Su Borcu ödeme Adana

Su Borcu ödeme Adana

Su borcu ödeme işlemini internet üzerinden gerçekleştirmek isteyen ve Adana ilinde yaşayan vatandaşlar, bu sayfada paylaşılan bilgileri sonuna kadar dikkatli bir şekilde okudukları taktirde online su borcu ödeme işlemini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirler. Edevlet sitemizin Adana ve çevresinde yaşayan vatandaşlar için oluşturmuş olduğu bu sayfada su borcu ödeme Adana işlemi hakkında kapsamlı bilgiler verilmektedir.

 

Su borcu ödeme Adana işlemini internet üzerinden online olarak gerçekleştirmek isteyen vatandaşların yapması gereken ilk şey, Adana ve çevresinde su dağıtım hizmeti veren kurumun resmi web sitesine erişim sağlamaktır. Adana’da su dağıtımı yapan kurumun resmi web sitesinin adresini bilmiyorsanız, sayfanın sonunda paylaşacağımız resme tıklayarak kurumun resmi web sitesine direkt erişim sağlayabilirsiniz.

 

Adana il sınırları içerisinde su dağıtım hizmeti Adana Su ve Kanalizasyon İdaresi ( ASKİ ) tarafından sağlanmaktadır. Aski su borcu ödeme işlemi ise, ASKİ kurumunun e-ASKİ ONLİNE İŞLEMLER MODÜLÜ üzerinden yapılmaktadır. ASKİ kurumunun e-ASKİ ONLİNE İŞLEMLER MODÜLÜ üzerinden su borcu ödeme işlemini online gerçekleştirmek için alttaki adımları uygulayınız.

ASKİ su borcu ödeme işlemleri ( e-ASKİ ) :

Asdana Su ve Kanalizasyon İdaresi e-ASKİ ONLİNE İŞLEMLER MODÜLÜ sayfasında, ABONE NUMARASI bölümüne abone numaranızı yazarak SORGULA butonuna tıklayın. Daha sonra, karşınıza kimlik bilgilerinizin ve borç bilgilerinizin yer aldığı sayfa gelecek.

 

Bu sayfada borç bilgileriniz hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Sayfada borç açıklaması, son ödeme tarihi, gecikme faizi ve dönem borcu hakkında detaylı bilgilendirme yapılıyor. Sayfayı inceleyip borç bilgileriniz hakkında detaylı bilgi sahibi olduktan sonra, sayfanın sağ alt köşesinde yer alan ÖDEME YAP butonuna tıklayın.

 

Bu aşamadan sonra e-ASKİ KULLANICI GİRİŞİ sayfasına erişim sağlayacaksınız. ASKİ üzerinden online su borcu ödeme işlemini yapabilmeniz için sisteme üye olmanız gerekiyor. e-ASKİ KULLANICI girişi sayfasında yer alan YENİ ÜYE butonuna tıklayıp, üyelik formunu doldurduktan sonra üyelik sözleşmesini kabul ederek üyeliğinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

ASKİ üyelik başvurusu yaptıktan sonra, üyelik formunu doldururken belirtmiş olduğunuz E-mail adresine bir onay linki gönderiliyor. Gönderilen linke tıklayarak üyeliğinizi onaylamanız gerekli. Onay işlemini tamamladıktan sonra, E-mail adresinizi ve şifrenizi sistem girişinde kullanarak ASKİ su borcu ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
edevlet, aski su borcu ödeme, su borcu ödeme, aski borç ödeme, aski faturası ödeme, su borcu ödeme adana, aski fatura ödeme, www.edevlet

Etiketler: , , , , , ,

Bu yazı için 2 yorum yapıldı:

  1. kadir diyor ki:

    ödemek istiyorum internetten

  2. admin diyor ki:

    Kadir bey yazımızın altındaki su borcu sorgulama linkini tıklayarak adana su borcu ödeme işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Yorum Yaz