SSK Emeklilik İşlemleri

SSK Ne Zaman Emekli Olabilirim?

Teknoloninin gelişmesiyle beraber artık bütün devlet kurumlarındaki işlerinizi özellikle ne zaman emekli olabilirim?  işlemlerinizi internet üzerinden halledebilirsiniz. E-devlet denilen sistem ile bir çok işleminiz internet kullanarak kolayca yapabilirsiniz. E-devlet şifrenizi kullanarak e-devlet sitesine girebilir ve bir çok bilgiye erişebilirsiniz. Kpss gibi sınav sonuçlarına ulaşabileceğiniz e-devlet ssk çalışanları ve emeklileri için de hizmetler vermektedir. Emeklilik işlemleri altında giriş yaparak işlemlerini yapabilirler veya konu hakkında bilgilenebilirler.  Ayrıca duyurular kısmında haberleri okuyabilir ve ona göre işlem yapabilirler.

Çalışanlar ne zaman emekli olabilirim bilgisine ulaşmak için e-devlet sitesine giriş yapabilir ve ne zaman emekli olabilirim seçeneği ile emeklilik yaşlarını hesaplayabilirler. Ayrıca bazı çalışanların eski zamanlardan sigortalı çalışma süreleri vardır ve bir çoğu bunu bilmemektedir. E-devlet sitesine girerek daha önceki sigortanızı da emekli olma sürenizden düşürterek daha erken zamanda emekli olabilirsiniz. Sosyal sigorta kurumu hizmet dökümü bölümü ile de ne kadar hizmet verdiğinizi hesaplayabilir ve emekli olmak için ne kadar süre daha hizmet vermeniz gerektiğini hesaplayabilirsiniz.

SSK-SGK Hizmet Dökümü Sorgulama işlemleri, Emeklilik hesaplama işlemleri 15.12.2011 tarihinden itibaren sgk.gov adresinden yapılmaktadır.  Aşağıda bulunan SSK Emeklilik işlemlerine özellikle ne zaman emekli olabilirim sorgulamasını, e-Devlet şifresi olmadan ulaşabilirsiniz.

Ne Zaman Emekli Olabilirim İçin Aşağıdaki Linkleri Tıklayınız.

Emekli Sandığı Ne Zaman Emekli Olabilirim ?

SSK Ne Zaman Emekli Olabilirim?

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.