SSK Sorgulama

SSK Sorgulama

Ülkemizin en sık tercih edilen sosyal güvence yöntemi olan SGK her vatandaşın emekli olma hayali ile dahil olduğu bir sistemdir. Sağlık hizmetlerinden faydalanma imkanın yanında belirli bir prim gününü ve yaşını doldurduktan sonra çalışmadan emekli aylığı alabilme imkanını sunan sistemin kontrolü ise devlet tarafından yürütülmektedir. SGK Müdürlüğü tarafından kontrol altında tutulan bu sistemin halka bilgilendirme yaptığı kurumlardaki yoğunluğu azaltmak amacı ile e-devlet sistemi üzerinden hizmet vermeye başlayan SGK bilgilendirme platformu son derece doğru bilgiler yansıtmaktadır.
Kişilerin güncel SSK prim günü, ödenen primlerin TL karşılığı, emeklilik olanakları, hangi statüde emekli olacağı, ne zaman emekli olacağı gibi birçok soruya yanıt veren sistemde ayrıca Bağkur gibi diğer sosyal güvenlik sistemlerinin de ödeme ve prim günleri hakkında detaylı bilgi yer almaktadır. E-devlet ssk hizmet dökümü sorgulama en çok aranan ve takip edilen e-devlet sitesi hizmetleri arasında yer almaktadır. Sizde e-devlet SSK hizmet dökümü sorgulama işlemi yapmak istiyor iseniz yapmanız gereken TC kimlik numaranız ve e-devlet şifreniz ile birlikte siteye giriş yaparak ana sayfada yer alan kurum isimleri arasında SGK Genel Müdürlüğü bölümüne tıklamak olacaktır. Burada hizmet dökümü, emeklilik gibi birçok kişisel bilgilerinizin yer aldığı formlar bulunmaktadır. Sürekli güncellenen sistemde size sunulan bilgiler tamamen gerçeği yansıtır ve aralıklı olarak takip etme imkanına erişmenize olanak sunar.

 

ssk sorgulama

Aşğıda verdiğimiz linki tıklayarak sırasıyla bilgilerinizi doğru giriniz. Daha sonnra sorgula butonuna basınız, karşınıza gelen ekranda hizmet dökümü 4a, hizmet dökümü 4b ve hizmet dökümü 4c sorgulaması yapabilirsiniz. SSK’lı olarak çalışıyorsanız 4a hizmet dökümü’ne bakmanız gerekmektedir.

 

Etiketler: , , ,

Bu yazı için 55 yorum yapıldı:

 1. ramazan DAĞASLANI diyor ki:

  Ne Zaman Emekli Olabilirim .

 2. Kemal AĞIRMAN diyor ki:

  02.01.1991 yılındaişebaşladım.şuan6430
  çalışmışbulunmakdayım 856 iş 3 A olarakçalıştım.malülen emekli olabilirmiyim.
  ayrıca5250 iş günü üzerinde pirim ödenirse
  maşımd eksilme olurmu.

 3. hasan akgul diyor ki:

  Ne zaman emekli olabilirim 1999 yili sgortali oldum rahatsizligimdan dolayi emekli olmamlazim ne kadar maas alabilirim

 4. rahmi diyor ki:

  ssk günüm yatmışmı örenmek işdiyom 1ayı desekürler

 5. veysel diyor ki:

  sgortamın ıslıyıp ıslemedıgını ogrenmek ıstıyorum

 6. Salih Zeki İSKENDER diyor ki:

  İlişiğim olmadığına ilişkin yazı istiyorum

 7. isa alkış diyor ki:

  ssk giriş tarihi sorgulama

 8. admin diyor ki:

  Merhabalar İsa Bey yazımızdaki linki tıkladıktan sonra bilgilerinizi eksiksiz alarak doldurduktan sonra 4A Hizmet dökümünü tıklayarak ssk giriş tarihinizi sorgulayabilirsiniz.

 9. Mahmut ergün diyor ki:

  E devlet şifrem var ama uzun süredir girmediğimden dolayı sanırım iptal olmuş girişimi onaylamıyor ne yapmam gerekiyor yeni bir şifremi alıcam yosa bana yeni bir şifremi göndereceksiniz bilginize arz olunur 05.03.2014

 10. mustafa eren diyor ki:

  özürlü aylıkları kesildi veya kesintiye uğradı sebebi özürlü kişi ailesinden ayrı adresde olacakmış birde ben ağır özürlü olduğumdan bin tl civarı alıyordum verdikleri 65 tl anam 74 yaşında baypaslı babam kronik astım bronşitli 78 yaşına benim halim ne olacak devlet elini bizden çekti kime nereye başvuracağız napacağız özürlü insan ne yapabilirki karnını doyursun yetkililerden yardım istiyorum.

Yorum Yaz