyor ki:

  bakur af fı varmı

 8. rahmi diyor ki:

  ssk günümü örenmek işdiyorum 1ay yatmışmı diyeeee tesekürler saol

 9. mustafa diyor ki:

  bnm 1995 den ssk ya girişim var emekli yılım kac

 10. yüksel tiryaki diyor ki:

  mahkeme sonucu öğrenme

 11. celal akın diyor ki:

  ssk da geriye dönük ödeme yasası ne zaman çıkacak

 12. oktay diyor ki:

  sgk kaydım varmı bakarmısınız

 13. Kerem tek diyor ki:

  Sorgula

 14. NeuStudent diyor ki:

  Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesinde öğrenim görmekteyim. Okulumuzun hastane hizmetleri, her bölümden çok gelişmiştir.Yakın Doğu Hastanesi özel bir hastane olup öğrencilere, SGK’lılara kesinlikle tavsiye edilir. İyiki Yakın Doğuluyum.

Yorum Yaz