Su Borcu Sorgulama Antalya

Su Borcu Sorgulama Antalya

Edevlet sitemizin su borcu sorgulama sayfası Türkiye’nin bütün büyük şehir belediyesi olan illerinin su borcu sorgulama işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. Bu yazımızda Antalya ve çevresinde yaşayan vatandaşların su borcu sorgulama Antalya işlemini nasıl gerçekleştirebilecekleri hakkında kapsamlı bilgiler vereceğiz. Antalya il sınırları içerisinde olan vatandaşlar evlerinden, iş yerlerinden yada internete girebilecekleri herhangi bir yerden online olarak su borcu sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirler. Devlet güvencesinde gerçekleştireceğiniz işlemler çok basit olup, anında sonuç alabileceğiniz şekilde tasarlanmıştır.

Su borcu sorgulama Antalya online işlemleri nasıl yapılır?

Su borcu sorgulama Antalya online işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi için Antalya su ve atıksu idaresi genel müdürlüğü fatura hesaplama sayfasına giriş yapmanız gerekmektedir. Kurumun resmi web sitesine nasıl erişim sağlayacağınızı bilmiyorsanız, yazımızın sonunda paylaşacağımız resme tıklayarak Antalya su ve atıksı idaresi genel müdürlüğü fatura hesaplama sayfasına giriş yapabilirsiniz. Kurumun resmi web sayfasına erişim sağladıktan sonra yapacağınız işlemler çok basit. Ancak, yanınızda su faturanızı bulundurmanız gerekiyor. Çünkü kurumun web sayfasında faturayla alakalı bilgiler sorguluyor.

Antalya su ve atıksu idaresi genel müdürlüğü fatura hesaplama sayfasında neler gerekli?

Yukarıda belirttiğimiz üzere Asat su borcu sorgulama işlemini yapmak için mutlaka yanınızda su faturanızın bulunması gerekiyor. Şayet, su faturanız yanınızdaysa sizden alttaki bilgiler isteniyor.

 

1. Harcanan su miktarı (m3)

2. Abone Tipi,

3. Belde Türü,

4. Atık su var / yok.

 

Antalya su ve atıksu genel müdürlüğü fatura hesaplama modülünde yukarıda paylaştığımız kriterler bulunuyor. Bu kriterlerden harcanan su miktarı bölümüne faturanıza bakarak harcadığınız su miktarını manuel olarak giriyorsunuz. Daha sonra abone tipi, belde türü ve atıksu kriterlerini faturanıza uygun olarak seçip hesapla butonuna tıklıyorsunuz. Bu aşamadan sonra karşınıza su parası hesabı bölümünde kullandığınız miktar ve tutar, KDV hesabı bölümünde KDV yüzdesi ve KDV tutarı son olarak da ÇTV hesabı bölümündeyse ÇTV tarifesi ve ÇTV tutarı geliyor.  Tüm bu bölümlerin en alt kısmındaysa genel toplam alanı yer alıyor. Antalya su ve atıksu genel müdürlüğü fatura hesaplama modülünün genel toplam alanında su borcu sorgulama işlemi sonrasında toplamda kaç TL borcunuzun olduğu aktarılıyor.
edevlet, asat su borcu sorgulama, su borcu sorgulama, asat borç sorgulama, asat fatura sorgulama, su borcu sorgulama antalya, su borç sorgulama, www.edevlet.com

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz