SSK Prim Sorgulama

Bilindiği üzere SSK hizmet dökümü, SGK hizmet dökümü cetveli, SSk Prim Sorgulama ile gün sayısı e devlet şifresi ile Turkiye gov tr üzerinden yapılabiliyordu.

Sgk sorgulama sayesinde çalıştığınız tüm süreler  ait sigorta primlerinizi T.C kimlik numarası ile sorgulama özelliği getirmiştir. Bunun en önemli nedenlerinden biri vatandaşın sık sık e devlet şifresi‘ni kullanamamasından dolayı sigortasının yapılıp yapılmadığı ve ssk primlerinin ödenip ödenmediği ve SSK ya bildirimlerin doğru yapılıp yapılmadığını kontrol edilmesi için getirilmiş bir uygulamadır. Birde işsizlik parasının hesaplanmasında son dört ayın önemi büyüktür dolayısı ile hemen son dört ayınızıda görebilirsiniz. Burada dikkat edilecek konu içinde bulunduğunuz aya ait primler görülmeyecektir. Çünkü, ssk prim sorgulama işlemi bilindiği üzere çalışılan ayı takip eden ay da yatırılır. Bu hususa dikkat edilmesi gerekmektedir. Hizmet döküm bilgilerinizde farklı ad ve soyadın görülmesi halinde bu Kişiye ait hizmetin dikkate alınmadan gerekli düzeltme işleminin yapılabilmesi için bağlı bulunduğunuz Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğüne veya Merkezine  müracaatınız gerekmektedir. Sgk sorgulama sayesinde yukarıdaki tüm işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

ssk prim sorgulama
Sevgili Ziyaretçilerimiz Sizler için hizmet olarak sunduğumuz  e devlet bilgilendirme ve yönlendirme sitesinde Ssk prim Sorgulama yapabileceksiniz. Sizler bu sayfada ssk sorgulama ve SSK Hizmet Dökümü sorgulayabilir, SSK Sicil No’nuzu öğrenebilirsiniz. TC Kimlik No ile de SSK Hizmet Dökümü sorgulayabilirsiniz.

 Yine yaşlanınca çalışamaz duruma düşebilirsiniz. Malül kalabilirsiniz. Ölümünüz halinde eşiniz ve çocuklarınız geçimlerini sağlayamayabilir. İşte sosyal sigorta sizi ve ailenizi tüm bu zor durumlara karşı koruyan ve sizi bu gibi zor durumlarda destekleyen bir sistemler bütünüdür.

 506 sayılı Sosyal Sigortalar Kanununa ve bu Kanunu uygulamakta olan Sosyal Sigortalar Kurumuna tabi bir işte sigortalı olarak çalışmak, hayatın çeşitli risklerine maruz kalmanız durumunda size uzatılacak sıcak bir yardım elini garanti eder.
Diğer yandan sitemizde ssk ile ilgili bilgilere ulaşmanız da mümkündür. Ssk bünyesinde gelişen tüm olayları edevlet com sitemize bağlanarak görebilir ve ssk hizmetlerine sitemiz üzerinden bağlanabilirsiniz.
SSK’dan ne zaman emekli olurum? ”,  “SSK’dan ne kadar emekli maaşı alırım? ”,  “SSK aylığım bağlandı mı? ”  sorularına yanıt bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.