SSK Sigorta Sorgulama

SSK Sigorta Sorgulama

SSK Sigorta Sorgulama sizlere iş yerinizin yatırmış olduğu sigorta gün prim sayısı ile ilgili bilgiler vermek için kurulan bir internet sitedir. SSK Sigorta gün sorgulama bundan önceleri sadece Sosyal Sigortalar Kurumu üzerinden TC Kimlik No ile sorgulama şeklinde yapılabiliyordu. TC Kimlik Numarası yanı sıra aynı zamanda SSK Sicil Numarası, Babanızın Adı ve Doğum yeri, tarihi bilgilerini girerek kaç gündür sigortalıyım öğrenme bilgilerine kolaylıkla erişebiliyordunuz.
Bir süre sonra insanların SSK Sicil Numarası gibi konularla uğraşmaması için e-devlet internet sitesi çatısı altından bütün sigorta primlerinize ulaşma şekli geldi. Dolayısı ile de artık Prim gün sorgulama işlemini iki şekilde yapabileceksiniz. E-Devlet ne zaman emekli olabilirim, kaç gün sigortam yattı, askerlik borçlanması, emekli olmama kaç gün kaldı gibi sorulara yanıt veren aynı zamanda vatandaş ile devletin arasındaki ilişkinin tamamını gösteren bir internet sitesidir. Kendinize e-devlet şifresi aldığınız zaman bütün işlemlerinize online olarak günün 24 saati rahatça ulaşabilirsiniz.
SSK Sigorta Sorgulama yeni iş yerinizin sigortanızı düzenli olarak yatırıp yatırmadığınıza dair sorularınızı da öğrenmeniz için önemli bir işlemdir. Ayrıca site aracılığı ile aldığınız iş raporlarını, SSK Güvencesi karşılayan ilaç bilgileri ve sizlerin ilaç kesintileri bilgilerinizi görebilirsiniz. Sosyal Sigortalar Kurumu sitesi sürekli güncel tutulmaktadır, bu da demek oluyor ki yeni yasalar ışığında emeklilik kanununun size vurup vurmadığını, emekli süresinin kaç olduğunu öğrenme imkânınız da var. Geriye dönük olarak askerlik borçlanması site üzerinde görülmüyorsa bunu Sosyal Güvenlik Kurumu binasına gidip düzelttirebilir ve askerlik borçlanması ile erken emekli olabilirsiniz, birçok vatandaş askerlik borçlanması siteye girmemiş ne yapabilirim diye düşünmekte. Elektronik site bu gibi yanlışlıkların düzeltilebilmesi için büyük imkanlar sağlıyor.

Etiketler: , ,

Bu yazı için 208 yorum yapıldı:

 1. hamza şahin dedi ki:

  ssk yatırılmışmı

 2. ahmet karagöz dedi ki:

  nezaman emekli olabilirim

 3. oktay sökmen dedi ki:

  borcum ne kadar

 4. kadir büyükavcı dedi ki:

  ssk günümnekadar

 5. feyzi erdogan dedi ki:

  ssk sicil numarami ogrenmek istiyorum

 6. MUSTAFA dedi ki:

  SSK TOPLAM GUNUM

 7. ihsan dedi ki:

  şifremi unutum yardımcı olurmusunuz arkadaşlar

 8. mehmet dedi ki:

  ssk sorgulama

 9. ahmet yılmaz dedi ki:

  nasıl girilir

 10. yaşar varlı dedi ki:

  nezamanemekli olurum

 11. halit dedi ki:

  bu ne biçim bir siteyse bir türlü işe giriş tarihimizi öğrenemedik e.devlet şifreside işe yaramadı bununla kim ilgileniyorsa bi zahmet buna bir çözüm bulunsun artık

 12. gökhan dedi ki:

  ssk yatıyormu

 13. mehmet emin kahriman dedi ki:

  ne zaman emekli olacam

Yorum Yaz