SSK Sigorta Sorgulama

SSK Sigorta Sorgulama

Günümüzde her türlü kamu işleminin rahatlıkla gerçekleştirilebileceği bu sistem ile artık insanlar resmi işlemlerini kurumlara gitmek yerine sanal ortamdan gerçekleştirebilmektedir. E-devlet olarak bilinen bu sisteme www.turkiye.gov.tr adresinden ulaşan kullanıcılar kendi bilgileri ile girdiği bu sistemde güvenli bir şekilde kamu işlemlerinin bir kısmını kolaylıkla halledebilmektedir. Sisteme giriş için vatandaşlık numarası ile kişiye özel e-devlet şifresi yeterlidir. Kullanıcılar bu bilgiler ile sisteme kolaylık erişebilmektedir. Her şifrenin kişiye özel olması ve sadece PTT şubelerinden elde edilebilmesi güvenlik açısından da oldukça güvenilir bir sistem olduğunu göstermektedir.

 

Kullanıcılar e-devlet şifrelerine herhangi bir PTT şubesine giderek 1 TL karşılığında sahip olabilmektedir. Başka hiçbir evrak ve belge gerektirmeyen bu şifre için sadece kimliğiniz ile bir PTT şubesine giderek şifreyi elde etmeniz mümkündür. Kişiye özel olarak verilen bu şifrenin kaybolması durumunda yine aynı şekilde herhangi bir PTT şubesine giderek 10 TL karşılığında yeni bir e-devlet şifresi sahibi olabilmektedir. Sisteme girişin bu kadar pratik olması birçok kullanıcı tarafından da büyük beğeni toplamıştır. Ara yüz açısından da kullanıcı odaklı yapılan bu sistemi kullanmak için her hangi bir bilgi birikimine sahip olmak gerekmemektedir. Kullanımı oldukça basit olan e-devlet sistemi giriş yapıldıktan sonra kullanıcıları bölümler ile gerekli yerlere yönlendirmekte ve insanların işlemlerini en kolay şekilde gerçekleştirmelerini sağlamaktadır.

 

e-devlet-ssk-sorgulama

e devlet ssk sorgulama

 

Sanal devlet olarak tabir edilen bu sistem kullanıcılarına büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Özellikle sosyal güvenlik kurumu ile ilgili işlem yapmak isteyen birçok kullanıcı bu kurumlara gitmek yerine internet üzerinden basit ve güvenli bir şekilde dilediği işlemi gerçekleştirebilmektedir. Sistemde bulunan telefon numarası ve mail yardımı ile kullanıcı desteğini de ön planda tutan bu sistem kullanım açısından giderek ülkemizde yaygın bir hale gelmiştir.

 

Önemli Not: 4A Hizmet Dökümü  işlemleri artık e devlet adresinden yapılabilmektedir.

Etiketler: , ,

Bu yazı için 208 yorum yapıldı:

 1. hamza şahin diyor ki:

  ssk yatırılmışmı

 2. ahmet karagöz diyor ki:

  nezaman emekli olabilirim

 3. oktay sökmen diyor ki:

  borcum ne kadar

 4. kadir büyükavcı diyor ki:

  ssk günümnekadar

 5. feyzi erdogan diyor ki:

  ssk sicil numarami ogrenmek istiyorum

 6. MUSTAFA diyor ki:

  SSK TOPLAM GUNUM

 7. ihsan diyor ki:

  şifremi unutum yardımcı olurmusunuz arkadaşlar

 8. mehmet diyor ki:

  ssk sorgulama

 9. ahmet yılmaz diyor ki:

  nasıl girilir

 10. yaşar varlı diyor ki:

  nezamanemekli olurum

 11. halit diyor ki:

  bu ne biçim bir siteyse bir türlü işe giriş tarihimizi öğrenemedik e.devlet şifreside işe yaramadı bununla kim ilgileniyorsa bi zahmet buna bir çözüm bulunsun artık

 12. gökhan diyor ki:

  ssk yatıyormu

 13. mehmet emin kahriman diyor ki:

  ne zaman emekli olacam

Yorum Yaz