Tapu bilgileri sorgulama

Tapu bilgileri sorgulama

E-devlet sitesi tapu bilgileri sorgulama hizmeti de vermektedir. Tapu bilgilerinize ilişkin bir çok bilgiye ulaşabileceğiniz e devlet sitesi, her geçen gün geliştirilen bir sistemdir. Daha önceki zamanlarda tapu bilgileri sorgulama hizmeti e-devlet sitesi üzerinden verilmiyordu. Tapu bilgilerinizi sorgulamanız için tapu ve kadastro il veya ilçe müdürlüğüne gidip sıra beklemeniz gerekmekteydi. Vatandaşların talebinin artması üzerine tapu bilgileri sorgulama hizmeti de edevlet sitesi üzerinden verilmeye başlanmıştır.

 

turkiye-gov-tr

Ev alacaksanız veya ev satacaksanız, tapu bilgilerinize ihtiyaç duyarsınız. Tapu bilgilerinizi öğrenmek için saatlerce devlet kurumunda beklemenize gerek yok. E-devlet şifrenizi kullanarak e-devlet sitesi üzerinden tapu bilgileri sorgulama ekranını kullanarak tapu bilgilerinizi öğrenebilirsiniz. Ayrıca evinizin tapusunu kaybetmişseniz ve tapunuza ait bilgileri bilmiyorsanız, e-devlet sitesinden tapu bilgileri sorgulama ekranın kullanarak tapu bilgilerinizi öğrenebilir ve tapunuzu yeniden çıkarttırabilirsiniz. E-devlet sitesi vatandaşlara rahatlığı sunan bir sistemdir ve sürekli hizmet vermektedir.

Etiketler: , ,

Bu yazı için 44 yorum yapıldı:

 1. mustafa seki dedi ki:

  edevlet sifremle giriş yapamıyorum

 2. afıda aydın dedi ki:

  ustume kayıtlı gayrı menkuller

 3. ali ok dedi ki:

  ali ait tapular

 4. HAKAN ÇİLİGÜL dedi ki:

  İzmir Buca Cezaevinin aşağıdan Menderes caddesinden yukarıya kız kulesi dahil olmak üzere, bir yandan Seyfi Demirsoy Caddesinden Cezaevinin sınırına kadar olan arazinin Dedem Hamit Çetin’e ait olduğu ve ait olduğu yıllarda da verdilerini düzenli olarak ödediği bilinmektedir. Tapu Müdürlüğünde ve Buca Belediyesinde oranın mülkiyetiyle ilgili bilgi verilmemektedir. Gereğinin yapılmasını rica ederim.

 5. zekeriya DEVECİ dedi ki:

  E-devlet diye bir site icat ettiniz.Ancak siteye giriş mümkün değil. siteye giriş dha kolay bir şekilde olmalı. Çünkü bunu her kesimdeki vatandaş kullanmak zorunda. Bu proje tekrar gözden geçirilmeli.

 6. ateş sümerol dedi ki:

  e-devlet şifresi aldım. madem böyle bir hizmet veriliyor,neden siteye giriş bu kadar zor.sormak istediğim şeyleri öğrenemediğim için bir faydasını göremedim..

 7. hami dedi ki:

  tapu harç sorguıama

 8. osman calıskan dedi ki:

  uzrımdekı kayıtlı tapuları ogren ıstıyorum

 9. tülin dedi ki:

  Ankara Polatlı tapu larımı görmek istiyorum

 10. onur özbozkurt dedi ki:

  ayvalıkdaki dairemin tapu bilgileri neler

 11. rıdvan korkmaz dedi ki:

  üstümdeki gayrimenkulun üstünde haciz varmı?

 12. haydar şahin dedi ki:

  üstüme kayıtlı gayri menkul

 13. haydar şahin dedi ki:

  üzerime kayıtlı gayri menkuller

 14. FERHATORHAN SARIKAYA dedi ki:

  ÜZERİME KAYITLI GAYRİMENKULLER

Yorum Yaz